Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van a mai világgal,miért...

Mi van a mai világgal,miért nincs manapság fix munkahely az ember életében?

Figyelt kérdés

Egy ideje azon vagyok mióta munkaerő piacon vagyok,hogy munkahelyröl munkahelyre mentem (Valahol én mondtam fel,valahol létszámleépítés miatt küldtek el)

Most szintén,lassan 1 éve vagyok egy cégnél,minden jól ment,de itt is létszámleépítés miatt elküldtek.


Mi van manapság a cégekkel,gyárakkal?

Az ember így hogy legyen képes megmaradni bárhol?

Ti is tapasztaltátok ezt a jelenséget manapság?

Ennyire nem becsülik az embereket?



jún. 13. 15:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

A betanított (jellegű) munkák esetén a cégek könnyebben válnak meg a dolgozóktól, hiszen a munkavégzésre viszonylag könnyen tanítható be bárki. Az olyan pozícióknál, ahol hónapok vagy akár 1 év is lehet egy egyébként tapasztalt munkavállaló végleges beletanulása a dolgokba, jóval ritkábban a leépítések. Én pl. 10 éve dolgozok és eddig 1x váltottam munkát, akkor is az én elhatározásomból. A környezetemben is elég ritkán hallok olyanról, hogy valakit elbocsájtanak.


Egyébként akármennyire is nem látszik sokaknak, egy elég hosszúra elnyúló és valójában jelentős válságban van az ország. Komplett iparágak vannak veszélyben.

jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudnék 20-30 meg akár 40 évet eltőlteni egy helyen(ismerek ilyet).4-5 évente szoktam munkahelyet váltani ha van rá lehetőségem,többet nem igazán tudnék egy helyen eltőlteni. 3 munkahelyem volt idáig. 32/F
jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Ez van. Ha előre akarsz lépni, 2-3 évente érdemes dobbantani.

Különben a cég kihasznál, mint tapasztalt munkást, kevesebb pénzért mint amit megérdemelsz. Hülye lesz többet fizetni, ha ugyanannyiért megcsinálod.

Ha beleülsz, elkéntelmesedsz, azt a motiváció hiányának veszik.


Cégen belül nincs előléptetés, ezeket a pozítciókat meg kell pályázni.

jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
40 alatti vagyok, es 15 evet huztam le ugyanott. Koltozes miatt mas melom van, es itt is vannak akik 10-15 eve vannak a cegnel.
jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Szolovjov ***** válasza:
89%
Én 11 éve vagyok a gyárban. Atombiztos hely. Ha küldenek is el embert, akkor a munkaerőkölcsönzős állományt eresztik szélnek.
jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Van!! 22 éve ugyanott vagyok. Volt pár változás munkakörben, feladatokban, a cég profiljában is, de maga a cég ugyanaz.
jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

33 éves vagyok, életemben nem voltam még munkanélküli és soha nem küldtek el sehonnan, mindig én jöttem el.


Sok munkahelyem amúgy nem volt (bár mi számít soknak), 4-5.


Ráadásul mind jól fizető munkahely volt. Az első kivételével, 2010 környékén Continental gyárban dolgoztam 3 műszakban raktárosként, nettó 80-100 körül kerestem. De igazából én akkor annak is örültem, mert akkor volt ez a világválság és kb. örülni lehetett hogy van munkahelyed.


Aztán Ausztria, időközben itthon is dolgoztam, aztán megint Ausztria, megint itthon, és most megint Ausztria (de most már maradok végleg).


Nekem is van olyan az ismeretségi körömben aki állandóan szenved a munkahelyekkel, nekem sose volt problémám vele. Én eddig akárhol dolgoztam, mindenhol szerettek mert jól dolgoztam és mindenkitől úgy váltam el, hogy visszavárnak.


De az is tény, hogy én például sosem vertem a palávert például a pénz miatt...


Amikor az első munkahelyem volt ahol ez a gyász fizetés volt, MINDENKI heti szinten ugatott a főnökségnek hogy "ebből csak éhenhalni lehet" meg "itt meg ott többet fizetnek" stb., én soha nem szóltam 1 szót sem. Egyrészt azért amit írtam már, akkoriban tényleg örülni lehetett hogy az embernek van munkahelye, másrészt meg tudtam, hogy veszett fejsze nyele, attól mert háborgok nem fogják megemelni a fizetésem... Ebből csak azt akartam kihozni, hogy bár sokan nem gondolják, de hogy nem felejtenek felsőbb szinten sem, pontosan tudják ki az aki állandóan hőzöng, ki az akinek soha nem jó semmi, ki generál állandó feszültséget, stb. Ilyenkor szokott az lenni, hogy mikor leépítés van, akkor azt mondják, hogy pápá. Szóval azért sok múlik a dolgozói mentalitáson és felfogáson is.


Most a szakmámban dolgozom itt Ausztriában, átszámítva bőven 1 millió felett keresek (de ez irreleváns), de itt is ha elmegyek szabadságra, tőlem úgy válnak el, hogy "várunk ám vissza, vissza kell jönnöd!". Pedig csak szabadságra megyek...


