Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos roló készítése?

Sajtos roló készítése?

Figyelt kérdés

Sajtos rolót készítek hétvégén. A recept Olympia sajtot ír, ha nem kapok mivel helyettesíthetném ami hasonló? Valamint nincs roló sütőm, ezért a fólia tekerket fogom átfóliázni és azon sütöm meg a tésztát, de mennyi tésztát tekerjek fel rá és hogyan? Kicsit összeérjen a tészta ahogy tekerem? És kb. milyen széles csík legyen? A recept az alábbi:


[link]



2012. márc. 1. 11:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
ja és persze elég vékonyra kell nyújtani a tésztát, mert végül ez egy "tok" a lényeg a finom krém és a két végén a sajt...:)
2012. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
:) Köszi szépen! A virsliset is ki fogom próbálni. Abba gondolom mustárt kell nyomni belülre és gondolom szélesebbre kell hagyni a virslit ugye? Köszi mindent! Pussz
2012. márc. 3. 16:46
 23/29 anonim ***** válasza:

hello! inkább vékony kb egy centis csíkokra vágd a tésztát, valóban kend meg mustárral nagyon vékonyan és úgy tekerd a virsli köré. de nem kell hogy fedjék egymást a csíkok, hézagosan is jó:)

majd kitapasztalod, és imádni fogjátok:)de ugyanúgy tojással kend le.

pussz:)

2012. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
:)))) Köszike! Tutira kipróbálom. Most a héten is készítettem virslis kaját. Hasonló volt a tésztája mint a pizzának. Kinézetre a baquetthez hasonlított. Csináltam paradicsom szószt megkentem a tésztát, amit hosszúkás téglalap alakúra nyújottam. Közepére ment a virsli a virsli szélére pedig bacon kockát szórtam. Tetejére sajt. Kukoricát nem tettem rá, de az is mehet rá. Be a sütőbe. Kiadós, laktató és nagyon finom. Mégsem simán főtt virsli volt. Pussz.
2012. márc. 3. 19:15
 25/29 A kérdező kommentje:
Elkészült a mű! Nagyon finom lett és gyönyörű! Nagy sikert arattam vele a családban! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2012. márc. 4. 12:24
 26/29 anonim ***** válasza:

Gratulálok, szívből örülök, hogy minden sikerült. a Te kelt tésztás virslisedet is ki fogom próbálni.

további kellemes napot-pussz-:))

2012. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszi Szépen! :)


Virslis kifli

Hozzávalók:

2 dl tej

1 kk cukor

20 g élesztő

40 dkg liszt

4 ek olaj

csipet só

10 db virsli

1 tubus pizzakrém, én ez helyett paradicsom szószt készítettem.

1 doboz kukorica, én bacon kockát tettem rá

15 dkg sajt



Elkészítése:

Cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet a sóval összekeverjük, hozzáadjuk az olajat és az élesztőt. 1o percig dagasztjuk,majd hagyjuk megkelni. Kinyújtjuk,nagy pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. Kihúzogatjuk hosszúkás alakúra, majd megkenjük a pizzakrémmel, szórunk rá kukoricát, mindegyik cipóra teszünk egy virslit és reszelt sajtot. 10 perig hagyjuk pihenni,majd 200 fokra előmelegített sütőbe tesszük. 5 perc múlva vissza vesszük 180 fokra és 20-30 percig sütjük.



Jó étvágyat! Majd írd meg hogy ízlett e? Pussz.

2012. márc. 4. 14:58
 28/29 anonim ***** válasza:

nagyon aranyos vagy, hogy részletesen leírtad. nagyon jól "hangzik" úgy is mindig bajba vagyok a mit is főzzek kérdéssel.

mégegyszer köszi, puszika:)

2012. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
:) Nagyon szívesen! Én ezt egyik hétköznap készítettem el vacsira mert én is mindíg bajban vagyok azzal, hogy meló után egy három éves kislány mellett milyen finomságot készítsek vacsira. Ez nem túl költséges és mégis meleg étel.
2012. márc. 4. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!