Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért propagálják sokan hogy...

Miért propagálják sokan hogy rendelgetve jobban ki lehet jönni az élelmiszerköltséggel mint főzve magunkra?

Figyelt kérdés

1. nem tudnak számolni.

2. tudatosan hazudnak

3. buták, nem értik a számokat


Itt van egy rendelős menü, ami nagyon olcsónak számít :


[link]


Belenézve a húsos ételekbe, a fehérje alapján 15 deka husis adagok. (csirkmelleset néztem)


Ezeket sokkal olcsóbb megfőzni ha te veszed s manapság már be lehet vásárolni Interneten is 1 havi kaját és kihozzák neked +1500 forintért vagy annyiért se a nagy tétel miatt.


Mindenféle hülyeséget beleszámolnak a főzés árába (órábérüket..) érdekes engem nem fizet senki amikor nem főzök hanem ülök a gép előtt...


2020. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
72%
El volt törve a jobb kezem, addig rendeltem, nem volt olcsó ha levest és főételt is akartam enni és annyira rossz volt sokszor, hogy nem bírtam megenni, alig vártam, hogy megint főzni tudjak.
2020. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
71%
Hányszor fogod megkérdezni ? :D
2020. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
69%

kognitív disszonancia elnyomása.

Lusták, nem szeretnek (nem tudnak ) főzni, és így bizonygatják saját maguknak is, hogy olcsóbb, ha rendelnek.

2020. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
94%
Van akinek egyszerűen nincs motivációja főzni, így egyszerűbb rendelni. De amúgy nem csak kész kaját lehet, van a hellofresh és társai, a nyers alapanyagokat küldik kiporciózva a recepttel, te meg megfőzöd magadnak.
2020. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem, miért próbálnak mostanában néhányan meggyőzni másokat ebben a kategóriában, hogy rendelni olcsóbb, de én is észrevettem már.


Mindig azzal példálóznak, hogy ezer forintból kijön egy menü és azt valahogy nem említik meg, hogy az csak ebéd. Vacsira mondjuk kellene még egy menü, az mindjárt kétezer. És akkor még nem reggeliztek, nem kaptak be uzsira/tízóraira egy darab barackot, almát, zabszeletet vagy valamit.

2020. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%
és ezt még szorozzuk meg mondjuk néggyel, mert van két felnőtt és két gyerek..
2020. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
57%

Rendelés csak egy ebéd? Oké.

És a főzés micsoda? Mert az nem valami klassz, ha valaki 2-3 napig ugyanazt eszi reggelire, ebédre, vacsira. És üzenném, hogy akkor ugye nem evett még semmilyen müzliszeletet meg barackot, kutyafaszát. Ezeket meg kell venni ugyanúgy, ha valaki szereti őket.

Ha mindennap főzni akarsz, mert a változatosságra is van igényed, semmivel sem vagy előrébb a rendelésnél. És a csokidat veheted meg ugyanúgy mindkét esetben. Vagy mondjuk a hideg reggelihez és vacsorához a felvágottat, kenyeret, zöldséget stb (vagy adja elő valaki azt is, hogy 3 féle étel elkészítése is olcsóbb).

Vicces, hogy egyesek azt hasonlítgatják össze, hogy valaki 3 napig él ugyanazon az általa főzött kaján azzal, hogy mindennap mást tartalmazó menüt rendel a másik. Hát bocs, de nagyon nem egy színvonal a kettő. Ez kb olyan, mintha a 800 Ft-os napi menüt hasonlítanád a Gundelben a Séf napi ajánlatához. Meg még egyszer jelzem, a kis extrákat (csoki, alma stb) mindkét esetben meg kell még venni, ha főzöl, ha rendelsz, vagy ti a müzlit is magatoknak szüretelitek?

2020. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

17: miért kéne ugyanazt ennie reggelire vacsira? Be tud vásárolni egyéb dolgokat is, pont ez a lényeg. Hogy havi 40 ből is össze lehet állítani egy alap élelmiszerkosarat.


S ebben normális étkezések vannak, zöldséggel, gyümölccsel, felvágottal, kolbásszal, meg amit főzök.


Lefagyasztani is lehet dolgokat ha nagybb adagot főzöl.


Ja és akkor mi van ha valaki 2 napig ugyanazt eszi?


Mik vagytok ti valami grófok?

2020. szept. 21. 17:19
 19/43 anonim ***** válasza:
93%

17-es, az alapanyag viszont mindig olcsóbb, mint a kész kaja. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy milyen egy ezer forintos menü. Hányadék, már ne is haragudj. Aszótt rizs, löttyedt csirkemellel meg ilyesmi. És mielőtt félreértenél, én is szoktam rendelni és szeretek néha rendelt kaját enni, de nem az ezer forintos vacak menüket.


Mellesleg, miért kellene napokig ugyanazt enni? És ha véletlenül kétszer ugyanazt eszed ebédre, mert szereted, akkor mi van?


Mondjuk rendelsz egy adag bolognait ezer forintért, ez egy ebédnyi adag, még az én 55 kilómnak is. Na most, elmész a boltba, megveszel 1 kg darált húst 1300 forintért, mellé 1 fej hagyma 20 forint, 2 szál répa 100 ft, 1 üveg paradicsomlé 500 ft, 2 csomag spagetti 800 ft, a fokhagyma, kanálnyi olaj, csipetnyi bazsalikom meg oregánó együtt kb. 150 ft.


Ez összesen kb. 2900 ft és lesz belőle 1 kg tészta meg egy 1kg hús, ami azért nem három adag, legalábbis nem hiszem, hogy valaki fejenként megeszik 65 dkg bolognait. Egy menüben jó esetben(!) kapsz dkg bolognait egyszerre, de 1000 forinttal számolva az már 5 ezer, nem 2900 ft. ár megjegyzem, nem is tudom, hol fogsz te egy adag bolognait venni ezer forintért, szerintem sehol.


És ez levetíthető kb. minden kajára. Ha már kifejezetten egy étkezés árát hasonlítjuk össze egy étkezés árával. És rengeteg kaját nem kell három napig enni, simén ki lehet adagolni a fagyasztóba és elővenni, mikor kedve van hozzá az embernek.

2020. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
93%

nekem nem derogál kedden és szerdán is bablevest enni, de az sem tart semeddig, hogy a maradékot dobozba tegyem és berakjam a mélyhűtőbe.


aki naponta főz, előre is gondolkodik általában és sok mindent ki tud csak kapni a fagyasztóból. vagy a maradék fasírthoz másnap nem lencsefőzeléket tálal, hanem összeüt egy majonézes krumplit. máris megvan a változatosság.

2020. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!