Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van a mai világgal,miért...

Mi van a mai világgal,miért nincs manapság fix munkahely az ember életében?

Figyelt kérdés

Egy ideje azon vagyok mióta munkaerő piacon vagyok,hogy munkahelyröl munkahelyre mentem (Valahol én mondtam fel,valahol létszámleépítés miatt küldtek el)

Most szintén,lassan 1 éve vagyok egy cégnél,minden jól ment,de itt is létszámleépítés miatt elküldtek.


Mi van manapság a cégekkel,gyárakkal?

Az ember így hogy legyen képes megmaradni bárhol?

Ti is tapasztaltátok ezt a jelenséget manapság?

Ennyire nem becsülik az embereket?



jún. 13. 15:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

19


Aha...


Szóval akkor villanyszerelő vagy villamosmérnök? Merthogy a 2 között annyi a különbség, mint egy pilóta meg egy kerékpáros között. Tehát így kb Makó meg Jeruzsálem táv.


Az egyik egy szakmunka a másik meg egy egyetemi végzettség, szóval ne keverjük már...



Ha te villamosmérnökként elmentél 300 ezerért dolgozni, akkor meg is érdemelted, de ha még mindig villamosmérnökként dolgozol 600-ért, akkor most szólok, hogy nagyon az alját súrolod a bértáblának. Tehát nehéz eldönteni hogy most vagy hülyébb, vagy akkor mikor 300-ért dolgoztál villamosmérnökként. 600.000 forintot 8 éve kerestem utoljára.


Ha meg villanyszerelő vagy, ami teljesen más kávéház, akkor biztos vagyok benne hogy nem bruttó 900 ezerre vagy bejelentve, erre a nyakamat rá merem tenni.


De mindenesetre örülök hogy ezeket leírtad, pont ezekről az emberekről írtam az egyik hozzászólásomban 😃

jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Kólauborkával ***** válasza:
76%

Figyelj, én nem meggyőzni akartalak, felőlem nyugdíjba is mehetsz az első munkahelyedről, de én így emelem a fizetésem, te meg ahogy szeretnéd.

Én csak a munka váltás előnyeire hívtam fel a figyelmet, te meg hülyézel, mintha támadtalak volna.

Szóval nem tudom kinek az értelmi szintje hol van, de te bemutatkoztál, az biztos…

(Egyébként pont azért vagyok villanyszerelő IS, mert a havi pénzemet még egyszer összeszedem hétvégente)

jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

22


De te nem megdupláztad a fizetésedet, hanem konkrétan teljesen mással foglalkozol 😃


Mintha valaki azt írná, hogy nettó 200 ezerről havi 2 milliót keres, csak azt felejti megemlíteni hogy X éve a McDonald's-ban sütötte a sültkrumplit, most meg szívsebész egy menő magánklinikán.


Ha villamosmérnökként havi 300-at keresel, akkor téged jól palira vettek.


A havi pénzedet meg biztosan nem szeded össze hétvégente, mert 15 éve ezt csinálom, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy mit lehet összeszedni meg mit nem villanyszereléssel. Mert jelenleg arról akarsz meggyőzni, hogy hétvégente, ami összesen 8 nap, te megkeresel 300 ezer forintot (ez a mérnöki fizetésed, amiért havonta 20 napot dolgozol), de bizonyára te szívesebben dolgozol 2.5X annyit, mint amennyit kellene ugyanazért a pénzért. Az Ezotéria kategória 3-mal lejjebb van, ott keresd.


A kérdés amúgy sem az volt, hogy milyen fekete munkával lehet jó pénzt keresni.


De mindenesetre 1 mesének elment.


A többiekhez pedig: na pontosan az ilyen emberekről írtam az egyik hozzászólásomban.

jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sajnos a gyárak többségénél, a havi fizetés 250-350 ezer nettó között alakul, és ezek a cégek teljesen normálisnak tartják ezeket a béreket. Ennyiből a maivilágban megélni, szinte esélytelen, max akkor ha van egy saját lakásod amin nincsen hitel, de még így is nehéz.

