Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos roló készítése?

Sajtos roló készítése?

Figyelt kérdés

Sajtos rolót készítek hétvégén. A recept Olympia sajtot ír, ha nem kapok mivel helyettesíthetném ami hasonló? Valamint nincs roló sütőm, ezért a fólia tekerket fogom átfóliázni és azon sütöm meg a tésztát, de mennyi tésztát tekerjek fel rá és hogyan? Kicsit összeérjen a tészta ahogy tekerem? És kb. milyen széles csík legyen? A recept az alábbi:


[link]



2012. márc. 1. 11:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

naaa:) ne hergeljetek, nekem is van itthon hozzá minden. azt hiszem délután nekiállok:))

nektek is szép hétvégét, a sok strapa utána pedig kedves kérdező, jó pihenést.

üdv.

2012. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

:):)készitsd el nem fogod megbànni!

szép hétvégét!

2012. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Húú hát köszönöm szépen! És örülök, hogy sikere van. Én holnap állok neki. Annyi hogy Olimpya sajtot nem kaptam. Vettem helyette natúr tömlős sajtot. Mi a véleményetek, bele merjem tenni vagy inkább ne? Van egy másik verzó is. Ez pedig az alábbi:


[link]


Kérlek írjátok meg mi a véleménytek? Köszönöm mindenkinek a segítséget, jó tanácsot! Szép hétvégét nektek is!

2012. márc. 2. 22:12
 14/29 anonim ***** válasza:
En is olyan töltelékkel készitettem,amit belinkeltél!
2012. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ok. köszi akkor én is azzal fogom csinálni! A tömlős sajtot meg majd megesszük:)
2012. márc. 2. 23:25
 16/29 anonim ***** válasza:

Szia! jó reggelt:) én is az andi-féle krémet csináltam, mert azt már ismerem, és olcsóbb is, mint a nosaltys recept.

persze én nem fakanányélre tekerem a tésztát, hanem az általam eszkábált fóliás tekercsekre.

nagyon guszta és finom lett.

Neked is sok sikert, biztosan tuti lesz:)

2012. márc. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Szia neked is szép napot! Én is a fólia megmaradt rúdjára fogom feltekerni. Te feldaraboltad előtte a rudat vagy egyben hagytad? Már csak holnap lesz időm elkészíteni.
2012. márc. 3. 11:09
 18/29 anonim ***** válasza:

igen egy folpackos fóliatartó papírt a férjem 3 felé vágott.kb 10 centisek. de nekem már meg van a 12 :)

tényleg csavard dupla fóliába, az lukaknál behajtva.

ha nincs annyid, akkor lassan fog menni, mert egy leveles

tésztából kb 3 x 12 lesz.

addig szerezz be gyorsan szomszédtól, rokontól. a fakanál nem jó, nagyon szűk kis rolók lesznek. mininek elmegy, de gondolom nem azt akarsz.

mégegyszer sok sikert, és majd írd meg milyen lett.

üdv.

2012. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Húú köszi szépen. Nekem csak két db. hengerem van tehát akkor kb. egyszerre 6 db-ot fogok tudni sütni :( És képzeld én két csomat nyújtott leveles tésztát vettem, mert azt hittem egy kevés lesz :( Nah mindegy eláll sokáig szerencsére. Most próbának egyszer jó lesz egy is, aztán majd sütök legköezelebb is. A dupla fóliázási tippet köszi azt fogom tenni. Előtte még be is vajazom hogy biztosan lejöjjön majd a hengerről a tészta. Azt mgegírnád hogy hány fokon mennyi ideig sütötted a tésztát? Nekem hőlégkeveréses sütőm van ami elég jól süt. Én 180- max. 200 fokra gondoltam. Tojással is meg kell kenni ha jól emlékszem. És előmelegítve csináltad? Köszi a sok jó tanácsot. Holnap megírom milyen lett :) Üdv.
2012. márc. 3. 15:25
 20/29 anonim ***** válasza:

Szia, most nyitottam ki a gépet, és olvaslak:) ha még nem késő, akkor mondom, hogy előmelegített forró sütőbe tedd, és kb 10 perc alatt meg is van. gyorsan le tudod szedni "sámfáról" de 1-2 percig hűljön, mert a tészta a melegre ellágyul nagyon.

persze, tojással kend le, mert úgy szép. és a betöltést is teljesen kihűlt rolókba tedd, mert melegen olvadna a krém.

nekem hagyományos gázsütőm van, de nem szokott vele propléma lenni. virslis rolót gyakrabban csinálok, az is nagyon fini.

pusz:)

2012. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!