Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Figyelt kérdés
Sajnos pont válok és 30 ezrem maradt hónap végéig, az apuka nem hajlandó gyerektartàst fizetni míg a bíróság nem kötelezi. Elsős kislányommal maradtam egyedül. Iskolára már mindent megvettem, rezsit befizettem. Valahogy az élelmiszeren kellene nagyon spóroljak. Lányom kinőtt ruháit árulom, hátha abból bejönne már ezer Ft még.

#spórolás, élelmiszer, főzés,
aug. 16. 11:15
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem fél évre visszamenöleg jár, hanem a válókereset beadásától kezdve, akkor is, ha idöközben több idö telt el.
aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy most a tanszerek, iskolatáska, tolltartó, tornacucc stb. minden egyben volt 60 ezer.
aug. 16. 15:26
 33/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért vállalatok gyereket, ha ennyire szegények vagytok. A gyerekkel szúrtál ki, igazából magadat se tudod ellátni ennyiből normálisan. Persze gondolom a pasi többet keresett, de azt mindig bele kell kalkulálni, hogyha egyedül maradsz, akkor is el tudd látni. Nagy felelőtlenség volt.
aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
8 évvel ezelőtt nem voltak ilyen árak. De mégis van saját házam, szerintem az is sokat jelent a mai világban. Igaz örököltem, de akkor is az enyém.
aug. 17. 07:51
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

33-as: ahogy a kérdezö írta, egyszeri megszorításról van szó az iskolakezdés miatt, amiböl az "apa" szépen kivonta magát. Itt nem a kérdezö a gáz, hanem az, aki a saját gyerekeivel nem törödik!


Másrészt eleve hülyeség az, hogy csak akkor legyen valakinek gyereke, ha egyedül is fel tudja nevelni. Elég, ha körülnézel a valós életben, 5 éve még fele annyiból kényelmesen meg lehetett élni, mint most, gyakorlatilag senki nem tudja biztosítani, hogy 5-10 év múlva még elég jövedelme lesz a megélhetéshez.

aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
34%
Miért pont az élelmiszeren?... Persze, azon is lehet, meg érdemes is, de azért máson sokkal inkább lehet...
aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
70%

36-os: miért nem olvasod el a kérdés kifejtését is????

A kéredzönek MOST, EBBEN A HÓNAPBAN van kevés/kevesebb pénze ételre, ezért EZEN KELL spórolnia.

aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
32%
Mert ebben a hónapban már semmi másra nem fog költeni? Se tisztálkodószerekre, se tisztítószerekre, se telefonra, se ruhákra, semmire?
aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
78%
NEM, írta, hogy minden egyebet kifizetett! OLVASD EL!
aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%
Oké, befizette a rezsit, de ha most tényleg ezer forintokról beszélünk, akkor esetleg átválthatna eggyel kisebb tévé előfizetésre, spórolhatna a telefonáláson, az internetelőfizetését meg a banki költségeket is csökkenthetné akár, elhatározhatná, hogy ha valami ruhára lesz szükség, csakis használtruha-boltból veszi, szóval azért másban is érdemes lenne gondolkodni, nem csak az élelmiszerekben...
aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!