Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Önkiszolgáló étteremben olyan...

Önkiszolgáló étteremben olyan szép nagy darab vékony rántott csirkemelleket láttam. És ettem. Milyen módszerrel tudnám ezt én is otthon megcsinálni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 23:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Elképzelni sem tudom hogyan lehet olyan vékonyra klopfolni, hogy ne essen szét 1000 darabra (?)... Vagyis hogy egyben maradjon
2021. febr. 5. 23:29
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
A csirkemellett nem klopfoljuk, mert tényleg szétmállik. Lehártyázzuk. Szép, vékonyabb szeletekre vágjuk. Először középen kettévágod az egész mellett. Kapsz két felet. Aztán vízszintesen vágod kb. 3 szeletre. Annál vékonyabbra nem szabad. A mellét párizsiasan (liszt, tojás, liszt; vagy liszt + palacsintatészta) szoktam sütni. Persze ízlés dolga.
2021. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Én egy kg mellből kb 22 szelet vékony szeletet vágok és még klopfolom is egész vékonyra. Nem esik szét, sose volt ilyen problémam.
2021. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Én nejlonzacskóban panírozom, úgy jobban egyben marad. Mondjuk nagyon vékonyra nem szoktam, szeretem, ha vastagabb a hús, mint a panír.
2021. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
2-es teljesen jót írt, nem tudom, miért pontozta le a sok marha okos.
2021. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tud nagy lenni, ha a szeletet nem vágod teljesen ketté, hanem kihajtod mint egy könyvet.
2021. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagy szeletet úgy lehetkészíteni, ha csigavonalban felvágod a mellett: elkezded kb 1 cm vastagra vágni, de mielött átvágnád, merölegesen vágsz szintén ilyen vastagon tovább, utána újra irányt váltasz és úgy vágod végig. Így az eredeti méret háromszorosa lesz a szelet mérete.
2021. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Volt aki sikeresen klopfolta, volt, akinek ez nem szokott sikerülni. - Ezen válaszok alapján lehet, hogy megpróbálom klopfolni nagyon gyengéden....aztán, ha működik, akkor így tovább, ha nem, akkor felhagyok vele. Kísérletezek. Köszi még egyszer is!! (ffi64)
2021. febr. 6. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
3as vagyok. 20 éve klopfolom a mellet. 😉 Nem szeretem vastagon. A lényeg hogy nem kell nagyon ütni, csak kicsit, de látni és érezni fogod.
2021. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vajpuha szaftos és omlós rántott csirkemell készítésének trükkjei

https://www.youtube.com/watch?v=x_8jVufj8vw


Csinálj mindent pontosan úgy ahogy a videón mutatja, mondja.

2021. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!