Nem kell segget nyalni senkinek, a munkát a lehető legjobban meg kell csinálni, és nem kell állandóan arról beszélni, hogy a 3000 euró helyett jobb lenne a 3300 euró, hogy a nettó 300.000 helyett a 400.000 sokkal jobb lenne, stb.stb. Tehát ne az állandó panaszkodás legyen. Egyrészt értelme sincs, mert nem fogják megemelni a fizetésedet azért mert elsírod, hogy neked a nettó 300 kevés, másrészt meg ahogy írtam is megjegyzik az állandó elégedetlenkedőket és adott helyzetben az elsőként vesznek tőlük búcsút...


Szóval szerintem a dolgozói mentalitás is fontos.

jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én azért váltok 0,5-2évente, hogy a fizum emelkedjen. Ilyen világ van. Ha megfizetnének, maradnék én 1 helyen.
jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

7, igen, ez részben így van. Nyivákolni felesleges.


De ha van lehetőség, azért menni kell, a hûséget nem fogják meghálálni. A munka az munka, dolgozni fizuért járunk, és a saját érdekeidet kell képviselni, mert más nem fogja helyetted (nem, a HR is a cégért van).


a lehető legminimálisabb pénzt adják, amit lehet.


Ezt a cég is tudja, ha tehetné, egyik se fizetne semmit se, mert a profit a cél, és te egy kiadás vagy.

jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
78%

9, de vonatkozik a 8-as válaszolóra is.


Nekem bárki bármit mond, egy adott szakmacsoporton vagy végzettségen belül konkrétan teljesen mindegy hova váltasz, mert alapvetően a béred sokkal nem változik.


Egy munkahelynél nem csak a pénz a tényező...


Én biztosan nem hagynék ott egy biztos munkahelyet ahol jó kollégák meg főnökség van és a munka is elviselhető, csak azért mert 2 utcával arrébb 20 ezerrel többet fizetnek. Nekem valahogy a lelki békém és a saját mentális egészségem 100x fontosabb, mint +20 ezer forint, amivel annyira nem vagyok kisegítve.


Nyilván ez csak a saját véleményem, de ha választhatok hogy jó kollégák/főnökség nettó 300.000-ért (most csak írtam valamit), vagy a bizonytalan és/vagy sz.r munkahelyi klíma ahol mindenki búvalb.szott, bunkó, állandóan panaszkodó, akik közé úgy megyek minden nap mintha a fogamat húznák 320.000-ért, akkor én megköszönöm, nekem jó lesz a jó team 300.000-ért.


Olyan meg nincs, hogy egy adott szakmacsoporton belül te 100 ezerrel többet keresel. Nincs ilyen. Az hogy az emberek mit mondanak és hazudnak az interneten az biztos valós dolog, de én a saját szakmámból és a saját tapasztalataim alapján tudom, hogy nincsenek csodák.


Akkor már leírom, én víz-gáz-fűtésszerelő vagyok.


2 éve mikor otthon dolgoztam egy rövid ideig, nettó 400 ezret kerestem. Ami szerintem nem rossz pénz aránylag még ma sem, nemhogy 2 éve.


A 2 kezemen nem tudnám megszámolni azokat a nagyotmondókat, akik azzal jöttek, hogy itt 800.000-et keresnél, amaz nettó 750-et fizetne, a harmadik helyen dolgoznod sem kell és simán nettó 720, stb. Ezekben az emberekben az volt a közös, hogy állítólag tudtak ilyen munkahelyet, mégis ugyanott dolgoztak ugyanannyiért ahol én, és amikor mondtam, hogy adj már egy telefonszámot mert érdekelne, akkor ezek mindig elfelejtődtek.


Ha pedig csak minimális valóságtartalma is volt az állításnak, akkor hamar kiderült, hogy ja, megkapod ezt a pénzt minimálbérre bejelentve, napi 10-12 órában, szombatonként is. Én meg kerestem nettó 400-at tisztán bejelentve, 8 órában úgy, hogy a hétvégéim szabadok voltak. Utánaszámolsz, konkrétan az jön ki, hogy óraszámban még sz.rabbul keresnél ott az új helyen, mint ahol jelenleg vagy.


A másik tényező, hogy egy cégnek sem érdeke a kirívóan magas bért ajánlani, mert egy munkáltatónak sem érdeke a bérháború.


Mindegy hogy nagy vagy kisebb cégről beszélünk. Az egyik 20 ezerrel kevesebb bért ad, de több cafeteriát, a másik cég kevesebb cafeteriát ad, de 25 ezerrel több a béred, blabla. Mert senkinek nem érdeke egy bérháború.


Ezért írtam azt, hogy olyan nincs, hogy ca. ugyanazt a munkát végzed munkaórában, tempóban, jó kollégákkal és főnökséggel mint amit jelenleg, és nettó 100 ezerrel többet keresel. Ilyen nincs, bárki bármit mond.


20 ezer forintért meg nem hagyok ott egy biztos és jó céget a bizonytalanért, mert nekem sokkal többet számít az, hogy milyen kedvvel megyek be reggel dolgozni, minthogy 300.000 helyett 320.000 jön a számlámra.


De mint írtam, ez csak a saját véleményem és tapasztalatom.

jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!