Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki vegetát használ, az “nem...

Aki vegetát használ, az “nem tud főzni” ?

Figyelt kérdés

Én szoktam vegetát használni és nem gondolom, hogy rosszul főznék. Nemcsak azt rakok bele, nyilván só, bors, majoránna, petrezselyem, babérlevél, kömény, ételtől függően van benne minden, vegetát csak kiegészítésképpen használom. Ha nincs benne, akkor kicsit íztelen az étel. Számomra úgy teljes, ha van benne, viszont olvastam hogy sokan feleslegesnek tartják, és megszólják azt aki vegetázik. Anyám sokszor főzött úgy, hogy kb csak a vegetát éreztem az adott ételen, az engem is kiborított, én azért választékosabban ízesítek, és bár nem létfontosságú bele az ételízesítő, számomra úgy teljes.


Ti mit gondoltok?


2022. jún. 2. 09:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
A vegetával az a gond, hogy mivel ízfokozókat tartalmaz, az ember megszokja ezeket a felturbózott ízeket és utána a "normál" alapízeket nem érzi rendesen, ahoyg írod, üresnek fog tünni. Viszont az ízfokozók nagyobb mennyiségben használva erösen ártanak az egészségnek.
2022. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ellenemre az ételízesítő használata, de speciel a Vegetát nem bírom elviselni. Nekem harsányan kiköszön belőle az ízfokozó vegyszeres íze.

Amit használok, az a Delikát.


"10-féle zöldséget tartalmaz, amelyeket kíméletes szárítási eljárással tartósítottak. A sárgarépa, vöröshagyma, petrezselyemlevél, fokhagyma, zeller, lestyán, kaliforniai paprika, paszternák, kaporlevél és paradicsom mind hozzájárul ahhoz, hogy a Delikáttal készített ételek még ízletesebbek legyenek. A Delikát továbbra is tartósítószer nélkül készül, a felhasznált zöldségek és fűszerek aromája, valamint finom illata még jobban érvényesül az ételekben."


[link]

2022. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Szoktam használni delikátot is, kb ugyanolyan arányban mint a vegetát (nyilván egyszerre csak az egyik féléből teszek bele) és nem éreztem különbséget.
2022. jún. 2. 10:02
 5/39 anonim ***** válasza:
16%
De tud, az ételízesítő minden levesbe kell, ez alap.
2022. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
43%
Emellett szuper jó a Deli-Kát is.
2022. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
20%
Apropó, most ezek levesbe valók, pörköltbe a paprika, bors, majoránna nekem az alap. Így férfiemberként.
2022. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
7# Pörköltbe én is beleteszem ezeket, meg szoktam paradicsomot is használni, (levesbe is néha) de akkor is teszek bele egy kanálnyi ételízesítőt.
2022. jún. 2. 10:08
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig azzal törődsz, mások mit gondolnak, sose leszel elégedett. :)

Én pl. simán használok alapokat, üveges szószokat is. Feldúsítom, kibővítem, de szerintem jó ízt, jó alapot ad az adott ételeknek. Sokak szerint ez is ördögtől való.

Delikátot pont ritkán használok, viszont a mindenféle fűszerkeveréket imádom, rengetegféle van otthon és hangulattól meg ételtől függően kombinálom. Persze, lehetne egyesével is sok fűszerem, de szeretem a keverékeket, és ha finom is az étel vele, akkor nem fogom hanyagolni azért, mert más szerint ciki. :)

2022. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
81%

Az a aj, ahogy az 1-es írja, hogy teljesen függő leszel és a normál ízeket már nem is élvezed egy idő után.


Mi sosem használunk, nincs is itthon vegeta, nem is hiányzik. De szinte egyből érzem, ha valaki tesz a kajába, mert van egy jellegzetes íze.


Nyilván gondolhatod, hogy ha nem érzed finomnak az ételt nélküle, akkor kicsit függője vagy.

2022. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!