Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért propagálják sokan hogy...

Miért propagálják sokan hogy rendelgetve jobban ki lehet jönni az élelmiszerköltséggel mint főzve magunkra?

Figyelt kérdés

1. nem tudnak számolni.

2. tudatosan hazudnak

3. buták, nem értik a számokat


Itt van egy rendelős menü, ami nagyon olcsónak számít :


[link]


Belenézve a húsos ételekbe, a fehérje alapján 15 deka husis adagok. (csirkmelleset néztem)


Ezeket sokkal olcsóbb megfőzni ha te veszed s manapság már be lehet vásárolni Interneten is 1 havi kaját és kihozzák neked +1500 forintért vagy annyiért se a nagy tétel miatt.


Mindenféle hülyeséget beleszámolnak a főzés árába (órábérüket..) érdekes engem nem fizet senki amikor nem főzök hanem ülök a gép előtt...


2020. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

#30

Ja igen, és erre sokan mondják hogy ott a fagyasztó... Mintha minden élelmiszer jól fagyasztható lenne...? :D

(28 voltam)

2020. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
31 Igen meg egy panel konyhában aztán akkora hely van fagyasztonak 😀 egy Cipősdoboz méretű fiók konkrétan
2020. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
60%

32-es, aki panelban lakik, annak meg nemigen van pénze minden nap rendelgetni.


Mondjuk rendel egy menüt ebédre 1100 forintért (ha talál egyáltalán ennyiért), aztán vacsira egy gyrost pitában 700 forintért, az mindjárt napi 1800 forint. 20 "nemráérős" munkanapon 36 ezer forint. De akkor még nem reggelizett, nem evett 8 hétvégi napon semmit, az simán kijön mégegyszer ennyire.


Az egy hónapban kb. 65 ezer forint egy főre. Két főnek 130 ezer. Hát szerintem ez minden, csak nem olcsó, ennyiből egy 4 fős családot lehet etetni főzéssel.

2020. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
33 Nincs összefüggés a kettő között , a panelom árából ezen a környéken egy kisebb kertes hàzat is kaptam volna de mivel nekem nyűg a kertészkedés udvar gondozása ezer t nyilván nem ezt választottam.
2020. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

#33

Ezek között a dolgok között semmi összefüggés nincs.

Miért ne lenne pénze annak aki panelban lakik?

Miért kéne feltétlenül gyrost enni minden nap vacsorára?

Nekem pl a rendelés 20k körül jön ki egy hónapban, hétköznapokon emellé valami reggelit kell még pluszba vennen, napi max 500 forint. A rendelt adag akkora hogy jó ha ebéd + vacsorára elfogy. Hétvégékre főzök egy nagyobb adag ételt, az elég két napra.

Saccperkábé 30k körülre tippelem hogy mennyit költöttem élelemre amikor rendeltem.

2020. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

... Mármint havonta 30k.

Most étteremben eszek és főzök felváltva, még kíváncsian várom mennyire jön ki hó végére. :)

2020. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
34%

"A rendelt adag akkora hogy jó ha ebéd + vacsorára elfogy."


Ahham. Légyszi, linkeld már be, honnan szoktál rendelni?


Esküszöm, kíváncsi vagyok, 1000 forintért hol rendelsz olyan adagot, hogy az elég legyen ebédre és vacsira. Nekem ez 55 kilós vékony nőként is abszurd.

2020. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

#37

Teletál és interfood nagy adagjait még a fizikai munkát végző párom (F) is nagyon nagyon nagyon ritkán tudja megenni egyszerre. :)

2020. szept. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
29%

Persze, 38-as, sőt, még másnap is visz a maradékból, mi? Nem tudom, mi értelme hazudozni egy névtelen fórumon olyan dolgokról, ami józan paraszti ésszel megcafolható.


Tudniillik, a Teletálon és Interfoodon minden, a kajára vonatkozó adag megtalálható. Például az, hogy egy-két kivétellel még főételt sem kapsz 1000 forintért, nemhogy menüt. De még a főétel ára is inkább 1100-1300 forint körül alakul.


Egy ilyen főétel az infók alapján kb. 30-35 dkg és 5-600 (!) kalória, ami egy felnőtt ember napi kalóriaszükségletének harmada, negyede. Te meg azt próbálod itt nekünk előadni, hogy ezt a 600 kalóriát eszed ebédre-vacsorára minden nap. Meg a fizikai munkát vègző férjed sem bírja sokszor megenni. Nyilván.


Mondjuk reggeliztek még meg bekaptok egy kávét/gyümölcsöt és akkor lényegében napi 1000-1200 kalórián éltek és még nem haltatok éhen.


Nézz már utána a dolgoknak, mielőtt mesét írsz.

2020. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
81%

#39

Miért lenne hazudozás az, hogy vannak akik nem igénylik hogy napi 2x félholtra zabálják magukat? :D

2020. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!