Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért propagálják sokan hogy...

Miért propagálják sokan hogy rendelgetve jobban ki lehet jönni az élelmiszerköltséggel mint főzve magunkra?

Figyelt kérdés

1. nem tudnak számolni.

2. tudatosan hazudnak

3. buták, nem értik a számokat


Itt van egy rendelős menü, ami nagyon olcsónak számít :


[link]


Belenézve a húsos ételekbe, a fehérje alapján 15 deka husis adagok. (csirkmelleset néztem)


Ezeket sokkal olcsóbb megfőzni ha te veszed s manapság már be lehet vásárolni Interneten is 1 havi kaját és kihozzák neked +1500 forintért vagy annyiért se a nagy tétel miatt.


Mindenféle hülyeséget beleszámolnak a főzés árába (órábérüket..) érdekes engem nem fizet senki amikor nem főzök hanem ülök a gép előtt...


2020. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
75%
1 főnél még majdnem igaz.
2020. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
81%
#17 nem kell ám több napra főzni. Én minden nap főzök (kivéve mikor nem vagyunk éhesek), nagyon ritkán marad maradék. Ki lehet számolni, tapasztalni, mennyi kaja fogy el egy étkezés alatt, főleg ha csak magadra vagy másodmagadra főzöl. Így nem kell több napig enni egy kaját (párom se szeret így enni)
2020. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
66%

nálunk a gyerekek kifejezetten versenyeznek azért, hogy ki eheti meg az ebédmaradékot.

egyszer se lett bajuk attól, hogy délben is és este is pl. rakott krumplit ettek

2020. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
84%

Ez valami fétis nálad?

Miért zavar az téged, ha más rendeli a kaját?

2020. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%

Én 3 főre főzök 7 napból 5 napon minimum. Általában a reggeli is meleg.

100 ezer ft havonta a kaja költség.

Tavalyi évben rendeltem hétfőtől-szombatig. 120 ezer volt a havi kajaköltség.

Viszont jóval több időm maradt minden másra. Lehet, újra rendelni kéne....

2020. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve rossz a fő problémfelvetés ezeknél a kérdéseknél. A rendeléssel nyilván nem pénzt takarítassz meg, hanem IDŐT. És az idő pénz.


Egyébként egyértelmű, hogy olcsóbb, ha magadra főzöl és többször is mennyiségű adagokat tudsz egyszerre késziteni, előre lefagyaszthatod, mi is ezt csináljuk, a szüleim is. Nem főznek minden nap. De abban is van némi igazság, hogy amióta ipari és kereskedelmi alapú az élelmiszerellátás, nem önellátó, a tömegtermelés miatt az alapanyagok és a félkész-kész ételek is fokozatosan olcsóbbá válnak, a kenyeret pl. tuti, hogy olcsóbb vagy ugyanannyi megvenni, mint otthon sütni. Minél többet gyártottak már le egy termékből , annál olcsóbb. Pár évtizeden belül biztosan lehet majd kapni készételeket a boltban olyan áron, amennyiből otthon kihozod. Ma azért még nem.

2020. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, annyival egészíteném ki, egyre kevesebb a korrekt ételkiszállitó, étterem, önkiszolgáló étterem, ahol finom, bőséges adagot kapok elfogadható áron.
2020. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig minden választ, annyit jegyeznék meg, hogy nem mindenki rendel komplett menüt. Pl. egy sima tésztaétel nem kerül ennyibe a teletálnál. (Ha jól látom, onnan van a screenshot)

Ugyan én egy random közeli étteremben szoktam ebédet venni, nem ilyen futárnál, de 600-1000 forintot szoktam fizetni, nekem ennyit megér, hogy ne kelljen kötelezően főzőcskéznem minden nap, mikor hazaérek a munkából. Egyébként én kifejezetten szeretek sütni-főzni, de ez nem jelenti azt, hogy mindig ráérek és van kedvem.

Amúgy se sokkal érzem olcsóbbnak, mikor nekiállok főzni, kis kiszerelés mindenből drága, a nagy meg megromlana...

2020. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

10-13 ezer volt a különbség max

Mikor főztem és amikor nem pedig szeretek és nagyjából jól főzök :)

de elég bosszanto amikor Olyna szinpi menük vannak és én meg ehetem 3. Nap is töltött kaposztat mert nem akarom kidobni és mert finom lett de akkoris uncsi.

Egy főre gondoltam így,

Családnak nyivlan másabb

2020. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Nah igen és nálam is amit 28as irt nagy kiszerelés olcsóbb aztán rám romlik mert nem bírom megenni így aztán pénzkidobás :( óhatatlanul is

P van otthon kajam de meghívnak és. Az már marad továbbra de megromlik...

2020. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!