Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy multinacionális cégnél...

Egy multinacionális cégnél miért nem lehet az ember őszinte?

Figyelt kérdés

Multinacionális cégnél dolgozom diákként frissáru pultos pozícióban. A hétre visszamondták a napjaim és nem tudják mikor fog pultos kellenni azzal az indokkal, hogy "sajnos mindenkinek visszamondták a hétre, mert nem kell ember", azonban aki rajtam kívül eddig diák tudott menni, továbbra is tud menni, és a héten is ment, nekem ez gyanús. Elgondolkodtam, hogy panaszkodtak egy kollégáról a múlt héten, hogy nem annyira dolgozik jól és én elmondtam őszinte véleményemet. Lehet ezért iránylik felém ez a negatív diszkrimináció? Hogy én erről őszinte véleményt nyílvánítottam? Minden áron csak hazudni lehet egy multiba, mert ha nem, akkor "megbüntetnek" és hátba szúrnak?

Előre is köszönöm a válaszokat.



jún. 12. 16:21
1 2
 11/14 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Látom kitetted a Facebookra is.
jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Lebuktam, a g*ci pofátlan álláshirdetésekbe igen
jún. 14. 15:35
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a főnököt csak rossz szavakkal, negatív kritikával tudnád illetni, bölcsebb dolog lehet csöndben maradni, ha kell az állás.

"Hallgatni arany", "ne szólj szám,nem fáj fejem"

jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
*kollégáidban se bíz6sz mindben,mert ha visszahallja pl egy "ny@ller" kollégától, akkoris megszívhatod.Ha tehát nem a főnök füle hallatára mondod. Sőt, még lehet olan kolléga is, aki esetleg a saját hibáit rádfogja, vagy akár újakat generál direkt csak azért, hogy veled kiszúrjon, így kárörvendhet, a főnök pedig megdicséri. Sőt, akár ki is találhat rólad nem-igaz állításokat, amiket a hátad mögött tálal a főnöknek rólad, és nem valósak egyáltalán, és még be is kamuzza, hogy ő már többször figyelmeztetett téged, hogy az úgy nem lesz jó, de a főnök ne szóljon neki, hogy szólt rólad légyszi, mert ha rájönnél, hogy ő volt/"beárult", nem akar veled konfliktust. Nagyon undorítóan tudnak viselkedni az emberek egymással, ne húzgáld az oroszlán bajszát, ne tegyél megjegyzéseket, csak csináld amiért fizetnek (Persze ami erkölcsileg belefér neked,mert hülyeséget nem kell elvállalni). Remélem a gázsit azért megkapod. Még jó,hogy ez csak diákmunka. De most már tudod ezt a tapasztalatot, megnyilvánulni csak óvatosan.
jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!