Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki vegetát használ, az “nem...

Aki vegetát használ, az “nem tud főzni” ?

Figyelt kérdés

Én szoktam vegetát használni és nem gondolom, hogy rosszul főznék. Nemcsak azt rakok bele, nyilván só, bors, majoránna, petrezselyem, babérlevél, kömény, ételtől függően van benne minden, vegetát csak kiegészítésképpen használom. Ha nincs benne, akkor kicsit íztelen az étel. Számomra úgy teljes, ha van benne, viszont olvastam hogy sokan feleslegesnek tartják, és megszólják azt aki vegetázik. Anyám sokszor főzött úgy, hogy kb csak a vegetát éreztem az adott ételen, az engem is kiborított, én azért választékosabban ízesítek, és bár nem létfontosságú bele az ételízesítő, számomra úgy teljes.


Ti mit gondoltok?


2022. jún. 2. 09:43
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
80%

#15:

Szerintem azt senki sem vitatja, hogy az ilyen aluljárós szemetet azért rakják tele ízfokozókkal meg nagy mennyiségü füszerekkel, hogy egyáltalán ehetö legyen.


DE ez nem azt jelenti, hogy egy étel az ízfokozóktól lesz rossz minöségü. A kérdezö pont arról ír, hogy ha otthon fözöl, akkor elfogadhatóak-e ezek a dolgok.


A nátrium glutamáttól érzékenyebbek lesznek az ízlelöbimbóid. Ha jó minöségü alapanyagokból otthon fözöl és megfüszerezed némi ízfokozóval, attól az étel még ugyanolyan jó minöségü lesz... csak finomabb. Persze, meg lehet szokni ezt a 'felfokozott ízlelésé állapotot', de ha nincs káros következménye, akkor baj ez?

2022. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

21: nekem nem finomabb a vegetás kaja....

Nyilván ízlés és megszokás kérdése is...

Nem baj - de _szerintem_ fölösleges.

2022. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a vegetát, delikát meg hasonló társaikat. Szerintem van egy olyan mellékízük, ami mindig kiérződik, és teljesen elrontja a kaját.

Nagymamám meg olyan, mint te, neki nem teljes az étel ezek nélkül, úgyhogy ő nem eszik abból, amit én főzök, én meg nem eszek abból, amit ő csinál.

2022. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk az egyedüli baj azzal van ha valaki azzal foglalkozik, hogy a másik hogy főz ahelyett hogy a saját konyhájában sepregetne.
2022. jún. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

24: tudtad értelmezni a leírtakat...?

A kérdező feltett egy kérdést, és néhányan leírták, hogy _ők_ miért nem használnak vegetát.

Nem volt itt semmiféle sepergetés...

2022. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
75%
Nem arról van szó, egészségtelen-e a vegeta, hanem arról, jó-e, ha valaki egy normális ételnek az ízét sem tudja élvezni nélküle.
2022. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Most már kipróbálom, hogy milyen ha pl egy pörköltbe nem teszek vegetát, már csak kíváncsiságból is.


Só, bors, majoranna, bazsalikom, pirospaprika, ezeken kívül milyen fűszereket javasolnátok? (Természetesen pirítok alá hagymát, teszek bele paprikát, paradicsomot.)

2022. jún. 3. 15:09
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

De pörköltbe miért kéne vegeta??


Hagyma + paprika.


Ha mast teszel bele, az már egy másik étel.

2022. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%

Majoranna bwzsalikom.....?


Ez már majdnem olyan mintha csokitortába borsot vagy kömenymagot 😂😂😂tennél...

2022. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Akkor mire való a majoranna pl, hogy feldugjuk a seggünkbe?
2022. jún. 3. 16:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!