Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vannak olyan ételek, amit...

Vannak olyan ételek, amit otthon másképp neveztek, mint pl egy étteremben szerepel az étlapon?

Figyelt kérdés
Tolna megyében éltem, és 10 éve költöztem Somogy megyébe. Mi otthon/ismerősök/rokonok mindig zöldborsó szót használtunk, de itt somogyban meg cukorborsót.

2022. aug. 18. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Én ezen a cukorborsó témán sokszor már csak nevetek, hogy korábban mennyit agyaltam ezen. Volt, hogy munkahelyen kérdezték, hogy mit hoztam ebédre. Mondtam, hogy zöldborsófőzeléket, erre mindenki megnézte, hogy mi van a dobozomban. Majd mindenki konstatálta, hogy cukorborsót hoztam. :)
2022. aug. 18. 11:43
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
11: nem hülyeség ez. Sok helyen így nevezik. Receptekben is sokszor szerepel ez a megnevezés. Az más kérdés, hogy mi nem használjuk. De nem is zavar.
2022. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig azt hittem, hogy a "cukorborsó" az valami különleges ritka borsóféle, mert hallottam már itt-ott a nevét, de soha nem láttam még boltban vagy étteremben. 😂😂
2022. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
100%
Karaj - karmonádli 😄
2022. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:
14-es Én is hasonlóan jártam, mondtam magamban, hogy a fene akar édes levest, vagy főzeléket enni. Ezért mindig elkerültem azokat a kajákat étteremben, még gyerekként.
2022. aug. 18. 11:50
 16/68 anonim ***** válasza:
100%

Az ételek nevével kapcsolatban nagyrészt a széles körben elterjedt megnevezéseket használjuk a családban. Olyat viszont az anyám nem hajlandó kiejteni a száján valamiért, hogy "étterem", neki az vendéglő és kész. :D

Illetve egy dolog jutott eszembe: a kávéba mártott kockacukor szerinte "majom". :)

2022. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
6%

13. "Receptekben is sokszor szerepel ez a megnevezés."


Ha valóban láttál ilyen receptet, akkor pontosan tudhatod hogy aki a csőben sütés alatt csak a sütőben sütést gondolja, az enyhén szólva tájékozatlan. Pontosan mint aki a rösztire hiszi hogy lepcsánka.

2022. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
15%
*úgy
2022. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
96%

#4: ennek a tócsninak legalább 30 neve van, tájjellegűen máshogy nevezik. ITt össze van gyűjtve:



[link]



Kábasz :)

Matutka

Cicege

Tócsi

Tócsni

Tócsnyi

Macok

Mackó

Lapcsánka

Lepcsánka

Lepcsánk

Recsege

Bere

Beré

Pacsa

Gránisza

Prósza

Krumplis Prusza

Krumplibaba

Lapotyka

Lapótya

Harula

Rösztli

Istérc

Görhöny

Talpas

Trehancs



index konyhás topikről:

tócsi, tócsni, lapcsánka, cicege, gánica, prósza, görhe, bujka, röszti, hadifasírt, macok, recsege, göre, berét, huszárrostélyos, görhöny, cinege, latkesz

2022. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%
A töltöttkáposzta nálunk szárma.
2022. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!