Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki akarom kapcsolni a hűtőt 2...

Ki akarom kapcsolni a hűtőt 2 napra, hogy kitakarítsam, mit együnk ezalatt, aminek nem kell hűtés?

Figyelt kérdés

bundáskenyéren kívül más ötletem nincs.


Kolbász, diákcsemege bírja hűtés nélkül?


2013. júl. 29. 11:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora hűtőtök van aminek a kitakarításához két nap kell? :) Meg lehet azt csinálni egy délelőtt alatt.
2013. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

Bármit vásárolsz az üzletben, rögtön megfőzöd, megeszitek. Csak annyit főzz, hogy el is fogyjon! Pörköltféle, ragufélék, rántott husik, persze ha rögtön elfogy.


Egyébként sült krumpli, a tükörtojás már nem tárolható

Krumplis-tészta és bármilyen (sajtos, túrós stb.) ha nincs maradék, nincs gond

2013. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Huhh..Én ha hatkor kihúzom a hűtőt, akkor legkésőbb nyolckor már pakolok bele vissza. Fagyasztóba forró vizet teszek, mire leolvad a jég, addigra ki is mostam teljesen a hűtőt.

Ha mindenképp két nap kell hozzá, akkor csak annyit főzz, amit rögtön megesztek- így mindegy is, hogy mi az.

2013. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

A kolbászfélék is saját zsírjukban fognak tobzódni hűtés nélkül.

tényleg igaza van az elsőnek, egy fél délelőtt ki lehet olvasztani a hűtőt. a bennelévőket pár jégakkuval hűtőtáskában tárolni. forróvizzel teli lábassal gyorsíthatod a leolvadást. a jég finom mozgatása is jótékony hatású, nagy darabokat le lehet így választani.

Addig használd fel a tojást, csinálj lecsót, virlivel,kolbásszal, főzz paprikáskrumplit.

egyszer ebben a dög melegben elég a melegkaja, estére meg már újra hűt a hűtő.

2013. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha normál hűtő, valóban elég neki 1-2 óra (normál körülmények között), az én fagyasztóm is leolvad max. egy óra alatt, a köv.órában már én is pakolok vissza.


Másrészt ezeket a fagyasztókat elegendő 6 havonta olvasztani, ezért én pl. december elején, és április végén, május közepén elintézem, nem pedig a legnagyobb nyári melegre hagyom.


Mellesleg a szomszédunkban a héten elromlott a hűtő, szinte mindenki ment segíteni, és ezt-azt eltárolunk a családnak, amíg az övékét megjavítják. Talán nálatok is van egy-két olyan szomszéd, aki egy-egy adag akár főtt, akár nyers ételt tudna valameddig tárolni nektek.

2013. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ha van külön fagyasztóládátok akkor nem lehet gond mert veszel mirelit kaját kisütsz vagy főzöl annyit amennyi épp kell és ennyi.

De lehet csinálni tojásrántottát, sült húsféléket, annyit amennyit megesztek hozzá rizs vagy kenyér, mondjuk. A rizsnek nem feltétlen kell hűtés ha megmarad. Vagy ha van egy olyan helyiség ahol azért hűvösebb van akkor oda is nyugodtan mehet a kaja.


Tudom milyen nehéz ez, én is múltkor takarítottam ki a hűtőt akkor ugye a kényes kajákat hűtőládába raktam rá jégakkut és ment le a pincébe. De a hűtő kitakarításához nem értem minek kell kettő nap. Én a fagyasztó részét forró vízzel belocsolom majd műanyag lapkával lekaparom róla, ha már szépen felolvadt akkor kézzel leszedem a jégpáncélt és kidobom az udvarra.. Majd át törlöm szépen bekapcsolom és ennyi. Nekünk elég nagy hűtőnk van de így is 2,5 óra alatt megvagyok vele.

A párom még gyorsabban is mert ő jégoldóval szedi le a jeget, meg jégkaparóval amit télen használ az autóhoz, de én azzal nem merek kockáztatni.

2013. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nagy hűtő lehet. Kb. ilyen:

[link]

2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
2 napra... LoL.
2013. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

két nap azért kell, mert közben netezgetek, filmet nézek, meg ilyesmi...



Még soha nem olvasztottam le a hűtőt, azt hittem kell mondjuk egy éjszaka, hogy teljesen leengedjen, másnap délelőtt kitakarítom, és kb este lesz, mire rendesen lehűt, és lehet visszapakolni bele. Jó, ez így egy egész nap, nem kettő.

Kicsi a fagyasztós rész, de vastag benne a jég (az előző lakó nem engedte le soha). Kipróbálom majd, hogy forró vizet teszek be.

2013. júl. 29. 11:50
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha most elkezded 3-ra végzel is vele.Persze menet közben is dolgozgatni kell vele, de a cél a fontosabb, mint más egyéb.
2013. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!