Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Friss kaja vagy 3 hete lefagya...

Friss kaja vagy 3 hete lefagyasztott pörkölt?

Figyelt kérdés

A lefagyasztott készételt én egyszerűen nem bírom megenni, és a család se.


Itt nap, mint nap olvasom, hogy mennyi mindent lefagyasztanak, így spórolva. Én évekig próbálkoztam, egyszerűen undorító némelyik kaja fagyasztva, vagy pedig totál más íze/állaga lesz.


Komolyan, inkább minden nap főzök, amiből max másnapra marad, nagy ritkán rendelek, egyszerűen hihetetlen számomra, hogy a többség nem érez furcsa ízt, és még hirdeti is, milyen "minőségi" a család étkezése.


És számomra az sem indok, hogy a pénz miatt van ez, mert mikor gyerek voltam, szerényen éltünk, és anyám akkor sem fagyasztott semmit, egyszerűen 1-2 naponta főzött, mert a lefagyasztott kaja egyszerűen rossz volt.


Várom az érveket!


2020. szept. 24. 08:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, minden bántás nélkül, szerintem ez csak egy ilyen "kattanás" nálatok, hogy pl. egy pörköltnek más lesz az íze, bebeszélitek magatoknak és mivel már eldöntöttétek, hogy más íze van, úgysem fogjátok soha ugyanolyannak érezni, nem is akarjátok megpróbálni.


De! Ez egy olyan dolog, hogy mindenkinek megvan a maga kattanása. Van, aki szerint a csapvíz fura, holott egyik helyen mondjuk olyan, mint a másik, van aki nem is akar természetesebb tisztítószerekre váltani, mert szerinte csak a Domestos és a sósav hatásos, és vannak, akik szerint egy főétkezést sem lehet eltölteni hús nélkül, akkor sem, ha annak a kajának magasabb a kalóriatartalma, mert "nem laknak jól".


Ha nektek ez a fagyasztózás a kattanásotok, hát istenem. Akkor főzzetek mindennap frissen. De ha tíz emberből kilenc szerint ugyanolyan az íze a pörköltnek kifagyasztva, akkor hadd ne kelljen már ennek a kilenc embernek ezt megmagyaráznia.

2020. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld aszalni... :)


[link]

2020. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

21: szerintem is pszichésen érzik más ízűnek....


Vakteszttel ellenőrizni lehetne...

2020. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. cipősdoboz méretű a fagyasztónk, szóval ezért sem tennék el készételt, de amúgy sem szeretem. Persze lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, de én étteremben is megérzem, ha nem friss az alapanyag. Csak ketten vagyunk és szeretek főzni, szóval nem is látom szükségét, hétköznap könnyen, gyorsan elkészíthető dolgokat csinálok, hétvégén töltök csak több időt főzéssel.
2020. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

#21

Nekem még az jutott eszembe, hogy a kérdező esetleg régebben ehetett valami tényleg nagyon borzalmas fagyasztott kaját, és tartós "trauma" lett az eredmény. Nálam is volt ilyesmi, ettem egyszer kiskoromban egy rosszul elkészített ételt, és utána sok évig gyűlöltem xy alapanyagot vagy fogást, és igen, akkor is ha olyat ettem ami már jól volt elkészítve, én "éreztem" rajta azt a borzasztó ízt, tudat alatt onnantól kezdve engem nagyon taszított.

Vannak ételek, amik tényleg szörnyű dolgokat tudnak produkálni a fagyóban, könnyen bele lehet futni ilyenbe, az embernek elmegy a kedve tőle, gondolom.

2020. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Simán elképzelhető ilyen kattanás! :D
2020. szept. 24. 12:07
 27/37 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy valami fagyasztva volt, még nem lesz egészségtelen. Ahogy a spórolsához sincs semmi köze a dolgonak, mert ha kétszer főzöl 1-1 kiló húsból pörköltet, vagy egyszer kettőből, az pont ugyanannyiba kerül... (jó, hagyjuk figyelmen kívül, ha kzben belefutsz egy akcióba).
2020. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
27: csak időspórolás... :)
2020. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azért az felmerül bennem, hogy ha nem tudnád, hogy az az étel le volt fagyasztva akkor sem ízlene-e. Mint amikor sunyiban megetetik valakivel mondjuk a birkahúst, amit nem volt hajlandó a szájába se venni azelőtt és ízlik neki utólag.
2020. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán fagyasztok készételt. Maradékot sosem.


Mit fagyasztok? Pörköltet. Veszek egy egész lapockát, készítek belőle egy ipari mennyiségű pörköltet, egy részét megesszük, a többit adagokra osztva lefagyasztom. Ebből lesz később gulyásleves, székelykáposzta, rizses hús, hortobágyi palacsinta, töltött gomba, meleg szendvics. Pillanatok alatt.


Lefagyasztom a fasírtot, félkész állapotban, csak ki kell sütni alkalom adtán. Lefagyasztom a szilvás gombócot, nagyon utálom csinálni, ha mégis nekifogok, nagy mennyiséget készítek, felét lefagyasztom, csak ki kell főzni, fele munka.

2020. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!