Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki gyereket vállal, jellemzőe...

Aki gyereket vállal, jellemzően mennyi időre esik ki a munkaerőpiacról?

Figyelt kérdés
Nem akartam nemspecifikusan írni, de azért köztudott, hogy a nők többnyire, akik otthon maradnak a gyerekkel egy ideig. Nyugaton mondjuk férfiak is hosszabb szabadságot kapnak. Na de visszatérve az eredeti kérdésre, én azt látom, hogy sok ember csak több év múlva megy vissza dolgozni és akkor is csak részmunkaidőben. De elvileg a bölcsőde és óvoda célja nem pont ez, hogy a szülő tudjon visszamenni dolgozni? Vagy nem akarják az emberek igénybe venni egész napra? Amúgy nyugati országokban sokhelyütt rohadt drága az ilyen child care, szóval ott inkább érthető, ha valaki úgy van vele inkább nem dolgozik, mint azt fizesse, de nálunk az államiban elvileg ez ingyenes.

júl. 31. 14:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy nem baj, ha a gyereket korán bölcsődébe adják. Engem is egyéves koromban beadtak és anyukám szerint óvodás koromban már nem is voltam beteg, mert megszoktam a közösséget.
júl. 31. 15:51
 12/18 anonim ***** válasza:

Általában nem talál anyuka családbarát munkahelyet. Vagy fel sem veszik, mert úgyis táppénzre fog járkálni a gyerekkel, vagy felvennék, de olyan a munkaidő, hogy nem tudja hozni-vinni. Szóval amúgy az anyagi függetlenség az egy elég nagy áldozat, és nagyon jól meg kell gondolni, hogy milyet kapcsolatba vállal az ember gyereket, mert nem mindegy, hogy kitől függünk, hogy áll hozzánk utána. És ez csak egy gyerek.

Nyilván, piacképes szaktudással máshogy érinti a dolog a nőket. Én például azért tanulok tovább, hogy barátságosabb munkaidőm legyen és kevesebb anyagi teher legyen a férjemen. Nyilván 18 évesen nem úgy választottam, hogy majd 30-as anyaként hogy lesz nekem kényelmes. Szr, ha az ember kezdeti elölről a karrier építést.

júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7%
" ha apuka fizuja elég". Ezt sosem értettem. Miért a nő nem kap Gyedet? Vagy csak a munkával szerzett pénz számít pénznek?
júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyemen ennyi idő után jöttek vissza a kolléganők az elmúlt 5 évben:

- 2 év után

- 1 év után

- 2 év után

- 4 év után, ott 2 gyerek született

- 3 év után


Mindannyian részmunkaidőben jöttek vissza, változó, hogy mennyi idő után lett megint 40 óra, valaki 1 évre rá, valaki 3 évre rá.


Látod, ez csak egy munkahelyi példa, mégis sokszínű. Persze vonhatnánk átlagot, az 2,5 év lenne nálunk, de statisztikailag nem mérvadó, ahhoz több száz, ezer anyuka adata kellene, hogy meddig maradtak otthon és miért.


Ahány család, annyi háttér, annyi ok.


Lehet anyagi döntés, hogy valaki évekig otthon marad, akár már ovis, iskolás gyerekek mellett, például apuka jól keres. Lehet, hogy vállalnak másodikat, és közte nem akarnak visszamenni dolgozni. Lehet, hogy annyit szeretne a gyerekével lenni, amennyit csak lehet. Lehet, hogy utálja a munkahelyét, nem is akar soha visszamenni. Lehet, hogy anyukaként vállalkozni kezdett, meglátja, hogyan alakul, és ha bejön, felmond később, vissza se megy.


Valaki nagyon szereti a munkáját, és 1-1,5 év után visszamegy dolgozni, én több ilyet is ismerek, családtagokat, barátnőket, ezzel sincs semmi gond, sőt, én is az ő példájukat követném.

júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon maradtam még ovis gyerek mellett is, mert anyagilag belefért. Anyósom kiakadt, mert ingyen elő vagyok.

A sógornőm bölcsibe dugta a gyereket kb 1év után, mert dolgozni akart, nem bírta otthon. Ő akkor egy szaranya lett, akinek minek gyerek.

júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szolovjov ***** válasza:
Vagy 6 évig a nő. Mert amíg óvodás, addig nem tud elmenni melózni. Hiszen akkor ki a fene viszi el és hozza haza? Na meg fel sem veszik sehová, mert rögtön azt kérdik, hogy van-e gyerek. Ki vigyáz rá, mi lesz ha beteg lesz. És csodáloznak hogy fogy a magyar.
júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#13 a mai árak mellett a gyeddel kitörölheted a segged. Kb. zsebpénznek jó.
aug. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#16 A jelenlegi munkahelyemen az interjú utáni estén felhívott a főnökasszony telefonon és nekem szegezte a kérdést: "Ugye nem akarsz gyereket?" - sértő kérdés, nem kicsit, de magát a munkát nagyon szerettem volna, ezért nem csináltam belőle ügyet. Gyereket meg sosem akartam, úgyhogy a neki megfelelő választ is megkapta.
aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!