Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet csinálni egész...

Mit lehet csinálni egész csirkéből?

Figyelt kérdés

Eddig ezt találtam ki:

- kicsontozni es csontlevesnek megfozni a csontot, apro hust

- a mellebol rantott csirkemell (nyilvan 2 egesz csirke de igy meg mindig olcsobb)

- a 4 szarnybol, 8 labbol (kettevagva a combot) csirkepaprikas

Milyen eteleket lehet meg igy varialni a csirkebol? A csirke a kedvencunk, a legolcsobb is szeretnem minel tobbfelekepp kiprobalni. Nemreg kezdtem el fozni igy kiprobalt otletekre vagyok kivancsi.


2018. aug. 10. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
2+ A láb is csak a húslevesbe finom.
2018. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

2+

*kicsontozni es csontlevesnek megfozni a csontot, apro hust


A csontlevesnek semmi köze a húsleveshez.


A csontleves az alaplének jó.

2018. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Ebből a két csirkéből, vagy egész grill csirkéket csinálsz, ami 5 főre ippeg elég lesz.


Vagy veszel még 2 csirkeaprólékot pluszba, és ami a mellek, és a két combja eltávolítása után maradt, azt szintén a levesbe felhasználod.


A mellett meg kirántod. Ha van időd akkor a combját kisütöd, vagy ha nincs időd, akkor azt is kirántod.

2018. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Egészben sült csirke, töltött csirke, sajtos-tejfölös (tejszínes) csirke sütőben sütve, lecsós csirke, gombás csirke, zöldborsós csirke. Ahhoz képest, hogy nem régóta főzöl, nagyon ügyesen kigondoltad. Csak így tovább, gratulálok!
2018. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Szárnyat fűszerezheted vegetával, borssal és szerecsendióval azt megsütőd, vagy csinálsz mézes-mustáros/ketchupos csirkeszárnyakat
2018. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
6 4 db csirkeszárnyból ezt készíteni? és jól fognak lakni?
2018. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Tehát, hagyjuk figyelmen kívül az egyes trollt, illetve a kettes önjelölt szakértőt :)


A csontból alaplevet tudsz főzni, húslevesnek a csirke nem való, az a tyúk. Az alaplé mehet pl. borsólevesnek, ez esetben mehet bele a szárny is, vagy rizottóhoz használhatod.


A csirkepaprikás jó ötlet, a belerakott szárnyak testet és szaftot adnak neki, a bőr és csont révén.


A két mellet én nem rántanám a helyedben, sokféle elkészítési mód van, ami szaftossá teszi. Pl. bőrrel, egyben körbepirítod, majd sütőbe teszed 140 fokon 13 percre. Öt perc pihentetés, és életed csirkemellje lesz: szaftos, puha. Széll Tamás receptje.


A combokat, ha nem paprikásnak készíted, sütve-pácolva is finom lehet.


A mellekből készülhet: az egyikből monduk rántott, a másikból pedig gombás-tejszínes husi, kvázi bakonyi például.

2018. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

7

Nincs odaírva, hogy csak azt ehetnek, semmi mást :D

2018. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egy nagyobb mellből 8 szelet hús lesz.

Ha ketten vagytok, akkor ez elég, de ha nem elég, akkor csináld meg mindkettőt.

A 4 alsó-felső combból készíts pörköltet, de úgy is variálhatód (borsó, tejszín. gomba, stb) ahogy előttem leírták.

A 8 szárnyból mézes-mustáros szárnyakat.

A 2 farhátból, zúzákból és lábakból, nyakakból valamilyen zöldséges ragulevest, bele a májakból májgaluskát.

2018. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs' most látom, hogy elnéztem és csak 4 szárnyad van.

Akkor vegyél még hozzá 4 db-ot, vagy kettőt tegyél a pörköltbe és 2-t a levesbe.

(Előző voltam)

2018. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!