Nagyon sok cégnek betett, a covid és jelenleg is tartó háború, és emiatt küldik el a dolgozókat.

A gyárak többsége, nem becsüli meg a munkásait, egyszerűen rabszolgának nézi őket. Dolgozz minél többet, ha kell akkor betegen is menjél, és kapni fogsz egy kis alamizsnát érte. Ismerek olyan gépészmérnököket akik, havi 300 ezer nettóért dolgoznak havonta. Megtudnák fizetni a munkásokat, csak nem akarják. Inkább behozatnak Ázsiai országokból olyanokat, akiknek nem okoz problémát, ha hetente 5-7 napokat dolgoznak, naponta 10-12 órában.

Győrben tudok olyan cégről, ahol a munkások 70%-ka mongol, és kínai. Mellette a cég kifizeti nekik a albérletet és rezsit is, csak menjen dolgozni. Milyen motivációja lehet innentől kezdve egy magyarnak?

40 évvel ezelőtt volt divat, hogy valaki fiatalon elment egy gyárba dolgozni, és onnan is ment nyugdíjba, ez a mai világban már szinte teljesen megszűnt. 2006-óta dolgozom az Audiban, eleinte gyártósoron, 2016-óta meg a logisztikában dolgozom. Fiatal vagyok a 38 évemmel, de nem az Auditól szeretnék nyugdíjba menni, itt is vannak már nagyon komoly problémák. A fizetésem jónak mondható a maivilágban, mert az Audi jólfizet, de én is válltani fogok. Kezdem megunni, a sok hülyeséget a cégnél.

jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
83%

24


Ez ennél azért sokkal összetettebb és komplexebb dolog annál mint amit leírtál.


Azok a gyárak amikről te beszélsz, 99%-ban multik, amik éppen az olcsó munkaerő miatt jönnek ide. Nyilván nem fogsz annyit keresni mint egy német vagy egy osztrák, mert ha annyit kellene fizetniük a magyar munkaerőért mint egy osztrákért, akkor semmi oka nem lenne idehoznia a gyárat. Okafogyottá válna.


De az is igaz, hogy a magyar meg a német/osztrák termelékenysége között ég és föld a különbség. Ennek ha gondolod utána olvashatsz, ez egy tény. Az igaz, hogy a német többet keres, de 10x hatékonyabb mint a magyar ha a termelési rátát nézzük.


Illetve azt se felejtsük el, hogy ha ezek a multik nem lennének, akkor otthon ülnél munka nélkül kb életed végéig, ugyanis a magyar állam konkrétan mindent eladott amit lehetett, nincs semmink, annyi Nemzeti Dohánybolt meg CBA a Földön sincs ami felszívná azt a munkaerőt ami egy multiból kiesik esetleg.


A külföldi munkaerő pedig nem azért kellett mert 2x annyit dolgoznak, ugyanis rájuk ugyanúgy vonatkozik a jog és a törvény, tehát nem annyit dolgoznak amennyit bírnak, hanem amennyit a jog enged, te is pontosan annyit dolgozol.


Ők azért kellettek, mert elfogyott egyrészt a magyar, minden valamirevaló értelmes ember már rég Nyugat-Európában él és dolgozik, másrészt a maradók között is óriási a fluktuáció, pont azért, mert 10-20 ezer forintokért ugrálnak el az emberek és ez nyilván nem tartható állapot.


Most csak példaként gondolj arra, hogy te egy vállalkozó vagy és minden 2. héten új ember jön, akinek mindent meg kell mutatnod, ez neked idő, energia, az idő és az energia pénz stb. Aztán 2 hét múlva kezdődik elölről és folytatod amit eddig. Ez tök jó, csak 3-4 alkalom után lehet bezárhatod a vállalkozásod és elmehetsz munkanélkülire. Te is munkanélküli leszel, meg annak sem lesz munkája aki nálad elhelyezkedhetne.


