Mi történik, ha felmondás után nem megyek be dolgozni, nem töltöm le a felmondási időt?
Törekedj a megbeszélésre, de legrosszabb esetben munkaügyi pert indíthatnak ellened, ahogy a 10-es írta. Attól, hogy nem mész be ők még nem feltétlenül fogják azonnali hatállyal megszüntetni a munkaviszonyodat, tehát hiába nem mész be, nem fogsz tudni munkaszerződést kötni az új helyen. Köztes megoldás? 1 hónap helyett csak 2 hetet dolgozol le?
Akik azt mondják, hogy márpedig várjanak rád ha téged akarnak stb.: nyilván NEM őt fogák akarni, ha nekik azonnal kell valaki (értsd: van más megfelelő jelölt is azok között, akiket interjúztattak, aki azonnal tud kezdeni). Ha olyan a szitu, hogy KIFEJEZETTEN ŐT akarják, akkor azt meg csak érzékelné a kérdező, hogy olyan tárgyalási pozícióban van, hogy kérhet várakozást.
"Mi történik, ha felmondás után nem megyek be dolgozni, nem töltöm le a felmondási időt?"
Ha a munkáltató gondot akar belőle csinálni, akkor fog is.
Törvényileg - ha nem tudsz igazolni keresőképtelenséget arra az időre -, akkor jogellenesnek fog minősülni a munkaviszonyod megszüntetése. Ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg.
Ez alapból jár, kapásból követelheti rajtad.
Ezen felül kárigénnyel élhet, ha a hirtelen távozásoddal bizonyíthatóan kárt okoztál neki. Ezt már csak peres eljárás keretén belül követelheti rajtad.
Felmondással az a baj, hogy te annak aláírásával vállalod, hogy még x napot fogsz dolgozni. Ha nem engedik el a felét/negyedét, akkor mint egy jókisgyerek, menned kell. Akkor is, ha nem tetszik.
Ha felmondás után egyszerűen nem mész, akkor büntethető vagy, kiszabnak rád ilyen-olyan büntetést, amit fizetned kell.
23-as!
Nem olvasdat az előző hozzászólásokat? Ha igen, akkor minek írsz le valamit, amihez ráadásul nem is igen értesz?
A felmondás aláírásával semmit nem vállal a dolgozó, a törvény írja elő a vele kapcsolatos kötelezettségeket és jogokat. A törvény pedig azt írja elő, hogy kötődik hozzá felmondási idő, ha nem próbaidő alatt történt meg a felmondás közlése.
"Mennie sem kell", hiszen a felmondási idő semmivel nem másabb, mint a többi munkaviszonyos nap, csak annyi a különbség, hogy a felmondási idő előrevetíti a munkaviszony végét. De felmondási idő alatt lehet akár keresőképtelen, akár szabadságon, akár fizetés nélküli szabadságon, akár állásidőn, de akár dolgoznia kellhet.
Ha valaki nem tölti le a felmondási idejét, az nem büntethető, mivel büntetést csak hatóság szabhat ki, hanem ilyenkor jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjának megfelelő összeg, mivel a törvény szerint jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyát.
24-es: kösz a elvilágosítást(tényleg). Mondjuk én büntetésnek nevezem azt is, amikor a munkavállalón számon kérik a "távolléti díjat".
Azért gondolom az elég vaskos összeg lehet, egy nap mondjuk 10 ezer forint, ha meg 20 napig nem megy be az ember, akkor az cirka 200 ezer forint.
A szabály nem csak a dolgozóra vonatkozik. Nyilván hasonló következménye van annak is, ha a munkáltató szünteti meg jogellenesen a dolgozója munkaviszonyát.
Tartsuk be a szabályokat (számoljunk a tervezésnél velük) és akkor nincs min gondolkodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!