Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz néven vennétek a kollégá...

Rossz néven vennétek a kollégától, ha miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni a melóból?

Figyelt kérdés
A munkaidő 16 óráig tart, és egy kolléganőm megbeszélte a főnökkel, hogy minden nap hazamehet fél órával korábban, mert valamit intéznie kell a gyerekekkel. Ez kb 3 hétig így ment, aztán meguntam, hogy az utolsó fél órában kapkodnom kell egyedül, mert az ö munkáját is én végzem el. Megmondtam a főnöknek, hogy nem fogok két ember helyett dolgozni, és ha nem változtat rajta akkor inkább felmondok. Azóta a kollegina láthatóan haragszik rám, mert megfúrtam a programját.
szept. 10. 15:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
62%
Nem így kellett volna megfúrni, ha tényleg olyan gond van a gyerekkel, amit máshogy nem tud megoldani. Azt kellett volna kérni, hogy csökkentsék a fizetését a kieső fél órával, ha ez huzamosan fennáll (mire fel fizetik meg, amit nem dolgozik le). Vagy még inkább a tiédet növeljék meg azzal amit helyette megcsinálsz, így nem fogod te sem húzni a szád ha megfizetik.
szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Itt a főnök a sáros, hogy nem húzott határokat. Persze a gyerek az első, de ha haza kell mennie előbb, mert még pici, akkor dolgozzon 6 órában és akkor úgy lesznek a feladatok kalkulálva.

Szerintem jól tetted, hogy kiálltál magadért, büszke vagyok! Te nem azért vagy ott, hogy más munkáját is befejezd honorálás nélkül. Ha gyakornok lenne, az még talán más eset.


Őszintén megmondom, lehet haragudnék rád, ha felborítják a "munkahelyi kedvezményeimet", de itt egyértelműen egy alkalmatlan főnök döntésének és a "de hát nekem gyerekem van" társadalmi nyomásnak lettél az áldozata.

Kérj fizetés emelést vagy inkább állj tovább, nehogy más hasonló helyzetbe belekeverjenek!

szept. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Normál munkahelyen ez úgy is megy, hogy ha ilyet megengednek akkor nem egy másik kolléga kárára.

Csak sajnos nincsenek normál munkahelyek.

szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Pumber89 ***** válasza:
27%

Ő egész nap nem tudja megcsinálni azt a fél órányi melót előre? Te pedig az utolsó órában kapkodva, de meg tudod csinálni?

Szerintem kérj emelést. :D

szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Kapkodva is csak úgy sikerül, ha 5-10 percet ráhúzok. A 3 hét alatt alig volt olyan nap, hogy fixen 16 órára befejeztem.
szept. 10. 15:59
 6/49 anonim ***** válasza:
55%
Milyen melóhely ez, hogy az utolsó fél óra ennyire fontos? Kollegina menjen fél órával korábban és legyen kész, ne te csináld a melót. Ő kért vmit, nem is nagy dolgot, főnök megadta. Lehet neked is hasonló problémád később és akkor meg rászorulsz. Ha emiatt otthagyod a melóhelyedet, tedd. Legfeljebb kereshetsz másik állást.
szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
19%

Mi az a munka, ami miatt kapkodnod kell utsó fél órában és helyette?


És főleg hogy jön ide, hogy "miatta nem tudtok fél órával hamarabb meglógni a melóból"

Te is szerettél volna korábban lelépni, de beelőzött?

szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
88%

"Azt kellett volna kérni, hogy csökkentsék a fizetését a kieső fél órával, ha ez huzamosan fennáll (mire fel fizetik meg, amit nem dolgozik le). "


Be is baxna, ha a kollégák döntésének egymás fizeteserol.


Amúgy meg igen, nyilván mindenki rossz néven venné.

szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
9%

Nos, elképzelni nem tudom, hogy van olyan főnök, aki engedi, hogy egy beosztottja MINDEN MUNKANAP fél órával kevesebbet dolgozzon.

Gondoljunk bele, hogy ez heti 2,5 óra, havonta legalább 10 óra, évente több, mint 120 óra, ami 15 napi plusz szabadság lenne!!!

De az lehet, hogy

a) a kollegina reggel annyival korábban jön;

b) ha másnak jár ebédidő, akkor azt nem veszi ki, hanem ledolgozza;

c) a fizetését annyival csökkentették.

Ezt a háromféle esetet tudom elképzelni, és ezek egytől egyig korrekt és igazságos lépések lennének. Akkor viszont azt nem értem, miért kéne neked helyette dolgoznod.


Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy a főnök férfi és a kollegina csinos, fiatal csajszi, és több is van köztük, mint munkakapcsolat. Ez esetben viszont hagyta volna, hogy te felmondj, szóval jelen esetben erről sem lehet szó.


Akkor viszont nem értem az egész helyzetet.

Hogyan dolgoznál te helyette? A főnök sem irgalmas szamaritánus, hogy valakinek ilyen kedvezményt adjon csak úgy. Ha meg ledolgozza azt az időt vagy kevesebb pénzt kap, akkor meg nem kell helyette dolgoznod, ill. joggal kérhetnéd te azt a pénzt, ha te csinálod meg azt a munkát.

szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
11%

Nekem nő volt a főnököm. Aki szintén egyedül nevelte fel a kislányát. Mikor bölcsibe adtam a fiamat és visszamentem dolgozni, szintén egyedülállóként, hogy a gyerek ne 7-től este 5-ig legyen 2 évesen a bölcsibe, minden nap egy órával hamarabb eljöhettem.

Nem azért, mert meg akart dugni a főnökasszony.

És nem csökkentette a fizetésemet meg nem kellett ledolgozni az ebédidőt.

Mondjuk nem is a gyártósoron dolgoztam.

szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!