Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Figyelt kérdés
Sajnos pont válok és 30 ezrem maradt hónap végéig, az apuka nem hajlandó gyerektartàst fizetni míg a bíróság nem kötelezi. Elsős kislányommal maradtam egyedül. Iskolára már mindent megvettem, rezsit befizettem. Valahogy az élelmiszeren kellene nagyon spóroljak. Lányom kinőtt ruháit árulom, hátha abból bejönne már ezer Ft még.

#spórolás, élelmiszer, főzés,
aug. 16. 11:15
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
85%

Itt vannak jó ötletek

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..


Zabkása, krumpli, leves száraz hüvelyesből, ha hus akkor pl máj vagy csontos cs.comb

aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Használd a munch appot, nagyon jo a spar zoldseg- gyumolcs csomagja

Penny is de van pektermekes csomag is. Auchan is ennyire jo!

Lidlben szokott lenni kirakva szinten zoldseg gyumolcs es peksuti is

aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 kürtőskalácska ***** válasza:
94%
Ha jól rmlékszem Lidl-ben van ilyen "ments meg" csomag ami párszáz forint és egy jó levest lehet belőle csinálni.
aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Üdítőt egyáltalán nem iszunk szerencsére, csak ha vendég jön akkor szoktam venni. Szűrt vizet iszunk meg szörp van itthon.
aug. 16. 14:41
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem gondolom, hogy egy háztartásban, ahol gyerek is van, semmi nincs. Nyilván van liszt, olaj, rizs, némi tészta is, fűszerek is.

Egy rántott cukkini nem kerül milliókba, egy borsó vagy krumplifőzelék sem. Fél kiló darált húsból fasírt, egyik nap főzelék mellé, másik nap rizzsel, krumplival.

Sóska frissen vagy fagyasztva sem drága, pár tojás kell mellé.

Lehet sütni pizzát, azért két emberre nem kell több tonna sajt rá.

Lecsó magában, tojással, virslivel, csirkemájjal.

Tojásos nokedli salátával, vagy most van dögivel uborka, azzal.

És a készételek sem ördögtől valók, a lidl-ben vettem múltkor babfőzeléket (apukám beteg és csak azt kívánta), nem volt 500 ft, és egy felnőttnek is elég két étkezésre, ráadásul finom is.



ÉS 30 ezer ft 9-10 napra kell, mert ugye sezrdáig megvan minden.

aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Paprikát, paradicsomot, krumplit ad anyukám hétvégén.
aug. 16. 14:42
 27/45 A kérdező kommentje:
Alap élelmiszerek vannak itthon. Liszt, olaj, tészta stb.
aug. 16. 14:43
 28/45 anonim ***** válasza:
16%

Csak friss alapanyagokat vegyél, az üdítöket, csipszeket, stb felejtsd el, ne vegyél fölöslegesen sokat, amit utána ki kell dobni.

Csinálj heti étrendtervet és tartsd be, ezt az akciós termékekre alapozd, a lejárófélben lévö termékek is jóval olcsóbbak, azt 1-2 napon belül fel tudod használni.

Ha egy héten csak 2-3 esetben esztek húsos ételt, attól nem lesz bajotok (söt ez lenne az egészséges, de erröl nem akarok vitát nyitni), keress akár itt is rá olcsó ételek, kevés pénzem van ételre, stb kérdésekre, rengeteg tippet kapsz. össze tudod szedni, mi az, amit szerettek.


A gyerektartás esetében meg a kereset beadásától kezdödöen jár a gyerektartás visszamenöleg is, ezt megmlítheted az apának, vagy most fizet, vagy késöbb egyszerre követelik töle az elmaradt összegeket is.

aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy fél évre visszamenőleg jár a gyerektartàs, meg ő is tudja, de gondolom azt hiszi megússza. Én már nem vitatkozok vele.
aug. 16. 15:02
 30/45 anonim ***** válasza:
7%
Fél évre visszamenőleg akkor jár, ha minimum annyi ideje már nem éltek együtt és nem fizetett semmit a gyerekre. Ha ez a helyzet, akkor múlt hónapban hogy sikerült kijonnod a pénzből?
aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!