Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsony = töltött káposzta?

Karácsony = töltött káposzta?

Figyelt kérdés

Mindenfelé azt olvasom, hogy töltött káposzta a karácsonyi menü.

Nekem ez annyira furcsa, mert sem a kiterjedt családomban, sem ismerősöknél, barátoknál nincs karácsonykor, annál inkább szilveszterkor.

A karácsonyi menü általában halászlé (aki szereti a halat), húsleves, vagy borleves habgaluskával, hidegtálak, rántott hal és ilyen-olyan húsok, köretek, saláták, bejgli (ha kell, ha nem) és édes sütik.

Szilveszterkor meg a töltött káposzta, kocsonya, malacsült, lencsefőzelék, esetleg virsli, de mi azt nem veszünk.

Komolyan kérdezem, nem kell támadni, hogy ez nem valami vidékről eredő szokás?

Mi 1886 óta budapestiek vagyunk, azelőtt a töltött káposztát mint karácsonyi kaját nem ismertem, csak mióta Gyakorizom.


2019. dec. 23. 16:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a fura, hogy sokan húslevest esznek karácsonykor. Nálunk ez valahogy nem egy ünnepi dolog, de sehol a családban. Most hallottam róla először, itt a gyakorin.
2019. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
18%

Ahol minden vasárnap húsleves + rántotthús a menü, ott lehet, hogy nem tűnik "ünnepinek" a húsleves.

De nemtökmindegy neked, hogy másnál mi számít ünnepinek?

:-D

2019. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Joomla válasza:
72%

Az a helyzet, hogy nálunk az egyik fő fogás évről-évre a töltött káposzta. Ilyenkor általában a párom készít vagy 100 tölteléket és minden kedves családtagunknak viszünk, akik már alig várják az adagjukat. :)

Nincs is jobb egy igazi, szabolcsi töltött káposztánál.


Dehogy ez általában tradíció lenne??? Azt sajnos nem tudom.

2019. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk soha nincs, az anyukám sem főzött soha karácsonykor töltött káposztát, meg én sem szoktam.
2019. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Nálunk sosincs töltött káposzta, mert nem szeretjük. Ellenben mindig van húsleves, mert azt meg nagyon.
2019. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk sincs, mert annyira nem vagyunk oda érte, talán egy évben maximum 2x készül, az sem Karácsony környékén.
2019. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk soha nem volt töltött káposzta karácsonykor. Mindig a pulyka és a hal volt a karácsonyi menü a családban. Mi is tősgyökeres pestiek vagyunk.
2019. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

[link]

[link]


KArácsonyi kaja én mindig is így tudtam . itt is azt írják. persze elfér újévkor is.

2019. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem szeretjük a halászlevet (nagypapám szerette csak), úgyhogy nálunk a menü: tyúkhúsleves, kacsacomb, máhas-gombás töltelékkel töltött csirke, párolt káposzta, krumplipüré, saláták (francia, orosz hússali) kaszinótojással ÉS természetesen töltött káposzta! A káposztát szombaton megfőztük, azóta tolom :) egy évben többször van persze, csak ilyenkor mindig csinálunk!


Szilveszterkor meg vörösboros szarvaspörkölt lesz nokedlival, lencsesalátával. :)


Én egyszerűen imádom a káposztát, minden verzióját és valahogy a karácsonyi készülődésben jobban esik ❤️


Ja, gondolom 1986-ot akartál írni, és mi vidékiek vagyunk

2019. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
63%

Régen, amikor még fontos volt a böjtölés karácsony előtt, akkor halat ettek Szenteste. Az éjféli mise oldotta fel a böjtöt. Karácsony napjain ettek sülteket, esetleg töltött káposztát. Nyilván az én családomról tudok nyilatkozni, ők falun éltek.

Mi nem szeretjük a töltött káposztát, ezért másféle húsétel készül. A böjtöt már nem tartjuk.

Ne keverjük a karácsonyt a szentestével! Karácsony első napja 25-e.

2019. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!