Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyetemistának olcsó ennivalót...

Egyetemistának olcsó ennivalót ajánlani?

Figyelt kérdés

A havi keresetem 65 000 Ft, amiből ki tudom fizetni a lakhatásomat,a bérleteket a nyelvvizsga felkészítőt Így marad havonta 26 000 forintom enni a hónapban. Többnyire a sarki pékség tegnapi pékáruit eszem, az féláron van. Uzsonnára főtt ételt eszem, levest, néha zacskókat néha főzöm tésztákat, rakott zöldségeket, konzerveket. De az elmúlt 1 évben kifogytam az ennivaló ötletekből, illetve ezek is elég drágák mostmár. Tudna valaki ajánlani olcsó ennivalókat?


2 egyetemre is járok párhuzamosan, az egyikre hétfőtől csütörtökig, a másikra pénteken és szombaton. A héten csak a vasárnapon szabad, akkor vagy dolgozok, vagy beadandót írok.


2023. febr. 10. 22:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én élet-és spórolásművész vagyok, de a havi 26 ezer az én képességeimet is meghaladja. Ez az összeg baromi nagy spórolás mellett is max 2 heti kajára elég. (reggeli-ebéd-vacsora)
2023. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos manapság a legdrágább dolgok egyike az étel..


Egyébként olyan dolgokkal tudsz spórolni ami akciós, mindig figyeld, hogy mi az.


De mondok ötleteket:


Tortilla (Napokban 500 ft volt a 6 lapos verzió)

Csirkemell (fél kg kb 800 forint)

1 hagyma (100 forint)

250g Rizs (kb 250 Ft)

Saláta valami olyat ami leértékelt (300-350 Ft)

Görög joghurt (400 Forint)

Mozzarella (350 Ft akcióba)


Durván ~2800 Forintból van 3 kiadós étkezésed, ha nem vagy akkora étkű akkor 4-5 is lehet belőle.


Tortilla lap működhet még pizzakrém + sonka + kukorica + mozzarella társaságában is vagy akár rántottával megpakolva, szóval sok a lehetőség.


De a krumpli sem drága annyira még manapság, szóval rántottába főt krumpli, vagy szimplán sütőben sütött krumpli kevés olajjal.


Alapvetően a kínai levesed is feldobhatod, ételízesítővel, gépsonkával és egy főtt tojással és akkor lehet 2 adagra is elegendő lehet.


Ami még működhet azok a klasszikusok: paprikás krumpli, gombapörkölt, csirkepörkölt stb..


1 kg rizs vagy 1 kg bulgur olyan 1000-1500 Ft és azért abból akár hogy is nézem 3-4 alkalommal lehet főzni ami adagonként 2-3 étkezés minimum..


Csinálj egyébként házi csirkemell sonkát!


Szükséged lesz 1kg csirkemellre (só, bors, kömény, pirospaprika, fokhagymagranulátum) ezek általában megtalálhatóak otthon. + fagyasztott zöldség.. ledarálod a csirkemellet és beledobálod a zöldségeket + keményítő és zsemlemorzsa (1-2 teáskanál kell a fél kiló mix mellé). Majd alufóliával hengerbe tekered és becsomagolod mint a szaloncukrot. Beleteszed egy tepsibe felöntöd félig vízzel és sütőben megfőzöd. + egy tojás is kell a mixbe


Azért jó, mert finom és ha az alap dolgok vannak otthon akkor 170-200 Ft körül van 100g-je a felvágottnak amiért manapság már kutyaszalámit sem kapsz vagy a legolcsóbb párizsit.


A házi sonkára valami ilyesmi a végeredmény:

[link] (Ez pl grill füstölt sajttal lett dúsítva)

2023. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Én csak napi 2 alkalommal eszem, suliban 10 fele, és 5 körül amikor hazaérek. Ez jelenleg 3 hétre elegendő.
2023. febr. 10. 22:33
 4/63 A kérdező kommentje:

Kedves #2 válaszoló, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Sok jó ötletet adtál!


Közel van hozzám piac, ott hét elején szokott lenni túlérett, vagy szépséghibás zöldségeket olcsóbban vanni

2023. febr. 10. 22:37
 5/63 anonim ***** válasza:
97%

Hát ennyi pénzből nagyon alap dolgok mehetnek csak, zabkása vízzel és fahéjjal, rizs vegetával, zacskósleves, krumpli héjában főzve, fokhagymás tészta...

