Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A recept lehet rossz vagy én...

A recept lehet rossz vagy én rontottam el valamit nagyon?

Figyelt kérdés

Sütőporos fánkot sütöttem. Az egyik csoportba fényképezte be valaki azt a receptet, amit egy minifánk sütő géphez kapott. Én ugyan sütőben sütöttem, de nem hiszem hogy ez volt a gond.

A kész sütit nem bírtam kiszedni a szilikonformából, mert szétesett, már a tészta is fura volt, nagyon buborékos és érdekes állagú. Sajnos még a "megesszük kanállal" elv sem érvényesült ugyanis olyan kesernyés, sütöporos íze lett, hogy nem bírtuk megenni.

Ez a recept. Mindent grammra mértem. Egyedül a tojás lehetett nagyobb mint a bolti M-es.

260g liszt

130g cukor

1 cs vaníliás cukor

250ml tej

3 tojás

5 ek növényi olaj

30 g sütőpor


2023. febr. 19. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre legyen tanulság, hogy kb 30 deka liszthez elég egy fél zacskó sütőpor.
2023. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha ott tényleg 30g van akkor ez a recept egy nagy 💩
2023. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A 30 gramm sutopor a baj. Egy kilo liszthez se megy 15 grammnal tobb
2023. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!