A mongol meg idejön, neki nagyon jó az a 250-300 ezer forint, 3x annyit keres mint Mongóliába, van mit hazaküldeni a családnak, ő is jól járt, a munkáltató is, történet vége.


De egyébként kétséged ne legyen, 1 országgal odébb pontosan ugyanez van. A magyar a vendégmunkás aki elmegy sz.rt pucolni, az osztrákoknál meg kb. soha nem volt ilyen magas a munkanélküliségi ráta mint manapság. A magyar örül, hogy kap 600-700 ezer forintot, a szállás ingyenes, a kajája ingyenes, az osztrák munkaadó meg örül hogy van munkaerő és kb. bezárult a kör.


Mindegy, ezzel csak azt akartam mondani, hogy sokkal komplexebb ez a dolog annál mint amit leírtál.


Azokra a vendégmunkásokra akikre most a magyarok köpködnek, semmivel sem különbek vagy mások mint maguk a magyarok... Ugyanis kb. ország nincs, ahol ne lenne magyar gazdasági megfontoltság miatt.


Nem a mongolokat meg a multikat kell utálni azért ami jelenleg van, hanem az elmúlt 30 év kormányzását. Istenemre mondom hogy nem akarom idehozni a politikát, de sajnos ez a valóság.


Az a multi akit te köpködsz, ha innen kivonulna, konkrétan 3 hónap alatt éhenhalnál és az volt az utolsó hely, ahol életedben dolgoztál Magyarországon.


De mint mondtam, ennek oka van amiről nem a multik tehetnek, hanem az elmúlt 30 év, hogy ki és el lett adva az ország.


Így marad a kiszolgáltatottság és úgymond a rabszolgasors, de ezért nem azokat kell utálni akit általában utálni szoktak az emberek.

jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

24


Illetve még valami, ha már Audi.


Nem tudom mióta van pontosan a győri Audi gyár, te biztosan tudod.


Azt sem tudom, hogy már Fidesz kormányzás alatt jöttek-e vagy még Gyurcsány volt, a sztori lényegéből adódóan végül is teljesen mindegy.


Viszont azt tudom mert akkoriban láttam egy interjút vagy legalábbis foglalkoztak ezzel a témával, hogy nem sok híja volt hogy az Audi egy nagy lóf.szt adjon Győrnek és továbbálljon például Romániába.


Amikor még csak szóbeszéd volt hogy jön az Audi Győrbe, (sőt lehet akkoriban még az sem volt biztos hogy Győrbe jön) és voltak ilyen pre-tárgyalások, akkor a magyar kormány (nem tudom melyik) valami bődületes f.szságot talált ki, vagy nagyon meg akarták adóztatni vagy nem tudom mi volt, az a lényeg, hogy a végén már úgy jött ki, hogy a nyúl viszi a puskát. De mivel tudom hogy akkoriban nagy volt a munkanélküliség, így tippre 2008-2010 környékére datálom ezt. A lényeg, hogy a magyar államnak sokkal nagyobb szüksége volt az Audira mint fordítva (tekintve a kiugróan magas munkanélküliségre), mégis úgy csináltunk mintha mi tennénk szívességet az Audinak.


És akkor azt mondta az Audi a végén, hogy hát semmi gond, mert hogy nekik valójában teljesen mindegy hogy a magyar Kovács Pistának, vagy a román Kiss Gézának vagy a szlovák f.szom tudja kinek fizeti ki az x forint/eurós bért, nekik a termelés a lényeg. Megmondták, hogy igazából minden gyáruk körülbelül 3-4 hét alatt bárhova! (akár tengerentúlra is) áttelepíthető, mert már-már mobilgyárnak tekinthető. Tehát az amit látsz Győrben, az 1 hónap múlva akár Jordánia túlsó felén is lehet, mert pont ennyi időbe telik áttelepíteniük A-tól Z-ig az egészet.