Nem tudom, erre mi mást lehet mondani, a spórolásnak is van fizikai határa, amikor egyszerűen nem tudsz lejjebb menni.

2023. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
94%

Reggeli: sima zab vizzel

Kb 300ft 1 csomag, en abbol 5x eszek , tehat 60ft/reggeli/nap

Laktato es egeszsegesebb mint a peksuti

2023. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim válasza:
90%
Bocs, de szerintem 50 000 ft alatt nem lehet normálisan élni és mocskosul rá fog menni az egészséged, sokkal jobban, mintha ennyivel többet dolgoznál.
2023. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon jókat írtak a többiek, szóval csak 1-2 dologgal tudnám kiegészíteni:


[link]

[link]


Egyiket sem nehéz megcsinálni, hamar is készen vannak és mégis nagyon finomak, illetve laktatóak (az elsőt amúgy csirke nélkül csináltam, és szuper volt úgy is), és nem is kell sokat költeni rájuk.

Illetve, ha már krumpli; megpucolod, félbevágod, teszel közé ízlés szerint sajtot, majd bacon-be, vagy más szalámiba csavarod és ezeket egy kivajazott tepsibe pakolod és bedobod a sütőbe, szintén finom eredményt kapsz. Nem is macerás, és minimum 2 étkezést letudsz vele.

2023. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez /hét? Vagy hogyan akarsz kijönni?

Nem igazán lehet ennyiből...

Egy hónapra inkább 50 ezer kellene, nekem is ez a tapasutalatom. Már 3 éve nem jöttem ki 30 ezerből, azóta az árak duplázódtak.


Reggelire amúgy zabpehely vízzel + valami ízesítés, ami lehet müzli, gabonapehely, magvak vagy víz helyett tej, növényital... kb 150-250 ft/ adag. Vagy ahogy felettem írják, lehet full natúran is, de talán nem ezen kell spórolni az utolsó fillérig.


Ebédre... én nagyon tudom ajánlani a hüvelyeseket, mert olcsó és jó a tápértéke, de ugye a puffasztó hatása miatt óvatosan. Vannak módszerek, amivel lehet csökkenteni, pl áztatás, alapos rágás, illetve vöröslencsét ajánlják még, nameg azt, hogy amennyiben szép fokozatosan iktatod az étrendedbe, akkor hozzászokik az emésztés. Illetve elvileg felesborsó is megér egy próbát, mer a hüvelyeseknek a héjuk puffaszt inkább, a felesben viszont már nincs héj.

Szóval a lényeg az, hogy a legolcsóbb fehérjeforrás a hüvelyesek.

Rizs+csirke mehet, bármilyen módszerrel elkészítve. Tészták, burgonyaköretes ételek stb szintén.


Vacsira meg akkor valami szenya, olcsó felvágottal (lehetőleg csir/puly, magas fehérjés), és hozzá jöhetnek a piacos zöldségeid.


Szóval a lényeg az, hogy mindenképp legyen az étrendedben friss zöldség és rost, fehérje, feldolgozatlan szénhidrátok

Ez utóbbi leginkább azt jelenti, hogy a cukros dolgokat kell kerülni, amennyiben tudsz azonos áron mást venni. Tehát pl fehér pékáru helyett teljes kiörlésű. De a zabpehely is a segítségedre van ebben. Ezek egész napra ellátnak energiával, míg a feldolgozott termékek csak felnyomják a vércukrodat, ami utána hirtelen visszaesik, és így csak újra éhséget okoz. Sajnos minden olcsó étel ilyen, tehát a fehér rizs, a tészták... szóval nem egyszerű.

2023. febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim válasza:
19%
Mennyivel hasznosabb lenne egy értelmes életet élni és egyszerre csak egy szakot vinni ehelyett az egy seggel több lovat megülős egészségromboló szarság helyett... Komolyan, fejezd be a bohóckodást, ha anyádék nem tartanak el, azon legyél, hogy mihamarabb szerezz egy normális végzettséget, majd ha nem a létbizonytalanság határán vagy, ráérsz pazarolni az időd minden hülyeségre.
2023. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!