Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik volt a legcikisebb...

Melyik volt a legcikisebb állásinterjúd, és miért?

Figyelt kérdés
Jelenleg állást keresek, és borzalmasan izgulok, utálok magamról beszélni. Voltam már interjún és van pár borzalmas élményem, kíváncsi vagyok más történetére is.

ma 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A legrosszabb állásinterjúm az volt, amikor a férfi interjúztató megkérdezte tőlem, hogy miért hagytam ott az előző munkahelyemet és miért jobb munkanélkülinek lenni, mint dolgozni. Valószínűleg azért hagytam ott, mert annyira jó munkahely volt és valószínűleg azért jöttem el interjúzni, mert annyira munkanélküli szeretnék maradni. Nem mondtam semmit, hanem kimentem a teremből, de utólag belegondolva nagyon jó lett volna elküldeni a retkes qrva anyjába a tahó köcsögöt...
ma 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem volt ciki interjum szerintem de irok egy párat

Pl amikor füvesen mentem be interjura de nem vágták.


A szakmai kérdéseket simán vágtam, erre nagy örömmel azt mondják, hogy tetszik nekik hogy előre készültem az interjúra! Meglátszik. (nem keszultem semmit jóformán a munkakör se volt tiszta mivel 50 masikra is jelentkeztem hanem "csak" fősulirol megmaradtak véletlen az elejtett dolgok az aprobetűs részek amikhez köze se volt amugy a szakiránynak de csak ugy futólag erintettük azt is)


(De nyilván nem mondtam hogy nem keszultem, meg hogy ezekre a kérdésekre kvázi egy hülye is tudna válaszolni..)hanem bólogattam mint egy birka.


Aztán megkoszonték hétfőn kezdhetek.


Erre nem találtam ki a komplexumból a végén. Az egész céget bejártam mire végre vmi hátso kijaratot találtam, de ezt se tudják.


Másik interjum másik cégnél:


Ott màr voltak váratlan es speciális ill csőbe húzó ugymond "becsapós" kérdések is, tesztelték magát a reakciót is váratlan helyzetekre, vagy amikor úgy "megszorongatnak" vkit, stresszben hogyan reagál.


Na én elgondolkoztam meglepett, elmondtam hogy látom vannak ilyen trükkös kérdések is, erre mosolygott is az interjuztató önmagát fényezte mekkora agymen, és kozben fejben osztottam szoroztam beátlagoltam valamit amit gondolok es elmondtam a választ.


Ezen teljesen ledöbbent, mondta az egyetlen vvagyok aki helyesen válaszolt, aztán ezt gyengítette hogy ezeknél a kérdéseknél nem azt nézik helyes e a válasz.


(Az ugy nekik nem erdekes valahogy, hogy én még stresszben is tudok koncentrálni es számadatokat adni..)


És nem vettek fel. Jóformán mert tudtam és helyesen tudtam válaszolni?

ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyen velem is előfordult. HR-es hölgy végig lekezelően beszélt velem, rám se akart nézni. Mindenbe bele kötött, és azt mondta nem szokás felmondani és utána munkát keresni, hanem közbe kell keresni és váltani, mert aki fordítva csinálja az hülye. Még abba is bele kötött, hogy hol születtem, mert mondhatni az ország másik pontján születtem, csak elköltöztek a szüleim még gyerekkoromba és amitt a nagy ugrás.. Mind sértő kérdésre választ adtam, de nagyon kellemetlen volt az a 30 perc..


Amikor én kérdeztem a munkával kapcsolatban azt mondta "Mert mi megtehetjük!" volt a válasz. Hmm.


Vissza hívtak, de nem mentem. Nem bántam meg, ilyen helyre sose mennék!

ma 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

A közvetlen főnököm interjúztatott. Hamar ledarálta, hogy itt hétvége, éjszaka is lesz meló, ugye tisztában vagyok vele, és amúgy is ne sértődjek meg, de pont az én korosztályom lesz beteg mindig vasárnap és ünnepnapon és különben is 32 ember jutott tovább, akiből választania kell egyet. Megkérdeztem, akkor minek hívott be interjúra?

Úgy mentem ki, ennek lőttek, pedig nagyon jól fizetett állás lett volna.

Két nap múlva hívott, hogy engem választott. 10évig voltam ott.


Előtte kb 1 évvel meg volt egy másik, megkérdezték van e pasim, van e gyerek tervben. Mondtam hogy pár hónapja vagyunk együtt, biztos nem lesz szülési szabadság egyhamar, ne aggódjon.

Majd azt mondta, de ha pasim van, be fog járni, és féltékeny lesz az neki nem jó.

Szakítsak, akkor felvesz. (ez egy nívós pesti étterem volt)

ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Halláscentrum (azóta megszűnt). A tulaj pasi nettó elmebeteg.

Gyújtsam meg a cigijét, hogy lássa, mennyire vagyok engedelmes... interjú után interjúztassam én a csajt, aki ugyanarra az állásra jelentkezett, azt kamuzva, hogy én vagyok az üzletvezető.

ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő állásra kerestek diplomást. Nem volt diplomám, folyamatban lévő mképessel jelentkeztem. Behívtak. Elmondtam, hogy van tb-bér végzettségem, erre nagyon megörült a főkönyvelő, hogy van egy kérdése. Válaszoltam, szerinte nem így van. Mondtam, de, hazamegyek, küldök jogszabályt.

De utána is állította, hogy neki van igaza. Erre megírtam, hogy sajnálom, hogy most dobom az esélyt, de akkor is ragaszkodom hozzá, hogy igazam van.

Végül engem vettek fel, pedig mindenki más diplomás volt a jelentkezők közül.

ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, teszt volt-e, avagy sem, de teljes névvel és elég sokáig szidtak egy volt ott dolgozó nőt, aki átment az utca túloldalán lévő konkurenciához dolgozni, állítólag kevesebb felelősséggel járó pozícióba, ami jobban fizetett, mint azon a helyen a nagyobb felelősségű munka.
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
77%

Egyetem mellett kerestem munkát, volt egy kávézó ahova mentem volna péntek-szombat-vasárnapos állásra interjúzni.

Nálam pár évvel idősebb volt a a hely tulajdonosa. Szimpatikus volt ő is, a hely is. A pasi közben tett utazásokat arra, ami "régebben történt". Egyáltalán nem értettem a célzásokat mert akkor találkoztunk először.

Pár nap múlva jött a telefon hogy felvettek.

Az első munkanap végén odajött hozzám és megkérdezte, hogy nem kellemetlen-e nekem az, hogy ő a főnököm miután pár hónapja lefeküdtünk.

Mint kiderült, ő az egypetéjű ikertesómmal feküdt le :D

Én viccesnek találtam a helyzetet, ő inkább csak kellemetlenül érezte magát.

1.5 évig dolgoztam ott

ma 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszer interjúztattam egy csajt, akinek csak a keresztnevét tudtam meg egy egyéjszakás kalandon, 2 héttel később meg egyből megismertük egymást az interjún. Elég kínos volt.
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy év munkanélküliség után felvételiztem egy állami intézménybe. Interjúztató úriember néhány minden szempontból lényeges kérdése:

- Hogy tudott jegyet venni, ha nem dolgozik?

- Honnan van magának pénze, ha munkanélküli?

Igazából az interjú alatt egyetlenegy kérdés sem hangzott el, ami a betöltendő munkakörrel kapcsolatos lett volna.

ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!