Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális kaja egy ballagási ebédre?

Figyelt kérdés
ballagás

2013. ápr. 14. 00:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

Amit előző nap teljes egészében el tudsz készíteni, hogy amikor a ballagásról hazaértetek, akkor már csak melegíteni kelljen, max. (ha húsleves) a levestésztát befőzni.


A mi családunk híve a hagyományos magyar kajáknak, ezért 2 változat jönne be:

- húsleves, pörkölt, rántott-sült+köret+sali, sütik

- hidegtál, torta, egyéb sütik

2013. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mi (kb. 20 fő) étteremben ettünk, mert senki se akart lemaradni a ballagásomról, a főzés miatt. (melegítve meg ugye nem olyan jó...) SZÉP kártyára összegyűjtöttünk kb. 50E Ft-ot és abból ki is jött bőven.
2013. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Na igen, az étterem egy kényelmes és jó megoldás (nálunk is az volt annakidején).


Amit írtam, azért írtam, mert ezek jók idő híján is: a két tepsis ételt előző este vagy aznap reggel elő lehet készíteni, hűtőbe tenni tepsistül és hazaérkezéskor a két tepsit egyszerre betolni a sütőbe, aztán fél-1 óra alatt kész - ez idő alatt leülnek a vendégek kényelmesen, lepakolnak, elfogy a leves és előtte a koccintáskor a pezsgő, így pont forrón lehet tálalni.

A leves szintén jó előző este elkészítve, felforralva ugyanolyan finom.

A túrótortának külön javallott, hogy egy éjszakát álljon, de sok ilyen desszert van még.

A salátának is javasolt 1-2 óra érési idő, így reggel ideális összeállítani.


Egyedül a citromos lazac az, amit helyben kell elkészíteni, azonban ez villámétel: a lazacnak elég egy 5 perces pác, gyorsan átveszi az ízeket, és nem egész 10 perc alatt ki is sült szerencsére. Így míg melegszik a leves és fő a rizs mondjuk, pont ki lehet sütni, és akkor a konyhamester is leteheti a popsiját 15 perc után :)

2013. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
11%

Igen, én pedig azért írtam direkt olyanokat, amiket előző nap el tud készíteni, mert a mi városunkban pl. mindig olyan sokáig elhúzzák a ballagást, hogy a családok mire hazaérnek, már kopog a szemük az éhségtől, tehát örülnek, ha csak rövid időt kell várniuk az ebédre.


Ezt viszont valószínű nem tudják azok, akik teljesen 0-ra pontoztak. Másrészt azt is odaírtam, hogy a mi családunk híve hagyományos magyar konyhának, de őket még ez sem zavarja, a lényeg, találtak valamit, amit, akit pontozhatnak lefelé.

2013. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

leves: gulyás/gyümölcs leves/halászlé

főétel: töltött káposzta, pörkölt + nokedli, sült csirkecomb+rizs

desszert: fánk, palacsinta és/vagy cukrászdából vmi


ezekből válogatnék

2013. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%
No végre, ezek szerint nem vagyok egyedül, aki a hagyományos magyar konyha finomságait rakná az asztalra! :))))
2013. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%-os: fel se húzd magadat rajta... itt mindenki ízlés szerint pontoz. Ha neki nem indul be a nyáltermelődése a húslevestől, már csapkodja is a piros kezet :P
2013. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
11%

Köszi!

Most visszanyalt a fagyi! No de 0-ra! ???

Én is ezt szoktam mondani, amikor valaki ilyesmi miatt zúgolódik. Jó, igyekszem túltenni magam rajta. :))))

2013. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Ne vedd a szívedre, nyomtam egy zöld kezet...

Nálunk húsleves volt, birkapörkölt, sütemények.

Szomszéd asszony átjött addig amíg a ballagás volt, melegen tartotta a pörit, megfőzte hozzá a krumplit, befőzte a levest, hogy ballagás után rögtön asztalhoz tudjunk ülni.

Ez egy ilyen hagyományos, paraszt gyomrú család.

2013. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11%

Köszi, rendes vagy, nyomtam neked én is!


De ha ilyen sokan főzzük a hagyományos kajákat ilyen jellegű családi eseményekkor, akkor miért van az, hogy alig van 1-2 ember, aki ennek hangot is ad, aki ide le is írja?

Hiszen nem mindenki szereti a hideg tálak, meg étterem, meg tengeri herkentyűk (az áraikról nem is beszélve), mégis csak túlnyomórészt ezeket lehet olvasni!

2013. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!