Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Hogyan spóroljak az élelmiszeren?

Figyelt kérdés
Sajnos pont válok és 30 ezrem maradt hónap végéig, az apuka nem hajlandó gyerektartàst fizetni míg a bíróság nem kötelezi. Elsős kislányommal maradtam egyedül. Iskolára már mindent megvettem, rezsit befizettem. Valahogy az élelmiszeren kellene nagyon spóroljak. Lányom kinőtt ruháit árulom, hátha abból bejönne már ezer Ft még.

#spórolás, élelmiszer, főzés,
aug. 16. 11:15
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Most jól bevásároltam, szerdáig nem kell boltba mennem. Így kb másfél hét amit meg kell oldjak ennyiből meg közben ha jól tudom jön a szeptemberi családi pótlék is jövőhéten.
aug. 16. 11:19
 2/45 A kérdező kommentje:
De a szeptemberi étkezést be kell fizetni, ami 14 ezer lesz kb.
aug. 16. 11:19
 3/45 anonim ***** válasza:
97%

Keresd az akciós termékeket, rengeteget lehet vele spórolni, hülyén hangzik, de az akcióhoz igazítod a menüt.

Valamint szinte már minden nagyobb élelmiszer lánc boltjaiban vannak "sárga címkés" közeli lejáratú termékek, amik 30-50%-kal olcsóbbak, én pl. rendszeresen veszek az aldiban így húst, amit vagy lefagyasztok, vagy aznap megsütöm.

aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
59%
Az akciókon kívül máson nem nagyon tudsz. Ha egy szint alá lemész minöségben, késöbb költheted esetleg gyógyszerre, az sokkal rosszabb.
aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Antiszociális lény ***** válasza:
100%

Ne vegyél készterméket és mirelit terméket sem, mert általában túl vannak árazva.


Nézz akciós húsokat vagy tartósabb élelmiszereket ami eltartható és akkor vegyél belőle többet amikor akciós.


Illetve főzz több napra és próbálj meg olyat főzni amihez nem kell feltétlenül nagyon sok alapanyag vagy olyan extra fűszer esetleg szósz amit meg kell vegyél külön csak azért az ételért.


Illetve esetleg Munch, de az lehet nagyon random is és ingadozhat a mennyisége és a minősége.

aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
56%
Próbálj meg bérelőleget kérni
aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
22%
Hát ez kb az előző napi kenyeret megvéve a legolcsóbb margarinnal megkenve szint. Nincs rajta mit spórolni.
aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 Antiszociális lény ***** válasza:
87%

Ne írjatok már baromságot, hogy nincs rajta mit spórolni...


"30 ezrem maradt hónap végéig,"


Veszel 5 kg krumplit - 2000 Ft

Veszel kolbászt egy szálat - 1200 Ft

Pár db tojás - 400 Ft

Paradicsom, paprika - 500-600 Ft

Tejföl nagy adag - 400-500 Ft


Tessék, elköltöttél kb 5.000 Ft-t amiből ki tudsz hozni egy paprikás és egy rakott krumplit is, ami elég lehet kb 3-3 napra.


Aldiban van ilyen dobozos löncs hús ami nem mócsingos és vállalható az íze, kb 500 Ft. Hozzá kenyér kb 600-800 Ft..


De például egy csomag tészta 500 Ft hozzá egy akciós tejföl és egy akciós túró kb 1000 Ft.. szóval két napra például túrós tésztát is tudsz csinálni.


Azért mondom, hogy azért ki lehet hozni.. ha szűkösen is.

aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 Antiszociális lény ***** válasza:
88%

De pl veszel egy csomag virslit kb: 1000 Ft, veszel paradicsomot meg paprikát és hagymát kb 800-1000 Ft és hozzá egy nagyobb zacskó rizst, ami kb 800 Ft.. megcsinálod és bumm.. lesz 4-5 kg "rizseshús virslivel" ami szintén több napig elég kaja és nem került olyan sokba..


Szóval ha nagyon muszáj akkor tök egyszerű ételekkel ki lehet húzni ilyen heti 10.000-15.000 Ft-ból. (Hellyel közzel)

aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
24%

Amit írtak előttem azok szerintem drágák.

Amit én szoktam: zabpehely, kukoricatészta, zöldség, banán, kakaó, növényi "tej", husi. Ezek teljesen normális alapanyagok hosszú távon is.

aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!