Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van a mai világgal,miért...

Mi van a mai világgal,miért nincs manapság fix munkahely az ember életében?

Figyelt kérdés

Egy ideje azon vagyok mióta munkaerő piacon vagyok,hogy munkahelyröl munkahelyre mentem (Valahol én mondtam fel,valahol létszámleépítés miatt küldtek el)

Most szintén,lassan 1 éve vagyok egy cégnél,minden jól ment,de itt is létszámleépítés miatt elküldtek.


Mi van manapság a cégekkel,gyárakkal?

Az ember így hogy legyen képes megmaradni bárhol?

Ti is tapasztaltátok ezt a jelenséget manapság?

Ennyire nem becsülik az embereket?



jún. 13. 15:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

"Én biztosan nem hagynék ott egy biztos munkahelyet ahol jó kollégák meg főnökség van és a munka is elviselhető, csak azért mert 2 utcával arrébb 20 ezerrel többet fizetnek"


Ilyen infláció mellett? Effektíve bércsökkenés, ha nem sakkozik az ember egy kicsit.



Ugyanazt az energiát kell visszaadni, amig kapsz a cégtől. Ha pótólhatónak tartanak, ők is azok.


Ha a munkád hivatás, az persze más.

jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok


Kiegészíteném a válaszomat.


Ahogy írtam, most Ausztriában dolgozom, de Werk-ben, tehát műhelymunka, konkrétan a nadrágod szára nem lesz poros, pedig fizikai munka. Keresek nettó 3000 eurót és álom munkahely. A kollégák többsége normális, vannak barmok (de hol nincsenek), a főnökség alapjában véve korrekt, mit kívánhatsz többet?


Válthatnék szakmán belül nettó 3200 euróért, aztán télen kint fagyoskodhatnék a hidegben, nyáron megdögölhetnék a melegben, meg mehetnék le az árokba eső után hogy a nyakam is egy merő sár legyen. Egyék meg a 200 eurójukat..


Ezért írtam, hogy (és ez biztos nem csak az én szakmámnál van így), nem csak a pénz a tényező.... Értem, hogy mindenki pénzből él, de nekem ne mondja senki, hogy ő minden munkahelyére ugyanolyan kedvvel ment be ahol minden ember egyforma volt. Aki ezt állítja, annak sosem volt jó munkahelye.

jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Psycho ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen szektorról beszélünk. Állami cégeknél (pl. vízmű - bátyám ott dolgozik, innen tudom) kifejezetten gyakori a stabilitás. Mesélte, hogy ő hiába van ott már 20 éve (!), ezzel a fasorban sincs, mert van aki 30-40 éve (!!!) ott van.

Tényleg minimális a fluktuáció.


A multiknál más a helyzet. Kapcsolatban vagyok multikkal (külső tanácsadó cégnél dolgozom), és azt látom, nagyon sok múlik egyrészt a munkaerőpiaci helyzeten, a munkakörülményeken, de ugyanúgy a céges kultúrán is. A pénzt nem említem, arról fent volt már szó.


Van multi, ami átjáróház, mert úgy kezelik az embereket, mint a biorobotokat (vagy még rosszabbul). Konkrétan kimondott elvárás a középvezetőktől, hogy üvöltsenek, kritizáljanak, rabszolgahajcsárkodjanak... miközben a fizu egyáltalán nem kiugró. Nyilván sokan jönnek el próbaidő alatt.


Aztán vannak azok a bizonyos, nemrégiben épült, vagy épülő üzemek, melyek rengeteg veszélyes anyaggal dolgoznak. Sok ottani ex-dolgozóval beszéltem, mesélték, hogy szállóige volt, hogy "orrvérzésig megy a munka". Nem állítom, hogy sorra dőltek ki az emberek, de a többi termelőüzemhez képest kiugró volt az egészségügyi panaszok miatt táppénzre vonulók száma. Aztán emiatt van, aki köszöni szépen, inkább az egészségét választja a csudaszép fizetési csekk helyett.

Vagy pl. azon helyeken, ahol iszonyat hőségben kell dolgozni, vagy még rosszabb: jéghidegből melegbe ki-be járkálni (pl. hűtőházakra gondolok). Ezt sem bírja akárki.


Más helyeken igenis megbecsülik az embert (sajnos ez a kisebbség), ez utóbbiaknál jóval alacsonyabb is a fluktuáció. Jártam ilyen üzemben, kint volt a bejáratnál a kis monitorokon, hogy x meg y épp most "ünnepli" az 5 vagy épp 10 éves dolgozói évfordulóját.

Van ilyen is.

jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

11


De neked megváltoztatja az életed +20 ezer forint? Ha neked a saját megélhetésed 20 ezer forinton múlik, akkor sokkal komolyabb problémák vannak az életedben.


