Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Maradékokat hogy szoktátok...

Maradékokat hogy szoktátok felhasználni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy pörihez nokli másnap a megmaradt nokliból sztrapacska.
2017. jan. 29. 10:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
De pl. disznócombból ezer meg másféle kaját is lehetne készíteni, nem mindig csak pörköltet.
2017. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
59%

Aki szerint nem probléma az élelmiszerpazarlás, mert másnak attól nem lesz jobb olvasson kicsit utána

[link]



És főzzön kevesebbet és adakozzon inkább a kaja kidobálás helyett:

[link]

2017. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Ez kész :D

Holnap paradicsomleves lesz krumplistésztával

Kedden resztelt máj főtt krumplival (1 kg májból és a másik felét, ha nem esszük meg, pástétomnak megcsinálom vacsira)

Szerdán borsó levest főzök fokhagymás tőkehalfilével, buggyantott tojássalátával

Csütörtökön tökfőzelék lesz rántott parizerrel

Pénteken vegán bolognai spagetti

Szombaton citromos-petrezselymes tőkehalfilé görög salátával

Vasárnap húsleves főtt hússal almaszósszal

A zöldség egy részét kiveszem, leturmixolom és zöldséges fasírt lesz belőle

Gyros-tál

Jé és nem eszünk pörköltet a héten wow

Egyébként pont nekem nem kell mondani, hogy mit lehet combból főzni múlt héten főztem Kaszás-levest belőle előzöleg cigánypecsenyét

2017. jan. 29. 21:01
 34/50 anonim ***** válasza:
67%
Azért néha ehetnétek olyat is, aminek a nagy része nem gyorsan felszívódó szénhidrát...a főtt zöldséges fasírtod meg értelmezhetetlen számomra, zöldségfasírtot nyers zöldségből szokás csinálni
2017. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy 1 kg májat minek megfőzni 2 személynek? Az 6-8 adag kaja
2017. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
Nem kértem kioktatást azért főzök 1 kgt mert a feléből pástétom lesz. Na mindegy nekem ebből elég volt azt hittem itt tippeket oszthatunk meg egymással, de helyette csak az megy, hogy pörköltöt pörkölttel eszek meg sok szénhidrátot. A hal egészséges, a főzeléket francia habarással csinálom, krumplis tészta egyszer lesz egy héten, a spagetti zöldségekből lesz, a hal megint csak egészséges, a máj is. A saláta meg főleg. Mellesleg honnan tudod nagy szénhidrátkerülő mit eszünk reggelire vacsira? Mennyi gyümölcsöt, zöldséget eszünk? Na jóéccakát.. és NE írjatok csak, ha ötletek van!
2017. jan. 29. 21:32
 37/50 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek a kérdezővel!

Nem is olvasom végig a hozzászólásokat, felesleges!


Pörköltféléből annyit főzök, hogy a felét már eleve lefagyasztom, és majd legközelebb húsos tarhonya, vagy húsos káposzta, esetleg rizses hús majd lesz belőle, kb. 2 napra/ebédre.

Amikor megfőztem, az is 2 napra, nokedlivel. A nokedlit már eleve úgy készítem, hogy maradjon belőle egy ebédre tojásos nokedlinek.

A maradék pörköltből lehet gulyáslevest készíteni.


Ha sültek mellé a hagymás törtkrumpli, akkor abból maradjon krumplis tésztának.

A sült hús maradékból lehet brassóit készíteni.


1-2 szem megsült fasírozott, ledarálod, vagy apróra vágod, főtt rizzsel, fűszerekkel keverve = rakott káp. hasonlókba tölteléknek.


Párolt káp. maradékkal palacsintát megtöltöttem, majd négybe hajtva paníroztam és rántott palacsinta = tökéletes volt!


Úgy nőttem fel, azt tanultam, hogy kaját nem dobunk ki!

2017. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
47%

Azért javaslom, ha van időd, olvasd el a kommenteket, mert nagyon tanulságos. Én is a kérdezővel és veled értek egyet, de a véleményemet csoportosan lenullázták.

Volt olyan komment is,( szerencsére törölték ) aki egyszerűen "dagadt szocinak " nevezte a kérdezőt. Elképesztő itt a stílus, még elképesztőbb, hogy sajnos hagyják is, hogy ez a valaha jól működő oldal így elsilányuljon.

Aki előrelátó, spórolós, nem eszek herkentyűket, és nem nyersvegán, az szerintük nem is ember...

2017. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
72%

Engem is lepontoztak, amikor leírtam, hogy én hogyan oldom meg a takarékosan a főzést, és hogyan használom el a maradékokat. Egy másik kérdésnél szintén azokat pontozták le, akik nem pazarolnak, és igyekeznek olcsóbban beszerezni az alapanyagokat, míg azt a válaszolót pontozták föl, aki ha beül valahová reggelizni, az többe kerül neki, mint más családnak az egész napi kosztja.

Ilyen világot élünk, ehhez nincs mit hozzátenni.


Mondjuk engem nem nagyon érdekel a százalékom, ha csak egy embernek tudok segíteni a spórolási tippjeimmel, akkor már megérte, hogy leírtam.

2017. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
48%

Teljes mértékben egyetértek veled, és a hozzád hasonlóan gondolkodókkal.teljesen értelmetlen és haszontalan az itteni "pontozási " módszer, mindig a jók húzzák a rövidebbet.

Kit érdekel, ha 8623-dik egy értelmetlen listán , a lényeg, hogy segítő szándékkal válaszol, és szerencsére a kérdezőknél nyitott fülekre is talál.

Már több a privát válaszom megkeresésekre, mint a kiírt...

De szívesen válaszolok mindenkinek, amennyire csak tőlem telik.

2017. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!