Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az az édesség vagy étel...

Mi az az édesség vagy étel amit gyerekkorodba nagyon szerettél de már nem kapható az üzletekben?

Figyelt kérdés
nosztalgiázzunk...
2011. jan. 6. 16:17
 71/108 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a geszti esztit én most fedeztem fel és menniyre finooom!!! Ez volt régen is??
2011. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
58%
Ezek szerint lehet kapni geszti-esztit?
2011. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 anonim ***** válasza:
100%
utasellátós habroló!!!
2011. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 anonim ***** válasza:
42%
a cukikban a Vörösmarty desszert.... lehet, hogy most is kapni valahol, de nem találkoztam vele.nagyon fincsi volt.
2011. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 anonim ***** válasza:
42%

kismálna, nagymálna, jaffaszörp.friss , nagy sajtosrúd,

búrkifli, berliner süti.

ha tortát nem is mindig, de ilyeneket mindig kaptunk,ha a felnőttek bevittek bennünket a pressóba:))

2011. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
100%

chokito és volt az a csoki amiben barackos krém volt... talán Séba vagy Sába volt a neve. :D valami ilyesmi.

és az epres nyalóka aminek rágó volt a közepében.

2011. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 doboszoli ***** válasza:
72%

Nagyobb élettapasztalattal rendelkezők!

Emlékeztek az 1 forintos óriáskiflire?

Köményes,sós, ropogós. Egyre kellett vigyázni, rá ne ejtsd a lábadra, mert akkora volt, hogy eltörte volna...

2011. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 anonim ***** válasza:
73%

Én kiskoromba mindig mikor mentünk vissza a hatvani kórházba a szakrendelő résznél a büfében árultak sütiket. Én akkor mindig egy pávaszemnek nevezett sütit kértem és ettem. Azóta sem ettem olyat.

A két szeme ilyen kakaós cukros kikevert krémből volt, a többi meg valami piskóta. Már nem anyira emlékszem, csak arra hogy nem ettem azóta.

De amúgy én is rájöttem, már hogy semmi nem olyan mint régen, tele vannak mindenféle anyaggal és még csak nem is olyanok.

sőt már a mai milka sem olyan mint pár évvel előtte. Valahogy minél elérhetőbb áron kapjuk meg, ami azért nem annyira olcsó, annál rosszabb a minősége és az íze is. meg igaz ez Bocira stb-re is.

2011. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
67%

hello Zoli, én még emlékszem a 40 filléres kifli, zsömle

mellett volt, kis fonott kalács, ami sós-mákos volt.meg a fényes kissé édeskés bordásra is,de az "már" 60 fillér volt.

hárman voltunk tesók, de mindegyőnknek más kellett reggelire.

én jártam tejeskannával a tejboltba.

és persze a nagykiflire is emlékszem, jó sós volt és piros ropogós.

2011. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 doboszoli ***** válasza:
85%

Még középiskolában is (75-79) volt 40 filléres kifli, meg 1,30-as lángos, 50 filléres forró kolbászzsírba mártott kenyér, amiből 2 forintért pukkadásig jóllaktunk. Volt egy kolbászos a gyöngyösi piacon, ahol ha a felesége nem látta, az öregúr még megfejelte egy kanál mustárral.

Szüleink kétkezi munkások voltak, nem fényűzően, de tisztességesen megéltünk. Öcsémmel volt egy "álmunk". Az, hogy micsoda buli volna egyszer párizsival jóllakni, kenyér nélkül...

2011. jan. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!