Nagyanyáink régen milyen lábasban főztek tejbegrízt, amiben nem égett le?
Részletezem a kérdést:
Elegem van a teflon borítású dolgoktól, 1-2 év alatt akkor is sérül, ha szilikon spatulát használok, még a Tefal is gyenge. Valójában a gríz még karcol az elején, igazából a zsemlemorzsa is, pirospaprika, frissen őrölt bors, tehát rendszeres használat közben mindenképpen sérül.
Nekem zománcozott lábas sem vált be, akármennyire minőségi, akkor is lekapja a tej.
Rozsdamentes acél nekem csak az első pár hónapban jó, utána nyilván az is kopik, úgy meg már tapad le benne.
Most vettem öntöttvas mini lábast belül vastag zománcbevonattal. Eddig ez a legjobb, de például egy tojásrántotta, kevés olajjal teljesen beleragadt, igaz nem égett, de gyakorlatilag egy masszív 2 mm vastagságú tojás réteg ragadt az egészbe.
Megpróbálhatok az öntöttvas zománcozottban tejbegrízt? Az a helyzet ha nem muszáj nem játszom el vele újra ezt a letapadást mert ez is csak gyengíti az eddigi hibátlan felületét ha mindig súrolom...
2,8%-os a tej, nyilván kevés. Lehet, hogy eleve tejszínnel kellene felönteni, és akkor zsírosabb lévén, kisebb eséllyel ragad le?
Ugyanitt nyilván kérdés, vanília puding, tejberizs főzése, mégis miben...
Pedig nem vagyok fiatal, mögöttem van egy jónéhány év főzés, de akkor viszont a lábasaim a rosszak, kopottak ezek szerint.
Kis lángon szoktam, folytonos keverés mellett.
Nem kell ilyen durván fogalmazni, nyilván nem több deci tejszínt akartam belerakni, de egy komolyabb tejberizs is tartalmaz tejszínt receptek szerint, én szimplán arra gondoltam, hogy az eleve béna bolti vizezett tejnek esetlegesen visszaadom a zsírtartalmát. Nem kell ilyen harciasnak lenni, úristen. Csak azért jött az ötlet, mert régebben házi tejjel amúgy nem égett le és annak magasabb a zsírtartalma.
Dupla falú forralónk egyébként régen volt, de sajnos arról is azt kell gondolnom, silány minőségű volt mert emlékszem bosszankodott mindig anya. Lehet be kéne ruháznom normális termékre.
Olyan lábasban főzték, amilyen volt nekik, és akkor még nem voltak modern edények.. volt a zománcos, és a nem zománcos (vas, lemez, esetleg réz)
A tej mondjuk akkoriban még valóban tej is volt, a mostanság boltban vásároltak között vannak elég érdekesek ha jobban megnézi az ember, látszódik, hogy nem egységesen fehér a színe (de nem azért ég le)
A leégés ellen ajánlott az edény hideg vízzel átöblíteni, és nem kitörölni, úgy mehet bele a tej, de van aki harmad víz-harmad tej - harmad gríz (rizs) komlóval főz.
"Lassú lángon", folyamatosan kevergetve, és amikor felfőtt, el is zárják alatta a lángot, a gőzben készül el az étel, nem főzik azt5 fölöslegesen, kockáztatva a leégését.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!