Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért propagálják sokan hogy...

Miért propagálják sokan hogy rendelgetve jobban ki lehet jönni az élelmiszerköltséggel mint főzve magunkra?

Figyelt kérdés

1. nem tudnak számolni.

2. tudatosan hazudnak

3. buták, nem értik a számokat


Itt van egy rendelős menü, ami nagyon olcsónak számít :


[link]


Belenézve a húsos ételekbe, a fehérje alapján 15 deka husis adagok. (csirkmelleset néztem)


Ezeket sokkal olcsóbb megfőzni ha te veszed s manapság már be lehet vásárolni Interneten is 1 havi kaját és kihozzák neked +1500 forintért vagy annyiért se a nagy tétel miatt.


Mindenféle hülyeséget beleszámolnak a főzés árába (órábérüket..) érdekes engem nem fizet senki amikor nem főzök hanem ülök a gép előtt...


2020. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
51%

40-es!


A napi 1500-1800 kalória bevitele mióta félholtra zabálás?


Az lenne a normális, sőt még kevés is, mert egy egészséges felnőtt ember napi kalóriabevitele a súlymegtartáshoz kb. 2000 kalória lenne.


Ehhez képest azt előadni, hogy valaki jóformán egész nap csak a 600 kalóriás "menüt" eszi hosszútávon keresztül, igenis hazugság. Vagy szerinted van ennek bármiféle valóságlapja?

2020. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
76%

Na, de a kedvedért utánanéztem. A mai napomat használom példának. :)


Reggeli:

1 pohár alpro puding - 102 kcal - 249 ft

Pár szem korpakeksz - 110 kcal - 45 ft


Ebéd:

Lencsefőzelék étteremből - 680 kcal* - 540 ft

Rozsos zsemle - 205 kcal - 99 ft

*: annál az étteremnél ahonnan hordom, nem találtam tápérték-adatokat, az interfood e heti hétfői, nagy adagos lencsefőzelék kcal értékével számoltam, hasonló lehet


Vacsora:

Valószínűleg marad majd a főzelékből, mint mindig. :)))

Igény szerint szedvics, 2 szelet magvas kenyér zöldségekkel és hummusszal, ezt lusta vagyok számolgatni, 335 kcal eszerint az oldal szerint: [link]


A nap folyamán csipegetnivaló:

Banán - 100 kcal - kb. 70 ft

Sós földimogyoró - 160 kcal - 50 ft.

További korpakeksz, lsd a reggelinél

Délután csinálok vagy "banánkekszet" (zab + banán + mogyoróvaj, nem egy drága valami), vagy egy turmixot csokis kókusztejből (ez már drágább azért) és gyümölcsökből. Ezekben van azért kcal.

Van még a fagyóban fagylalt, figyel a fiókomban egy tábla étcsoki amit nemrég kaptam, ha további rágcsára vágynék. :)


Összesen most tartunk ott, hogy alsó hangon ~1760 kcal és ~1150 ft (a bizonytalan nasit és a vacsoránál említett szendvics árát nem sok kedvem van számolgatni szelet kenyérre és kenésnyi hummuszra vetítgetve), és jelentem, nem halok éhen. :)

Oké, néha az ebédem drágább akár 300 forinttal is, ha nem főzelékezek, bár heti 2-3 alkalommal azt szoktam.

Mindenesetre még úgy is kijön a teljes napi étkezésem kb. annyiból, mint amennyinek beállítjátok 1 adag főétel árát. :D

2020. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem attól ,hogy vitatkoztok , még nem lesz igaz, hogy olcsóbb vagy ugyanannyi a rendelés, mint az otthon főzés. A kommentelőnek, aki ezt többbször leírta, igaza van.Pont az volt az eredeti kérdés, hogy miért propagálják sokan a rendelés olcsóságát (nem azt, hogy nem jó vagy hiábavaló, szimplán azt, hogy olcsó lenne), erre megint leirják páran, hogy igenis olcsó. Pedig nem , nem az. én 5-ből 3 étteremben, ételkiszállitó cégben csalódni szoktam, vagy az adag kicsi vagy az ár magas. 600 ft-os menük 12-15 éve voltak..
2020. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!