Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az az édesség vagy étel...

Mi az az édesség vagy étel amit gyerekkorodba nagyon szerettél de már nem kapható az üzletekben?

Figyelt kérdés
nosztalgiázzunk...
2011. jan. 6. 16:17
 81/108 anonim ***** válasza:
100%

Cigirágó:)) Bármit megtettem volna érte.

32 éves vagyok és nem dohányzom/tam, de azért majd megvesztem.

2011. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 anonim ***** válasza:
100%

cigirágót is sok helyen lehet kapni.

nemrég a karácsonyi vásárban is láttam.

2011. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/108 anonim ***** válasza:
100%
Turbó és party rágó, donald kacsás paradicsomleves, sajtos-sonkás cheetos, fizzy-pez, limo(persze kizárólag szájba öntve, véletlenül sem vízbe) kis zacskós tejpor (mindig kaptam mama barátnőjétől), sípolós nyalóka, amit mindig vettünk az állatkertben...vásári piros nyalóka, ami még most is van, de már nem olyan az íze...cukorpálca, Kojak nyalóka, cseresznyés mikulás cukor, amit csak mikulás környékén lehetett kapni, de pár éve már sehol nem látom...biztos tudnék még írni, de most nem jut eszembe több.
2011. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
42%

akár hiszitek akár nem, a hatvanas években is volt laprágó.

sárga papírban volt, egyhén mentolos, de inkább édes volt.

2011. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
73%

no meg a "hitlerszalonna":))) a napközis bukta csak azzal készült, de uzsonnára is kaptunk egy csíkot egy félszelet

barna, tömör kenyéren.no akkor nem a reformétkezés jegyében volt barna a kenyér.....

leszedtük a hivatalos nevén, vegyes gyümölcsízt a kenyérről, mert szó ,ami szó finom édes volt, a kenyeret pedig a szemetesbe dobtuk.

aztán a Teri néni kiszedte a szemetesből, és vitte a malacainak.

semmi sem veszett kárba:)))

2011. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 anonim ***** válasza:
100%
Most jut eszembe,ha még nem írtátok! A Fincsi Tejszínhab.Jó édes volt és olyan tejfölös pohárba volt kapható.
2011. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/108 doboszoli ***** válasza:
87%

A Fincsi tejszínhab. Az igen.

Mezőgazdasági szakközepesként 1 hét gyakorlatot kellett tölteni a Tejiparnál, ahol többek között ezt is gyártották, meg a mazsolás krémtúrót is.

Természetesen korlátlanul ehettünk belőle, csak elvinni nem volt szabad. Az ad. libitum (jóllakásig etetve) fogyasztás a 3. nap körül olyan hasmenést eredményezett, ami a gyakorlat végéig tartott, és komoly nehézségeket okozott a busszal való "balesetmentes" hazajutásban.

2011. jan. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
42%

Zoli, hol voltál gyakszin??? amúgy gondoltam, hogy mezős vagy, de a Tejipar nagyon érdekelne, mert tudtommal csak mi gyártottunk a 70-es években mazsolás krémtúrót:))

üdv-e-

2011. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 anonim ***** válasza:
100%

A Melódia csoki a 4 szem mogyoróformával

újragyártják, szegény gyerekek meg elhiszik, hogy ez a csokoládé.... a régi nyomában sem jár!


és a barackmagból készült töltelékes csoki

meg az a cukor? amiben csokikrém volt, kívül tejdropsz, és szopogatni kellett, míg a cukor meg nem adta magát, és elérted a csokitölteléket


meg az igazi bohóc csoki szelet


és régen a Százszorszép bonbonból is kaptam.

lehet ma 4000-ért kapni, de nem szánok ennyit egy esetleges csalódásra... -

mert a Korfu is kapható, telenyomva xantángumival :(

2011. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/108 doboszoli ***** válasza:
23%
Tejipari gyakorlaton a gyöngyösi tejüzemben voltam, ebből lett a későbbi Mátratej, majd bekebelezte a Nutrícia.
2011. jan. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!