Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsony = töltött káposzta?

Karácsony = töltött káposzta?

Figyelt kérdés

Mindenfelé azt olvasom, hogy töltött káposzta a karácsonyi menü.

Nekem ez annyira furcsa, mert sem a kiterjedt családomban, sem ismerősöknél, barátoknál nincs karácsonykor, annál inkább szilveszterkor.

A karácsonyi menü általában halászlé (aki szereti a halat), húsleves, vagy borleves habgaluskával, hidegtálak, rántott hal és ilyen-olyan húsok, köretek, saláták, bejgli (ha kell, ha nem) és édes sütik.

Szilveszterkor meg a töltött káposzta, kocsonya, malacsült, lencsefőzelék, esetleg virsli, de mi azt nem veszünk.

Komolyan kérdezem, nem kell támadni, hogy ez nem valami vidékről eredő szokás?

Mi 1886 óta budapestiek vagyunk, azelőtt a töltött káposztát mint karácsonyi kaját nem ismertem, csak mióta Gyakorizom.


2019. dec. 23. 16:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Én alapból nem szeretem a halászlevet, így természetes a töltött káposzta, amit hamarabb el lehet készíteni, kiadós, sokáig eláll és többször melegítve is jó. Ideális a több napos karikor.


Lencse újévkor.


Az, hogy más mit zabál, nem érint.

2019. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Mióta az eszemet tudom, mindig van töltött káposzta karácsonykor pedig pestiek vagyunk.
2019. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%

Szilveszterkor nem szokás töltött káposztát fõzni.Karácsonykor inkább 25-26.an esznek töltött káposztát,de azt sem mindenki.

Szokás kérdése!

2019. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Szenteste nálunk is mindig töltött káposzta volt, amióta az eszemet tudom. Meg előtte is az volt. :) szilveszterkor erre nem szokás/Szolnok. De mindenki azt eszik, amit szeret/akar. Boldog karácsonyt!
2019. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%
Sosem volt nálunk töltött káposzta, sem karácsonykor egyik nap sem, sem szilveszterkor, sem újév napján... hála a jó Istennek, mert nem szeretem és más sem a családból.
2019. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
71%

Az én családomban az elmúlt 30 évben mindig töltött káposzta volt az étel karácsonykor.


Mondjuk ez szerintem igazából csak azért van, mivel hagyománytisztelő családból származom. Az, hogy töltött káposzta-e az étel karácsonykor az a családoktól függ. Létezik olyan család, akik nem követik annyira a hagyományokat és létezik olyan is, akiknél nagy a tradíciók priorítása. Számomra a tradíciók követése fontos, ezért eszek mindig töltött káposztát karácsonykor.

2019. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Valójában a kocsonyát,töltött káposztát előre megfőzzük,hogy a több napos ünnepek alatt a háziasszonyok is tudjanak pihenni.Szentestén halászlé,rántott hal a menű nagyon sok családnál.Tíz évvel ezelőtt hallottam az amerikai szokást,pulykát sütnek karácsonyra.

Szilveszterkor virsli és lencsét szoktak készíteni,malacot sütni. Kapirgáló állatot nem szabad enni,a babona szerint "elkaparja" a szerencsédet.

A vidékről jövő szokás legfeljebb a töltött káposzta készítése körül van:van aki csak savanyú káposztából,van aki édes káposztából készíti és a dilemma,hogy becsomagolja vagy sem a tölteléket.

2019. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Sváboknál ez bizony karácsonyi kaja.
2019. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Mindig főzünk töltött káposztát Karácsonykor, de pont azért mert jól eláll 24-25.-én nem szoktunk enni belőle, majd inkább a két ünnep között szokott fogyni.
2019. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
Igen holnap töltött káposzta lesz. Debrecen
2019. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!