Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy multinacionális cégnél...

Egy multinacionális cégnél miért nem lehet az ember őszinte?

Figyelt kérdés

Multinacionális cégnél dolgozom diákként frissáru pultos pozícióban. A hétre visszamondták a napjaim és nem tudják mikor fog pultos kellenni azzal az indokkal, hogy "sajnos mindenkinek visszamondták a hétre, mert nem kell ember", azonban aki rajtam kívül eddig diák tudott menni, továbbra is tud menni, és a héten is ment, nekem ez gyanús. Elgondolkodtam, hogy panaszkodtak egy kollégáról a múlt héten, hogy nem annyira dolgozik jól és én elmondtam őszinte véleményemet. Lehet ezért iránylik felém ez a negatív diszkrimináció? Hogy én erről őszinte véleményt nyílvánítottam? Minden áron csak hazudni lehet egy multiba, mert ha nem, akkor "megbüntetnek" és hátba szúrnak?

Előre is köszönöm a válaszokat.



jún. 12. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

"dolgozom diákként"


Meg fogod tanulni hogy minden munkahelyen ezt fogod tapasztalni. Sőt az élet bármilyen területén nem fogsz őszinte emberekkel találkozni.

jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifizetődő másokat fikázni.
jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik munkatársam a betanulás után első napján, amikor már élesben dolgozott, nagyon esetlen volt. Ez önmagában nem gond, mert egy több napos tananyagot kellett alkalmaznia, és tekintettel arra, hogy ilyenkor ideges is az ember, természetes, hogy nem emlékszik mindenre, de az ő esete más volt. Konkrétan SEMMIT sem tudott, ahogy jött a munka, kérte is a segítséget az EGÉSZ procedúrára. Nekem azzal telt az egész munkanapom, hogy az ő munkáját végeztem el. Munkaidő végén pedig leült velem a főnök, hogy látja, hogy semmit sem dolgoztam. Én elmondtam neki, hogy mi történt és azt is, hogy a munkatársnak még gyakorlás kellett. Azt is hozzátettem, hogy egy kis idő kell csak neki és nagyon jó munkaerő lesz, ezért javasoltam, hogy még ne dolgozzon egyedül élesben, valaki legyen vele pár napot. Megköszönte a főnök, hogy szóltam és elégedetten mentem haza.

Másnap reggel kirúgták a munkatársam.

Azóta megtanultam, hogy ne legyek őszinte és, hogy hallgatni arany.

jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, akkor mit kellett mondanod? A munkatárs máris kiváló dolgozó, de te miért nem végezted el a munkádat?
jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
#2 Én már a 3. kollégát rúgattam ki, mert szarul dolgozott. Most a 4. jól dolgozik, úgyhogy, de kifizetődő.
jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ekkora hatalmad van 5-ös, de egy egyszerű szöveget nem tudsz értelmezni. A kérdezőnek írtam, hogy nem kifizetődő másokat fikázni, mivel nem tudhatja, ki kinek a kije, és könnyen beleszaladhat a fxszerdőbe. Amúgy nekem is volt olyan főnököm, mint te, mindenkit kirúgatott, nem mintha rosszul dolgoztak volna, egyszerűen csak úgy tartotta úri kedve. sajnos rábaszott, mert őt meg én rúgattam ki, hogy csak porzott. egyszer a te utcádba is jön majd valaki.
jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Lehetsz az. Csak kitartóan, oda-vissza alapon kell megszelidíted az ott dolgozókat. Kérsz, adsz, ez a lényeg. Nekem volt, akinél 2+ évbe telt, mire kollegának tekintett.
jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég lényeges lenne tudni, hogy nagyjából miket mondtál és kire.


Persze az is lehet, hogy ennek semmi köze hozzá, csak valami másért nem tetszik nekik a pofád.


Amúgy nem minden multinál ez a helyzet. De gondold végig, hogy egy egyszerű betanított pozícióra kb. bárkit felvesznek, ezért egy részük olyan, amilyen, emberileg is.

jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kolléga lényegében szándékosan kerüli a munkát, emiatt panaszkodtak nekem, hogy ezt hogy teheti meg. Én meg kimondtam, hogy kedves diáktársunk azért teheti meg, mert a húgának a protekciójával van ott és ezért nem mer neki senki beszólni.
jún. 12. 17:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát, szar ügy... És mivel áttételesen beszóltál te is neki, lehet abban valami, amire gyanakodsz, feltéve, hogy neki vagy a húgának van beleszólása abba, hogy kit hívnak dolgozni és kit nem.


Azért közel sem minden munkahelyen vannak protekciósok. Pályád elején vagy, ráadásul diákmunkán. Lesznek majd jobb helyek is. És ha lesz tudásod, értékes leszel, ha lesz szorgalmad, értékelni fogják sok helyen. (Nem mindenhol, de már én is dolgoztam olyan helyen, ahol tényleg maximálisan korrektek voltak.)

jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!