Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kávészakértők! Melyik fajta...

Kávészakértők! Melyik fajta kávébab a legideálisabb cappuccinóhoz?

Figyelt kérdés
A cappuccino a kedvenc kávém. Őrlős, tejhabosítós kávégépem van otthon, de valahogy a kávé íze nem az igazi. Aii ért hozzá, meg tudná nekem mondani, melyik fajta kávébab lenne az ideális hozzá? Előre is köszönöm :)

2013. márc. 13. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lenne kifejezetten olyan kávébab, ami a cappuccinóhoz jó. Hiszen az végül is krémes espresso és habosított tej keveréke. Válogass a márkák között, lehet, hogy neked más jön be, mint másnak. Én egy helyen Jamaica Blue Montain kávét ittam, olyan jót azóta sem sehol. De ezt is kedvelem: Starbucks Rwanda Blue Bourbon

Dallmayr és Davidoff a kedvencem egyébként, legtöbbször ezeket iszom.

2013. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a hozzászólásod. Lecsekkoltam a Jamaican kávét, hát, 150€ kilója, ez most elmarad :)

Davidoffot ittam korábban, azt én is szerettem, lehet, az lesz.


A mostani kávébabbal az a baj, hogy nem elég erős vagy aromatikus. Kicsit mintha vízízű lenne a kávé mindig, mindegy, milyen kis adagot főzök belőle.

2013. márc. 13. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, nem olcsó mulatság, kereskedésekben szerintem még külföldön sem nagyon kapható :) Egy brüsszeli kávézóban ittam egyszer egy olyan kávét. Próbáld estleg picit több kávé felhasználásával készíteni, ha lehet.
2013. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom, hogy a kávé mennyiségét tudom-e állítani a masinán, de majd megnézem :)

A többi tippet mindenesetre kipróbálom, a Davidoffnak csak 28€ kilója, az egészen jó.

Egyébként melyik változatát ajánlod leginkább? :)


Viszont ezt a jamaikait ha megjön a fizetésem, egyszer kipróbálom egy kisebb kiszerelésben, mert most nagyon felkeltette az érdeklődésemet :D

2013. márc. 13. 23:31
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Van egy pár recept is az oldalon, a különlegességek közül 1-2-t kipróbáltam, azok ízlettek :) A Rich Aroma és a Café Creme tetszett a legjobban.

2013. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
Ne a márkanevet figyeld, de azt milyen fajta kávébab. Azt írod őrlős géped van. Akkor minél frissebb pörkölésű Arabica fajtájú egész kávébabot vegyél és magad őröld.
2013. márc. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a recepteket, és köszi neked is 4. :)


Így is magam őrlöm, csak sz*r a kávébab, hogy finoman fogalmazzak. A pörkölési idejét megtalálom a csomagoláson?

2013. márc. 14. 10:50
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
csak a csomagolás idejét, de az összefüg.
2013. márc. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!