Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális kaja egy ballagási ebédre?

Figyelt kérdés
ballagás

2013. ápr. 14. 00:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez erősen függ attól, hogy mit szerettek...főleg az ünnepelt :)


Én szeretem a kicsit extrás kajákat, főleg ha nagyobb vendégség van, így mondjuk 2-3 féle főétel is szokott nálunk lenni, na meg leves, desszert és saláta. De tényleg azon múlik, nálatok hogy szokás...


Kezdetnek készítenék cipóban egy fehérboros burgonyakrémlevest, lehet mellé sajtchips is.

Másodiknak lehetne pl. citromos lazac, a halkedvelőknek, egy tepsi mozarellás-csirkehúsos-paradicsomos tészta az olaszos ételek rajongóinak és hogy a finnyások és a nők se maradjanak éhen lennének almás-sajtos pulykamellek. Ha persze vega vendégek is vannak, akkor nekik is alakítanék valamit az egyik főétel helyén. Köret meg kinek-mi tetszik: vajban párolt krumpli, rizs az adott ételekhez illő öntetekkel, párolt zöldségek.


Salátának és levezetésnek egy könnyű szőlő-camambert saláta, esetleg egy kis dióval.


Desszertnek ki-mit szeret...most hasraütésre egy citromos túrótorta.


Meg is éheztem, mire mindezt kiötlöttem...

2013. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
En meg mire elolvastam!:)
2013. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
a ballagó kedvence, elvégre őt ünneplitek
2013. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nyamm-nyamm csorog a nyálam :P
2013. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Hány főre és mennyi rá a keret?
2013. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
És az sem mindegy, hogy a meghívottak idősebbek, fiatalabbak, és mennyi az egészen kiskorú, u.n. gyermek?
2013. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Menjetek el a Trófeába, egyen mindeni olyat és amennyit csak akar (svédasztalos).
2013. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Amita válasza:
Trófeáaba ne menjetek! Napokig olajban pávban úsztatják a huskat halakat, hogy jól megszívják magukat, és nem bírtok annyit enni mint amit terveztek, és rohadt egészségtelen.Ez ki van találva.. ;) Az én ballagásom szolid volt házi süteményekkel, és könnyű falatokkal, krémkelyhek, sajttálak, hústálak, tengergyümölcsei. Amit beszélgetés közben lehet fogyasztani. Láttam már olyat aki bogrács bárányt és egy raklap sütit tálalt.. A lazacos téma jó, de nem hiszem hogy valaki ennyit akar készülni és költeni. Ezeket inkább kevés létszámra alakítják. Étteremben sincs menüben, csak a la carte. Szerintem fényűző egy ballagási ebédre..
2013. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek.Csak szűk család lesz,mert a többi rokonaim kint laknak Németországba vagy Pesten és neki drága lenne ezért haza jönni,így csak 6-an leszünk.Keret az így konkrétan nincs,de nem is a csillagos ég
2013. ápr. 14. 10:13
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben rendelnék egy pár sültes tálat, egy tortát, egy kis süteményt, meg ki mit szeret inni, aztán kezét csókolom ;)
2013. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!