Már akkoriban valami 1400 főről beszéltek meg 12.000 fős családokról, hogy ennyi embernek ad megélhetést az Audi, és gondolom ez azóta bővült szépen.


És akkor most gondolj bele, csak Győr és csak az Audi ha fogja magát és azt mondja hogy viszlát. Mondd meg nekem, hol dolgozna 1400 ember és miből élne 10.000+ fős család?!


Tudod hány ilyen gyár van ma Magyarországon? Audi, Continental, Valeo, Baluff, Siemens, és kb. a végtelenségig lehetne folytatni a sort.


Több tízezer ember, akik konkrétan éhenhalnának ha ezek a cégek nem lennének.


És köpköd mindenki a multikra, holott ők tartják életben a magyar gazdaságot és en bloc a magyar embereket.


Igen, kevés a pénz, igen, őket sem kell sajnálni, de ez attól még tény.


De ez nem az ő hibájuk, hanem az elmúlt 30 évé. Nem kellett volna eladni és kiadni az országot.


Kellenek a multik, mert munkát kell biztosítani a tanulatlanabb rétegnek is (értsd jól, senkit nem degradálok), de Magyarország ebből a szempontból átesett a ló túloldalára, mert Magyarországon lassan vagy gyárba mész dolgozni, vagy munkanélkülire, a harmadik opció meg külföld, de annak már sok köze nincs Mo-hoz.


Az meg hogy ez a helyzet van, arról nem a multik tehetnek.


Ez egy gazdasági szövetség ahol mindenki a saját érdekeit nézi, de ahogy írtam is, az Audinak hót mindegy hogy a magyarnak fizet-e, vagy a szlováknak, vagy éppen akár a mongolnak, ha már szóba hoztuk a bevándorolt munkaerőt.


És nem azért nem fizet az Audi 700 ezres bért mert nem tudna meg mert nem célja, hanem mert a magyar állam nincs olyan helyzetben, hogy feltételeket szabjon. Ha erős gazdaságunk lenne, ahol egy Audi gyárból ki tudnánk szedni az előnyöket DE nem halnánk bele ha nem jönnek ide, akkor lehetne olyanokról tárgyalni, hogy "700 ezret kérnek a magyar munkavállalók és cserébe a termelékenységi ráta 2x annyi lesz mint Romániában lenne", de mivel jelenleg ezen multiknak köszönhető hogy több tíz/százezer embernek munkája és megélhetésre van, így ez nem lesz az elkövetkezendő 30-40 évben tárgyalási alap.

jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Jól írod #25-26, a munkáltatók szemében Magyarországon nem vagy több mint egy rabszolga, így ha már túl sokba kerülsz akkor elküldenek. Ha meg is tartanak akkor pont annyit kapsz, amivel kihúzod hó végéig valahogy és be tudj járni dolgozni a kövi hónapban is, de arról ne is álmodj, hogy 1 hétre elmenj nyáron nyaralni a Balatonhoz vagy gyűjts valamire. A fizetés mellett a munkakörülmények borzalmasak, a munka-szabadidő egyensúly pedig nem létező fogalom, ha kicsit többet akarsz akkor túlóráznod kell. Az emberek kiégtek, egy átlag 40-50 éves begyöpösödött, megszokta, hogy az élet csak a munkáról szól és ezt nyomja le a gyerekei torkán. De természetesen legyen hálás a gyerek, hogy ebbe a rabszolgasorsba beleszülethetett. Ha pedig a gyerek külföldre akar menni, akkor megvetik, hogy hálátlan senkiházi, mert a zorbán azt mondta, hogy ez a világ legjobb helye, innen csak rosszabb helyre lehet menni és amúgy is visszeres már 50 éves anyád lába az évtizedek óta nonstop hajtástól, kéne neki segíteni és el kéne már tartani őt.

