Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz néven vennétek a kollégá...

Rossz néven vennétek a kollégától, ha miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni a melóból?

Figyelt kérdés
A munkaidő 16 óráig tart, és egy kolléganőm megbeszélte a főnökkel, hogy minden nap hazamehet fél órával korábban, mert valamit intéznie kell a gyerekekkel. Ez kb 3 hétig így ment, aztán meguntam, hogy az utolsó fél órában kapkodnom kell egyedül, mert az ö munkáját is én végzem el. Megmondtam a főnöknek, hogy nem fogok két ember helyett dolgozni, és ha nem változtat rajta akkor inkább felmondok. Azóta a kollegina láthatóan haragszik rám, mert megfúrtam a programját.
szept. 10. 15:31
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
68%

20


Aztan ugyan miért szemtelen? A FŐNÖKKEL MEGBESZÉLTE. Az engedte neki. Értelmes nő.

szept. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
18%
Azért szemtelen, mert a kollégájára extra munka hárul miatta és még ő puffog arra a kollégára, aki elvégzi az ő munkáját, vagyis segít neki, hogy a gyerek körül intézkedjen. Hálásnak kellene lennie és megköszönnie, csokit vinni és reggelente legalább párszor felajánlani, hogy előbb jön. Tudod, erről szól a kollegialitás. Nem csak elveszünk, hanem adunk is, ha kapunk. Nem még haragszunk is arra, aki segít.
szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
68%

22


A kolléganő azért puffog, mert a kérdező miatt nem mehet hamarabb haza ezentúl. Mit kellene hogy megkoszonjon?

szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
38%
Számomra nem derült ki, hogy mostmár nem mehet haza, de akkor így legalább igazságos a helyzet. Puffogjon csak.
szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%

ha miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni a melóból?


Ez volt az alap kérdés.


Majd jössz azzal,hogy te dolgozol helyette.


Fentebb kérdeztem már, de nem válaszoltál szerintem, hogy te szerettél volna meglógni korábban, de a kolléganőnek korábban kell mennie valamiért a gyerekért és így nem tudsz lelépni? Hát kellemetlen valóban.

szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
50%

25


Értelmező olvasas. A kolléganő megbeszelte a főnökkel, hogy korábban haza mehet. A kerdezonek ez nem tetszett, ezért szólt a főnöknek, így a kolléganő nem mehet haza korábban. A kérdező költői kérdése az, hogy TE, mint valaszado, ha te lennél az adott kolléganő,haragudnal e a kerdezore, mint kollégára ebben a hekyzetben

szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
0%

Ez meg a fő kérdésben volt: "miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni"

Vagyis a kérdezőt alapesetben nem zavarná a dolog, ha nem lenne rá is hatással. De ha neki rossz, akkor a másiknak se legyen jó (a szokásos "akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is" virtus). Ha ő lóghat az rendben van, de ha másnak engedéllyel sikerül és ki kell töltenie a rendes munkaidejét, az már nem.

szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
66%

27

A kollegina hiányzása negatív hatással van a kérdezőre.

Az oké, hogy néha szivességet teszünk egymásnak, de nehogymár napi kellemetlenséget kelljen elviselnie a kolléga pulyája miatt.

szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
67%

27


Bakker, gyakorold az értelmező olvasast, kérlek. A kérdező nem akar hamarabb elmenni. A kolleganoje akar. Ha elmegy, akkor a kérdező 16ora helyett kb 16:10-ig kell hogy dolgozzon.

szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező lógása semmire nincs negatív hatással? Ide lőjetek.
szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!