Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsony = töltött káposzta?

Karácsony = töltött káposzta?

Figyelt kérdés

Mindenfelé azt olvasom, hogy töltött káposzta a karácsonyi menü.

Nekem ez annyira furcsa, mert sem a kiterjedt családomban, sem ismerősöknél, barátoknál nincs karácsonykor, annál inkább szilveszterkor.

A karácsonyi menü általában halászlé (aki szereti a halat), húsleves, vagy borleves habgaluskával, hidegtálak, rántott hal és ilyen-olyan húsok, köretek, saláták, bejgli (ha kell, ha nem) és édes sütik.

Szilveszterkor meg a töltött káposzta, kocsonya, malacsült, lencsefőzelék, esetleg virsli, de mi azt nem veszünk.

Komolyan kérdezem, nem kell támadni, hogy ez nem valami vidékről eredő szokás?

Mi 1886 óta budapestiek vagyunk, azelőtt a töltött káposztát mint karácsonyi kaját nem ismertem, csak mióta Gyakorizom.


2019. dec. 23. 16:23
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
30%

Én a szagától is rosszul vagyok, úgyhogy nem is volt és nem is lesz soha, halászlé szintén.

Csirkemell lesz, mint mindig, mert azt szeretjük

(de pizza sütésen is nagyon gondolkoztam)

2019. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
12%

Töltött káposzta felénk mindenkinél karácsonykor van.

Szolnok megye


De 7 éve Budapesten élek, és itt is mindenki főzi most karácsonykor.


Jó öregek lehettek már amúgy :)

2019. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
74%
mi soha nem csinálunk karikor töltött káposztát
2019. dec. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!