Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a bánatnak kell mindenféle...

Mi a bánatnak kell mindenféle húst megmosni?

Figyelt kérdés

Nyilván én is megmosom a húst, ha pl. véres, a vért mosom ki belőle. Főleg a csirke melle, háta szokott az lenni belül. De ezen kívül mitől lesz kórokozómentes attól ,hogy kicsit összepacsálom, vagy még is mit mossak le róla?

Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy előbb olvastam egy halleves receptet. Úgy kezdi, hogy a halfilét alaposan megmossuk. Mégis hogy lehet egy halfilét alaposan megmosni? Áztassam be esetleg domesztoszba? Majd úgy folytatja: Utána töröljük szárazra. Minek töröljem szárazra, ha utána megy a levesbe? (más lenne ugye, ha rántaná az ember, és a fröcsögés elkerülése végett) Bár az is tök mindegy, mert a bolti fagyasztott halfilék kb. 50%-a víz. Aztán következő lépés: Mossuk meg a garnélát. Na azon aztán tényleg mit mossak?

Legfeljebb azokat a halakat szoktam megmosni, amiken rajta van a bőr, mint pl., ponty, pisztráng, mert nyálkásak, és akkor látom, tudom miért mosom.

Sertés levescsontból szoktam még kimosni a vért, mert attól (is) lesz ronda szürke habja a levesnek.


2018. júl. 2. 07:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
marhahúst pl ha nem mosod meg fura íze lesz.
2018. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Van aki komolyan is veszi.

Volt itt olyan kérdés, aki a darált húst akarta meg mosni, és leszaladt a lefolyón. Aztán egy újabb kérdés hogy, hogyan szedhetné ki onnan.

2018. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mert milyen lesz? Marha íze lesz? Beb..na ha megmosnám pl. a hátszínt, vagy a bélszínt steak sütés előtt.
2018. júl. 2. 08:14
 4/31 A kérdező kommentje:
#2. Láttam azt a kérdést, kétszer is feltette, de szerintem az kamu volt.
2018. júl. 2. 08:14
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Hat ne mosd meg. Ennyi
2018. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Magyarazd el az oroszlannak, hogy rosszul eszi :)
2018. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm megmossa a darált húst. Nem tudtam elképzelni,miert és hogyan,de múltkor láttam,hogy kiveszi a zacskóból és az összeállt darált hús kupacról mossa le a levet.
2018. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#6. Vicces, de azért most ne keverjük ide a ragadozókat. :-)

Ha a kutyáimnak főzök farhátat, én sem szoktam kimosni a vért.

#7. Meg mertem volna esküdni, hogy ez csak fikció. :-)

2018. júl. 2. 08:31
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
A feldolgozás, szállítás alatt sokan összefogdossák, ládákba, aztalokra pakolják. Én nem vagyok tisztaságmániás, annyira mosom csak meg mint a kezem, mikor nekiállok főzni.
2018. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9. csak a tudatodat nyugtatod ezzel. Ennyi mosástól az égvilágon semmi nem fog lejönni róla ami árthat.
2018. júl. 2. 08:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!