Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Friss kaja vagy 3 hete lefagya...

Friss kaja vagy 3 hete lefagyasztott pörkölt?

Figyelt kérdés

A lefagyasztott készételt én egyszerűen nem bírom megenni, és a család se.


Itt nap, mint nap olvasom, hogy mennyi mindent lefagyasztanak, így spórolva. Én évekig próbálkoztam, egyszerűen undorító némelyik kaja fagyasztva, vagy pedig totál más íze/állaga lesz.


Komolyan, inkább minden nap főzök, amiből max másnapra marad, nagy ritkán rendelek, egyszerűen hihetetlen számomra, hogy a többség nem érez furcsa ízt, és még hirdeti is, milyen "minőségi" a család étkezése.


És számomra az sem indok, hogy a pénz miatt van ez, mert mikor gyerek voltam, szerényen éltünk, és anyám akkor sem fagyasztott semmit, egyszerűen 1-2 naponta főzött, mert a lefagyasztott kaja egyszerűen rossz volt.


Várom az érveket!


2020. szept. 24. 08:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
61%
Fagyasztani nem szoktam én se készételt. De ha főzök, akkor sok ételből több adag lesz. Ilyenkor azt esszük 2-3 napig. Szóval nem megy kárba, nem lesz maradék. Én semmiképp se főznék minden nap.
2020. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
10: én is így csinálom a bolognait! :) Annyira jó elővenni egy-egy kisebb adagot, mikor nincs kedvem főzni (home office)!
2020. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha nem akarsz semmiről meggyőzni mást, akkor miért kérsz ellenérveket? :-D
2020. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

Egy csomó ember nem főz naponta. És nem azért, mert mindet lefagyaszt, hanem egyszerűen csak azért, mert nem egy napra főz.

Én nem láttam olyat, hogy az olcsóbb lenne, ha lefagyasztod :D

Ha valaki minden nap vesz kaját, rendel, annak szokták javasolni, hogy főzzön otthon, mert úgy olcsóbban jöhet ki.

2020. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

#14

Hát, mondjuk én speciel nem szeretem 3-4 napig ugyanazt az ételt enni... viszont sok mindenből tök kényelmes egyszerre elkészíteni akár egy hétre elég mennyiséget is. Én inkább fagyasztom és később apránként eszem, mint hogy egy hétig belefulladjak a borsófőzelékbe. :D

De igazad van, hogy árban nem lesz olcsóbb magától a fagyasztástól, csak annyi hogy olcsón lehet változatosabbá tenni az étrendet.

2020. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: nem minden kaja lesz más állagú v. ízű...

Nyilván vannak olyanok, amit nem jó fagyasztani. Krumplis-tésztás ételek.


Ha meg egy húsos kaja neked rossz ízű felengedve, akkor a hűtőddel vagy a csomagolással van gond.

2020. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
15: 4 napig én se enném szívesen ugyanazt. De nem is kell. Ha csak két napra való adag készül, már akkor is csak minden másnap kell főzni. Mi meg simán megesszük 2 napig ugyanazt. 2x főzök, az már 4 nap. Minden héten megyünk 1x étterembe, az 5 nap. Egyszer szülőkhöz, az már 6 nap. Én tuti nem főznék egy héten 7x. Sok idő, energia. Mással is ellehet tölteni az időt. Főleg, hogy azért van más házimunka is.
2020. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Ételfüggő, hogy mit csinál vele a fagyasztás. Na meg persze a fagyasztótól, annak a tisztaságától, meg a felolvasztástól is függ, sok ételt kis munkával fel lehet frissíteni. Meg persze rendesen át kell őket forrósítani, ami folyékony azt forralni. Ha nem akarok minden nap főzni, akkor választanom kell: több napig esszük ugyanazt, fagyasztok, vagy nincs minden nap főtt étel. Nekem a fagyasztás a legjobb ezek közül, mondjuk úgy, hogy ez a legkisebb lemondás.


De megértem, ha neked tényleg minden ételen érződik, hogy fagyasztva volt, akár úgy is, hogy amúgy a fagyasztóval és a felengedéssel is minden megfelelően történt. Különbözőek vagyunk.

2020. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Nyilván a friss kaja, de nekem speciel pont a pörkölttel nincs bajom fagyasztva sem.

2020. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Sokat olvasgatok itt, főleg spórolási és egyéb tippeket a főzés kapcsán. Na most nyitott vagyok mindenre, és fenntartás nélkül kezelem a tanácsokat, praktikákat. Egyedül ez a fagyasztás dolog nem ment nekünk, pedig tényleg mindenféle étellel próbáltam, igyekeztem a fagyasztás módszertanát is követni, és próbálom megérteni, hogy vajon miért nem... Lehet, mégis a lefagyasztásnál van valami gikszer... Pedig új a hűtő, patyolat tisztán tartom, jól záródó dobozba rakom az ételt, általában amikor elkészült frissen, miután kihűlt. De valami hiba csak van, vagy mi tényleg ennyire szeretünk enni, hogy csak a friss kaja jöhet szóba :D

Ezért tettem fel a kérdést, mert olyat még sehol nem olvastam, hogy van, akinek nem jött be ez a fagyasztós dolog. Mindenkinél természetes, hogy a főzéshez szorosan kapcsolódik a készétel lefagyasztása.


De tisztul a kép :D

2020. szept. 24. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!