"Ugyanazt az energiát kell visszaadni, amig kapsz a cégtől. Ha pótólhatónak tartanak, ők is azok."


Olyan munkahely nincs ahol bárki is pótolhatatlan. Az emberek 90+ százalékának meggyőződése, ha ő onnan elmenne akkor a Föld sem forogna tovább, ennek ellenére még 1 cég sem húzta le a rolót mert elment a Kovács Pista... Szerintem ez nagyon hibás önámítás.. Mindenki pótolható, maradjunk ennyiben. Biztos van olyan ember akinek az elvesztése fájdalmasabb mint a másé, de azért ne legyen kétséged afelől, hogy 1 cég is lehúzza a rolót mert te elmész onnan.


Erre utaltam a mentalitás szóval amúgy.. Tehát ha te azt gondolod magadról, hogy pótolhatatlan vagy, az már régen rossz. Nem vagy az.

jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én néhány munkahely váltással a nettó 300.000ről nettó 600.000be léptem, ez azért úgy gondolom nem kis ugrás és szeretném folytatni. Egy ugrás kb 20-50% között emelt a fizumon, ha a következő interjún ugyan ennyi lóvéért elég lesz 4napot dolgoznom, akkor az 20% emelés megint csak.

Szóval engem nem izgat ez a “lojalitás”…. Már elégszer eljátszották a bizalmamat, köszönöm már magammal foglalkozom, sosem hálálta meg magát se a túlóra, se a munkakörön kívül végzett munkák. A munkáltatónak te csak egy eszköze vagy, akit annyira nem tart, mint a kutyáját otthon. Szerintem ez a legegészségesebb hozzáállás és akkor kicsit sem sajnálod, ha jön egy jobb ajánlat.

Ismerek olyat, aki a mai napig minimálbérért dolgozik, pedig kb.: viszi a hátán a céget, őszintén, ha ennyire tartja magát úgy kell neki, őt sem sajnálom már, mert hiába mondtam neki bármit…

jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
8 éve vagyok ugyanazon a helyen (bár mocsok módon unom), kollégám 14-16 éve.
jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

15


Mesélj, milyen szakmacsoporton belül keresel a nettó 300 helyett 600-at?


Gondolom 2 év múlva már felkelned sem kell az ágyból, úgy keresel majd 900-at....


Na, pontosan ezekről a nagy dumásokról beszéltem... Ilyeneket mindenki ismer. De ezeket nem kell megenni, pláne nem anonim oldalakon vagy éppen Facebookon. Mert ilyen nincs.


Olyan van, hogy valaki elmegy a kényelmes munkahelyről egy olyanba amiben kizsigerelik de legalább jól keres, de ezt ne mossa össze senki.


Ha ülsz egy irodában 8 órában és keresel nettó 300 ezret ahol hűt a klíma, a legnagyobb stressz a napodban hogy 2 kockacukrot tegyél-e a kávédba vagy 3-at, azt nem keverném össze azzal, hogy kimész mondjuk Ausztriába sz.rt pucolni nettó 800 ezerért. Mert bár a fizetésed megdupláztad, de a munkaköröd is k.rvára megváltozott, meg a munkaidőd is, meg a megbecsültséged is, stb...

jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Jó, a munkahelyek kb 70-80% nem hivatás, csak munka. Az ilyeneknél más a mentalitás, igazából mindegy melyik raktárban, gyárban pakolászik.



Ha tanultál érte, szakember vagy, az más.


Akadémiában pl kihalásos alapon mennek a helyek, ott nem is nagyon lehet ugrálni.


ITben viszont kell, különben elévül a tudásod, legalábbis ezt hallom haveroktól.


Én tetováló vagyok, ez egy művészeti szakma. Nincs két egyforma művész, kaliberre talán, de a dolognak van egy humán vetülete is, nem csak a tudás a fontos.


Az én oldalamról is fontos, hogy milyen melókat csinálok, kinek, egy olyan stúdióban legyek ami nem csak nívós, de jó szájízzel jönnek az emberek hozzám. Meg persze hogy mi kerül a portfóióba, hogy olyan munkákat csináljak, amik ezt építik.


Ezzel egy szint felett viszonylag egyszerű utazni is, mert az ember eszközei beleférnek egy utazó táskába. Így nem rossz pont, ha az ember dolgozik két hónapot Spanyoloknál, egy hétvégét Hollandiában, pár napot Bécsben.

jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Kólauborkával ***** válasza:
83%
Villanyszerelő, villamosmérnök… nem nem nagy dumás vagyok, az nem az én posztom, én igyekszem őszinte lenni.
jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodik a világ a Z generációhoz. A legtöbb Z generációs munkavállaló pár havonta vált munkahelyet, mert nem bírják tovább. Én pl. 3-6 hónapig bírok egy helyen lenni max.
jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!