Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondják az osztálytársai...

Miért mondják az osztálytársaim mindenkire, hogy autista?

Figyelt kérdés

(Nem tudom hova kell írni, így előre is elnézést kérek, ha rossz a kategória!)


Szóval az osztálytársaim egy-két éve elkezdték egymásra, és kb. minden gyerekre azt mondani, hogy autista, de nem értem miért. Most ez a "menő"?


A barátnőim is elkezdték. Minden kissé kellemetlen helyzetben odasúgják nekem, hogy "nézd már azt a gyereket, látszik rajta, hogy autista". És ha valaki az? Azzal mi lenne baj?


okt. 6. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem láttak még autistát.

Ha egy ténylegesen autistát sértegetnek ép orrcsontjuk nem igen maradna.

okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok
okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Látszik, hogy nem láttak még autistát.


Ha egy ténylegesen autistát sértegetnek ép orrcsontjuk nem igen maradna."


Én autista vagyok (igen, van diagnózisom) és biztos hogy nem bántanék senkit. Van még pár szintén autista ismerősöm és ők se. Nyilván nem azt mondom, hogy soha nem lehet igaz, amit mondasz, de általánosan biztos nem lehet kijelenteni.

okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!