Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyetemistának olcsó ennivalót...

Egyetemistának olcsó ennivalót ajánlani?

Figyelt kérdés

A havi keresetem 65 000 Ft, amiből ki tudom fizetni a lakhatásomat,a bérleteket a nyelvvizsga felkészítőt Így marad havonta 26 000 forintom enni a hónapban. Többnyire a sarki pékség tegnapi pékáruit eszem, az féláron van. Uzsonnára főtt ételt eszem, levest, néha zacskókat néha főzöm tésztákat, rakott zöldségeket, konzerveket. De az elmúlt 1 évben kifogytam az ennivaló ötletekből, illetve ezek is elég drágák mostmár. Tudna valaki ajánlani olcsó ennivalókat?


2 egyetemre is járok párhuzamosan, az egyikre hétfőtől csütörtökig, a másikra pénteken és szombaton. A héten csak a vasárnapon szabad, akkor vagy dolgozok, vagy beadandót írok.


2023. febr. 10. 22:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm azt a sok-sok ötletet amit adjatok, mind itt mind privát üzenetben! Megosztók párat, ha esetleg mást is érdekelne a jövőben a téma:


Többen írtátok a leértékelt árukat, ez mind pékségben hentesnél és zöldségesnél van a szavatosság végéhez erő termékekre, vagy azokra amik kicsit megnyomódtak stb. boltokban meg nem nagyon találkoztam vele. Nekem hatalmas segítség!


A lidli 30 darabos tojását szoktam venni , rantottának zsíros kenyérrel, és hagymával krumpli karikák kap vagy 1 gombával szoktam elkészíteni. Akár tortilla, de inkább tegnapi kenyér, a kenyeret pirítós így nekem jobb.


Gyakori meg a kenyérre kent és melegszendviccsé avanzsált pizzakrém, bab konzerv, illetve a lidli hamburgerpogácsája, ott 4 darab 400 forint az jó 4 napig.


A pár hozzávalót levesek és főzeléknek is könnyen kivitelezhető. Viszont nincs fagyasztó tehát 3 napnál tovább nem jó semmi. A közelbe lehet venni grillcsirkét, ha zárás előtt 10p megyek 50%al ilcsóbb, és az is elvan 3 napot, elsőnek tört krumplival, aztán pirított kenyérrel a végén apróra vágva tésztával és szósszal. (Ezt a tanácsot most kaptam és frissen teszteltem és jól jött!)

A tortilla is egy nagyon jó ötlet, abba mehet még akár a rántotta is. De a savanyúkáposztás kenyér is olcsó. Ha a hónap végén rosszul állok hajában sült krumpli és hagyma zsíros kenyérrel.


Ezekkel a módszerekkel illetve azzal h semmit nem dobok ki, megoldható 26 000 Ft ból 3 teljes hét én 4 nap. A fennmaradó napokban még ki kell találnom, de a kapott segítséggel szerintem menni fog!


Többen kérdeztétek az iskolát az elsőt 4 éve kezdtem abból van meg 1 év a másodikat 2 éve és még van 2 év.


Már csak a nagyapám él, 1000+km távolabb tőlem, ami mind a2-nem ideális. Rá nem számíthatok.

2023. febr. 13. 23:20
 32/63 anonim ***** válasza:
20%

Fizetés kiegészítésként kipróbálhatod a plazma adást. 30-40 perc az egész, akár 3 naponta mehetsz, és havi akár 50K t évente meg 500K t is vagy többet is kereshetsz vele (cégenként eltérő a kifizetés összege). Rengeteg egyetemista választja ezt a fizetés kiegészítést. Én is járok rendszeresen ha érdekel vagy van kérdésed írj nyugodtan.


Vagy ha fiú vagy lehetsz spermadonor alkalmanként kb. 20K t fizetnek.


Ezek közül valamelyik bőven fedezné az étkezésed és tudsz is férretenni.

2023. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
89%
Persze...gyengítse le csak a szervezetét, nem elég, hogy kevés a pénze kajára, még adjon plazmát is...biztos van ennek árnyoldala is...nem hiszem hogy a remdszeres plazmaadás olyan jó lenne a szervezetnek. Egyszer-egyszer belefér, de állandóan?
2023. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
85%
Inkább próbálj megpályázni valami ösztöndíjat
2023. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
30%

33. Lassan már másfél éve járok hetente 1×, semmi baja nem lesz az embernek tőle. Annyit mondott az orvos, hogy jó ha szedek mellette cinket, vasat meg D vitamint.

A plazma adás amúgy is szigorú szabályozás mellett működik, folyamatosan laboroznak és a legkisebb eltérés esetén is azonnali kizárása jár addig míg nem normalizálódnak az értékeid. Csak egy városi legenda, hogy bármi baja lesz tőle az embernek. Járnak oda olyanok is akik már a 200 adáson is túlvannak.

2023. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg?

[link]

2023. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
7%
neve nincs fórumon valaki megírta a cikkét, hogy rosszul lett nagy dolog. Nálunk is van, hogy rosszul lesz valaki a gépeken aztán kiderül, hogy azért mert be sem tartotta a kötelező előírásokat amiket be kell tartani plazmaadás előtt (nem ivott eleget, nem étkezett megfelelően, nem pihente ki magát). Ez olyan dolog mint a vedőoltás valaki a halálán van tőle valaki mintha meg se kapta volna. 1000 ből 1-2 eset nem jelent semmit.
2023. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
#37 Te magad is leírod, hogy megfelelően kell étkezni, ha valaki plazmaadó. Miközben az egész kérdés arról szól, hogy a kérdező nem tud normálisan étkezni...
2023. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan normális étkezésre kell gondolni. Csak annyira, hogy ne egyen előtte 2 vagy legalább 1 nappal túl zsíros ételt, ne egyen piros ételt mivel az színezi a plazmát meg stb. Mindegy mit eszik csak zsíros ne legyen és színező hatású, nem kell hozzá semmi speciális vagy drága kaja.
2023. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
84%

paradicsomos káposzta

wokban sütött gyömbéres zöldségek (répa, karfiol, fokhagyma stb.) főtt rizzsel

sárgaborsó püré/főzelék főtt zöldségekkel (krumpli, répa, hagyma, paprika) indiai módra fűszerezve,

paprikás krumpli hús helyett tojással,

tejbegríz,

zabkása lekvárral vagy kompóttal,

vaj helyett sütőmargarin,

saját házikenyér,

franciasaláta piacon vett krumpliból, répából, almából, mirelit borsóból, saját készítésű majonézzel,

zöldbab főzelék,

almás céklasaláta majonézzel vagy joghurttal,

kelkáposzta főzelék,

tócsni, lapcsánka,

lecsós tészta (ez már nem is olyan olcsó)

2023. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!