Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz néven vennétek a kollégá...

Rossz néven vennétek a kollégától, ha miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni a melóból?

Figyelt kérdés
A munkaidő 16 óráig tart, és egy kolléganőm megbeszélte a főnökkel, hogy minden nap hazamehet fél órával korábban, mert valamit intéznie kell a gyerekekkel. Ez kb 3 hétig így ment, aztán meguntam, hogy az utolsó fél órában kapkodnom kell egyedül, mert az ö munkáját is én végzem el. Megmondtam a főnöknek, hogy nem fogok két ember helyett dolgozni, és ha nem változtat rajta akkor inkább felmondok. Azóta a kollegina láthatóan haragszik rám, mert megfúrtam a programját.
szept. 10. 15:31
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy-két alkalomról lenne szó, akkor azt mondanám, hogy légy jófej és vállald be. De minden nap?? Na ne már... Abszolút igazad volt.
szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
79%
Én bejelenteném, hogy mostantól én is elmegyek fél órával hamarabb. Teljesen mindegy, milyen munka, nem igazságos, ha ugyanolyan bért kaptok.
szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
76%
Mindegy. Ha lenne családom, akkor már nem lenne mindegy.
szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
66%

12


A kollegano nem bejelentette, hanem megbeszélte a főnökével, aki engdelyezte

szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
64%
#14 akkor a kérdező is teljes joggal tehet így. De legjobb lenne tényleg felmondani, máshová menni, ahol tisztelnek.
szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
55%

15


Valóban, a kérdezőnek is ugyanúgy joga van MEGKERDEZNI a főnökét.

szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
82%

Furán fogalmaztad meg a kérdést.

Ha továbbra is elmehet, úgy is, hogy téged kellemetlen helyzetbe hoz, neked miatta többet kell dolgozni, ez őt nem zavarja és a főnöknek is megfelel, akkor nemigen van mit rossz néven vennie. Hiszen azt tehet, ami neki jó. Ha emiatt bércskökkentést kap, az korrekt a főnök részéről, de nem oldja meg a te problémádat. Ezt a helyzetet inkább neked van jogod rossz néven venni, hiszen semmit nem kapsz érte, csak extra munkát, nem extra pénzt.

szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk ultimátum helyett jobb lett volna a főnökkel (esetleg hármasban) megbeszélni a problémát. Napi fél óra az 1/16 napnyi túlóra, vagyis 6,25%-kal több munkaidő. Ha ad neked 6,25% fizetésemelést, akkor arányosan annyival többet keresel, amennyivel többet dolgozol. Valójában jobban is jársz, mert te írtad, hogy napi 5-10 perccel kell tovább maradnod. De ne kapkodj, legyen ez napi 15 perc. Az is fele a fél órának.

És mellékesen még a kolleginával se romlott volna meg a viszonyod.

Az a főnök magánügye, hogy ennek a kolleginának csökkenti-e ugyanannyival a fizetését. Én ezt tenném, de nem kötelező mindenkinek ugyanúgy gondolkodnia.

szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
20%

Hát kérdező, elég pofátlan munkatársad van. A főnökötök meg szimplán hülye.

Azért néha - néha elkéretőzni nem ugyanaz, mint minden áldott nap. És el nem tudom képzelni, mi lehet az az egetrengető probléma amit minden nap csak munkaidőben lehet megoldani. Sokan kijátszák sajnos a "hát de gyerekem van" ütőkártyát. Azt hiszik, több joguk van, csak mert szültek.

A főnököd meg egy böszme, mert a te károdra jótékonykodott. Ha már annyira jószívű, maradjon ő ott veled az utolsó félórában.

szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
0%
Még neki áll feljebb? Szemtelen liba.
szept. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!