Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskótát sütöttem, de lapos...

Piskótát sütöttem, de lapos maradt, nem jött fel magasra, hol rontottam el?

Figyelt kérdés
Pedig pontosan a recept szerint csináltam. Ízre, állagra jó lett, viszont vékony lapos maradt...mit kellett volna még csinálnom?
2020. okt. 14. 00:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
28%
Nem mindegy, hogy valamit szintetikusan állítanak elő, vagy nem.
2020. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor telibe találtam! :-DDD


Tipikus antalvali-narratíva!


természetes = jó

szintetikus = rossz



Csaxólok, hogy pl. a gombatoxinok 100%-ban természetesek!


LOL

2020. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%

Dr Gunda Tamás, egyetemi tanár munkájából ...

[link]



"Ami szintetikus anyag káros, ami természetes, az nem ?


Enyhe kifejezéssel élve a legnagyobb szamárságok egyike. A legerősebb mérgeket éppen a természet

produkálta: sztrichnin, nikotin, kígyómérgek, a sokfajta mérges gomba, hogy csak a közismerteket említsem,

de a romlott ételben képződhető botulinustoxin, a penészek termelte aflatoxin és tetrodotoxin, egyes trópusi

halak mérgei hallatlanul kis mennyiségben halálosak. Az élőlényeket az evolúció vegyi védelemmel is

felruházta, pusztuljon a másik.



Ön még sohase készített szintetikus anyagot a konyhában? Olvassa csak az alábbi idézetet egy szakácskönyvből:


Pirított porcukor (karamell) készítése: 10 dkg cukrot serpenyőben világosbarnára pirítunk, hozzáadunk

2-3 csepp ecetet (ettől nem keményszik meg hamar), gyorsan az egész anyagot a torta felső lapjára öntjük...

Gratulálunk! Ön sikeresen elkészítette az E150a jelzésű élelmiszeradalékot."

2020. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
27%

Na és akkor ennyit a fjordokról, hogy a szódabikarbóna természetes anyag....


"Szódabikarbóna előállítása

A szódabikarbónát a Solvay folyamat által lehet előállítani, melyhez nátrium-klorid, ammónia és vízben oldott szén-dioxid szükséges. Kalcium-karbonátból nyerjük ki a szén-dioxidot és a kapott kalcium-oxidot alkalmazzuk, hogy az ammóniából ammónium-klorid keletkezhessen. Ily módon évente 100.000 tonna szódabikarbónát állítanak elő.


CO2 + 2 NaOH → Na2CO3 + H2O

Na2CO3 + CO2 + H2O → 2 NaHCO3


[link]

2020. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Jó figyi, csak mert valamit le tudsz írni mint kémiai vegyület, még nem lesz mesterséges vegyület.


Nyilván a kenyér se a fán terem, bor se, sör, só, cukor, étolaj, sajt, stb alap élelmiszer előállítása is igényel kémiai folyamatokat.


Az emberi test működését, gyógyítását is le lehet írni ilyen "nem felhasználó barát" nyelvezettel.

De ettől még nem valami eldritch witchraft ám.

2020. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Akkor lécci írd le, mi szerinted a természetes vegyület. Oda van írva, hogyan állítják elő. Szintetikus úton!!!!
2020. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy érdekes kérdés, nem tudnám neked megmondani hol a határ a természetes és a mesterséges között. Tedd fel a kérdést a természettudományok topicba, majd a sok bioszos kifejti.
2020. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27%

Tehát különféle bulvárlapok és önjelölt áltudományos szakértők véleménye alapján húzod meg...?


LOL

2020. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!