A Z generáció még csak most kezdett el dolgozni, de már a f*szuk ki van az egésszel, sokuk kiment az országból de egyre több az anyja pincéjében rohadó munkanélküli 25 éves. Már csak az lefárasztja őket és öngyilkos gondolatokat ébreszt bennük, hogy az ébren töltött idejük felét munkára kell fordítaniuk, a maradékban pedig annyira lesz energiájuk, hogy kipihenjék a munka fáradalmait. A munkáltatók érthető módon kapkodják a fejüket, hogy most mi legyen? Megfizetni már csak azért sem fogják a fiatalokat, és jobb munkakörülményeket nem fognak biztosítani, hát nem éri meg senkinek. Tehát az egyetlen reális utánpótlás a mongol, venezuelai, vietnámi, afgán, ukrán vendégmunkás.

Az alfa generáció ámbár még fiatal, 10-15 év körüliek, de ezek hallatán inkább kizárják a külvilágot magukból és belebújnak az IPadjükbe, mert senki nem akar 12 évesen depressziós lenni. Nem azért mert hülyék, hanem mert nem akarnak hinni a szemüknek, hogy milyen világba lettek erőszakolva. "Ez most komoly?" gondolják magukban... Már pedig az Ő jövőjük sokkal rosszabb lesz, mint ezelőtt bárkié.

Persze, majd jön az automatizálás, meg robotok, alapjövedelem, stb. Aha :) Nehogy azt hidd, hát le kell kötni az embereket, mert a fáradt embernek nincs ideje gondolkodni, a gondolkodó ember pedig veszélyt jelent a hatalomra. Sosem fogunk eljutni oda, hogy megengedje magának az elit, hogy a kisember nem dolgozik. Haljon csak éhen ha nem hajt fejet. Pedig már a mai termeléssel Európában mindenkinek jutna elegendő étel, de vissza vannak tartva a szegény elől hogy ösztönözzék őket a munkára, mert az éhség majd megtör.

Na ja. Semmi szép nincs az életben.

jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Ja még annyit írok a 27-es válaszomhoz, hogy kíváncsi leszek, mennyi fiatal lesz öngyilkos, aki itt ragadt mert nem vették fel külföldre. A fiatalok nagyon nagy százaléka már így is kezeletlen mélydepressziós és ha nem jutnak kb azonnali segítséghez, katasztrofális vége lesz ennek.
jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"Pedig már a mai termeléssel Európában mindenkinek jutna elegendő étel, de vissza vannak tartva a szegény elől hogy ösztönözzék őket a munkára, mert az éhség majd megtör."


Azért ez nyilvánvalóan nem így van...


Feltételezem nem mondok újdonságot azzal, hogy az étel az nem a boltban terem.


Az, hogy te bemész egy boltba és bármilyen terméket megveszel, az elég hosszú láncolaton megy keresztül hogy te ezt megtehesd.


Ha te éppen marhapörköltet rittyentesz össze, ahhoz az kell, hogy valaki levágja a marhákat, feldogozzák a húst, csomagolják, aztán kell az is, aki ezeket oda viszi a boltba.


Akik pedig ezt csinálják, ezért kapnak fizetést, hogy te hozzájuss ezekhez a termékekhez. Ha ők nem lennének, életedben utoljára ettél marhapörköltet, mert feltételezem nem ugranál neki egy késsel a semmi közepén egy marhának, mert megkívántad a marhapörköltet.


Azért 1-2 embernek elvont fogalma van a világ működéséről 😃


Vagy úgy gondoltad, hogy csak azok dolgozzanak akik megtermelik neked az ételt? Mert hogy neked az jár, de neked az ételért ne kelljen dolgozni?


A Covid volt a legjobb példa rá, hogy az emberek mindent természetesnek vesznek, pedig ha valaki nem kel fel reggel és megy be a Wc papír gyárba, akkor rohadtul nem lesz mivel kitörölni a s.ggedet.

jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvasol-e híreket, de nem dübörög a gazdaságunk, bármit is állít Vityesz. Meg a hőn áhított akksi gyárai is döglődnek.
jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!