Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Plazmaadás előtt mit együnk?

Plazmaadás előtt mit együnk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségre lesz szükségem. Nagyon sok kommentre számítok, és szuper ételekre. Szóval a helyzet az, hogy holnaptól kezdve rendszeres plazmaadó leszek, de vannak kikötések ezzel szemben. Vannak szabályok amiket be kell tartanom előtte egy nappal, és plazmaadás napján is. Kizáró ok, ha zsírosat eszik előtte az ember. Javasolt: sovány húsok, tengeri halak, zöldségek közül a hüvelyesek és a tejtermékek (csak az alacsony zsírtartalmúak) a fehérje miatt, mert a fehérjedús táplálkozás ilyenkor elengedhetetlen. Holnap megyek először, így ma kockákra vágott csirkemell lesz, bulgurral, kis párolt zöldséggel, és a csirkemellen lesz ilyen sajtszószos KNORR alap, kis tejjel. Viszont az ember mindig nem ehet csirkemellet, a pénztárcám se engedné meg, gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Szóval, jelenleg TANÁCSTALAN vagyok, mit együnk előtte és aznap? Ti hogy szoktátok és mit? Főtt ételt szeretnék mindenképp. Hisz éhesen nem lehet odamenni.. Egyszerűen nem tudom mi olyat főzhetnék ami egyáltalán nem zsíros, fehérjedús egyben. De spárgán és répán sem szeretnék élni. Ötleteket szeretnék kérni tőletek, gyűjtsünk itt össze rengeteg bevált receptet! Nagyon szépen köszönöm!



2017. nov. 9. 18:55
 1/2 anonim válasza:
81%
Túró (sovány), esetleg tofu,cottage cheese, sok-sok tojás,de van rengeteg zöldség, gabona vagy hüvelyes magas fehérjetartalommal pl.lencse,babfélék,de az olajos magvak és gombák sem rossz választások :) ha nincs vele problémád akkor esetleg beszerezhetsz fehérjeport is.
2017. nov. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

a mértékeken és az arányokon múlik sok :)


Én mindig reggel 10 körül megyek (szombaton könnyen megoldható). Így aznap reggel és előtte való összesen kb félkiló salátaféléket megeszek. Rengeteg vízzel 3 liter. Előtte való nap délben simán eszek sertést. Vacsira és reggelire szendvicset szoktam ( vékony margarin, csirkemell parizer féle).

Szóval annyira durván nem kell venni. Tehát ehetsz tiltott ételt de kizárólag eggyel bűnözz és abból se nagy mennyiséggel :). tehát ha eszel sertést akkor konzerv halat tuti ne :DD

2017. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!