Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megmondanátok a kollegátoknak...

Megmondanátok a kollegátoknak hogy nem bírjátok?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, aki egy nagyon sunyi hátulról mellbe típusú ember. Az ember személyisége is ilyen. Tele negatívitással és cinizmussal.


Közös a munkánk, a feladatkörünk. A munkánkat elvégezzük tisztességesen mindketten. Ezzel tehát nincs gond. Viszont sokszor látom rajta, hogy szeretné közvetlenebbé tenni a munkatársi kapcsolatot. Itt csak az általános munkahelyi beszélgetésekre gondolok ami kollégák között lehet. A magánéleti dolgokrol való diskurzusok, eszmecserék stb.


Viszont én nem szeretnék vele semmi ilyesmit beszélgetni. Sőt a kötelező melón kívüli beszélgetesen kívül semmit se szeretnék, mert amugy rossz indulatú az ember. Kibeszél mindenkit.

Arra gondoltam, hogy korrekt leszek vele és elmondom neki az ellenérzéseimet vele kapcsolatban, és hogy nem szeretnék vele semmiféle egyéb kommunikációt a feladatunkon kivül. Persze mindezt szépen, nem megbántva akarom tálalni.


Érdemes így ezt elmondani? Vagy lehet később ebből konfrontáció, esetleg megutál alámpakol és inkább maradjak csöndben és viseljem el?


jún. 21. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hát mivel ki tudja meddig szagoljátok még egymást egy helyen, én ezt nem mondanám oda. Csak egyszerűen nem mennék bele mesélésekbe... Nem osztanék meg vele semmi olyat, amit nem szeretnék, ha tovàbbadná másnak.

Szimplán terelnék, vagy olyanokat mondanék, ha nem akarok válaszolni, hogy ezen ém nem szoktam agyalni, passz, ez nekem nem olyan fontos, vagy konkrétan erről nem szeretnék beszélni és kész, ugorjunk.

Magam sem fahgatnám őt hasonlókról.

Csak kapcsol és leáll. Lehet akkor se leszel szimpi neki, de ha megmondod, hogy nem akarsz vele csverészni, akkor a viszály garantált.

..

jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

"rossz indulatú az ember. Kibeszél mindenkit."


Hát még akkor mi történne, mit terjesztene rólad, ha ezt elmondanád neki. Nem kell puszipajtásnak lenni, de magad alatt vágni a fát sem okos ötlet. Egyszerűen csak ne foglalkozz vele, tereld el a beszélgetést.

jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embernél tök mindegy, hogy mit csinálsz, mert ha az érdeke úgy kívánja, akkor is megkeveri a sz*rt. Tapasztalat... Én simán megmondanám, hogy nincs kedvem beszélgetni. Nem terelnék semmit. Direkt oda sem figyelnék rá.
jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamàm ugyan így volt vele egész életében. Ő rettegett hogy kibeszélik, feljelentik, megfúrjàk. Szóval ő mindig csak hallgatott és megtanult ügyesen nyílt végű kérdéseket felenni, csak hogy neki ne kelljen informàciót megosztania.

Az eberek szeretnek beszélni magukról. Ő lett a kollegàk kedvence. Pedig ő utàlt mindenkit csak jól leplezte.

jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tatyó ***** válasza:
100%
Megteheted, hogy egyenes leszel vele, de akkor számoljál a tőle várható következményekkel: hátulról mellbe + kibeszélés. Ha nem tud Neked ezekkel ártani, akkor jó, de ha igen, akkor csak finoman kerüld.
jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megerősítettetek abban amit magamban is gondoltam, hogy hallgatni arany.
jún. 21. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Tök felesleges.
jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!