Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy üveg lecsó alapom,...

Van egy üveg lecsó alapom, amit a hétvégén bontottam fel pörkölt készítéshez. Mihez tudnám felhasználni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó vagy csak a paradicsommártásban eltett paprika? Nem mindegy a kettő.

Ha lecsó, akkor csinálhatsz lecsós sült húst. Ha a paradicsommártásos, akkor húsgombócot.

2016. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
paradicsom és paparika is van benne, igaz paprika kevesebb
2016. dec. 20. 07:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most főzd meg paradicsom mártásnak, ha egy kis darált húst megpárolsz, és azzal össze = tökéletes főtt tésztára.


De a készre főzött mártást már nyugodtan le is fagyaszthatod, majd ünnepek után, amikor a gyomor már könnyebb kaják után kiált, tökéletes lesz!

2016. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szimeon ***** válasza:
100%
Ugyan, ne pacsmagolj. Végy krumplit. Főzd meg héjjában. Szeld össze. Ezzel kész a köret (százszor jobb mint a tészta). A lecsót tedd mellé - ez lesz a mártás. Ha kell hús, süss mellé egy szelethúst, vagy valami aprópecsennyét.
2016. dec. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg annak, ami, vagyis lecsónak. Tegyél bele jóféle kolbászt vagy virslit, sok tojást. vagy főzz egy kis rizst és kolbásszal, stb rizseslecsónak. ezek elég sokat felvesznek, az amúgy bőséges paradicsomszószbú, ami az üveges lecsókra jellemző.
2016. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
egyszerű lecsó lesz végülis belőle, hagyma tojsá meg virsli van itthon. Karácsony előtt már csak könnyű ételeket akarok főzni. köszi a válaszokat.
2016. dec. 20. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

# ... paradicsomszószból.. stb, elnézést az elírásért.

Jól döntöttél, most azt mondom, ez volt a legkézenfekvőbb megoldás.

Máskor, ha a pörköltbe akarsz tenni lecsót, akármilyen drága is, bárhol vehetsz mindegyikből 1-1 szemet, és sokkal finomabb lesz a pörkölted,mint az üveges lecsótól.

, és nem lesz gondod a maradékkal, ami túlzottan paradicsomos. ha van fagyasztó kapacításod, jobb, ha még az igazi lecsószezonban elteszel paprikát paradicsomot is,

és tudsz elővenni bármi ízesítésére, de lecsónak is, és majd érezni fogod a fagyasztott és a konzerv közötti különbséget.Amit írtam, tapasztalat, ne vedd kioktatásnak, mert az teljesen távol áll tőlem, csak segíteni szeretek, akinek lehet...

2016. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ezt a nyáron tettem még el friss paradicosmból és paparikából, csak több volt a paradicsomom, ezért lett paradicsomos, illetve az üvegem is sajnos már csak elég nagy maradt, ezért is maradt a hétvége után belőle. legközelebb azért több paprika is megy bele, mert így azért elég paradicsomos az íze, inkább ilyen milánói/bolognai alapnak tudnám még elképzelni.
2016. dec. 20. 13:53
 9/12 A kérdező kommentje:
utolsónak egy kérdés: a lecsót hogy fagyasztod? én csak üvegben hallottam elrakni.
2016. dec. 20. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a paprikát, paradicsomot fagyasztom. A paprikát szeletelve, a paradicsomot egészben, egy tálcára teszem, és, amikor kőkemény bezacskózom. Felhasználáskor csak a melegvíz alá tartom egy pillanatra, azonnal lejön a héja, és egy deszkán pár perc múlva már kockázható is. A szeletelt paprikák nagyon könnyen kezelhetőek fagyosan, le lehet törni belőlük annyi, amennyi valamihez kell.Fontos, hogy még fagyosan kerüljön bármilyen ételbe, és lecsónak is fagyosan kell a hagymás alapra tenni. ha kienged lötyi lesz, és élvezhetetlen.

De itt olvastam már, hogy valaki a kész (majdnem kész, szóval kicsit roppanós még a paprika ) teszi el a fagyasztóba a lecsóját.

Régen, amikor nagycsaládra főztem, akkor én is üvegbe tettem el, de ma már elég, amennyit lefagyasztok.

2016. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!