Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki gyereket vállal, jellemzőe...

Aki gyereket vállal, jellemzően mennyi időre esik ki a munkaerőpiacról?

Figyelt kérdés
Nem akartam nemspecifikusan írni, de azért köztudott, hogy a nők többnyire, akik otthon maradnak a gyerekkel egy ideig. Nyugaton mondjuk férfiak is hosszabb szabadságot kapnak. Na de visszatérve az eredeti kérdésre, én azt látom, hogy sok ember csak több év múlva megy vissza dolgozni és akkor is csak részmunkaidőben. De elvileg a bölcsőde és óvoda célja nem pont ez, hogy a szülő tudjon visszamenni dolgozni? Vagy nem akarják az emberek igénybe venni egész napra? Amúgy nyugati országokban sokhelyütt rohadt drága az ilyen child care, szóval ott inkább érthető, ha valaki úgy van vele inkább nem dolgozik, mint azt fizesse, de nálunk az államiban elvileg ez ingyenes.

júl. 31. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Legkorábban 6 hónapos kortól adható a gyerek bölcsődébe, 3 éves kortól van az ovi. 2 évig van GYED, 3. évben GYES, ami minimális összeg.

A fő probléma, hogy kevés a bölcsődei hely,illetve kisebb falvakban nem elérhető, ahol van, ott konkrétan protekció kell, hogy felvegyék a gyereket.

Ez az egyik oldal, és van az emberi, hogy sokan nem is akarnak visszamenni dolgozni, mert sokkal kényelmesebb otthon lenni... :)

júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Itthon javarészt két dolog szokott dönteni:


- az egyik, hogy minél több időt szeretne a gyerekével tölteni, ezért addig marad vele otthon, amíg a lehetőségek engedik

- a másik, hogy baromi lusta elmenni dolgozni (vagy visszamenni dolgozni) és ezért van otthon sokat a gyerekkel


Én ismerek mindkét oldalról mintát.

júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda 3 éves kortól van, bölcsibe meg kb még terhesen jelentkezni kell, mert nincs hely. Sok gyerek nem alszik már ebéd után, akkor haza kell vinni ebéd után. Mennénk mi előbb, csak nem tudunk.
júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

#1 hogy lenne már kényelmesebb otthon figyelni 0-24-ben egy babára, mint bejárni dolgozni🤣Nekem még nincs gyerekem, de sokkal nagyobb szívás, mint dolgozni, ebben biztos lehetsz.


Azért marad sok anya inkább otthon, mert a gyerek fejlődésének az tesz jót, ha minél többet van az anyjával. Nem azért szülnek, hogy aztán a dadusok neveljék az 1 éves gyereküket.

júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

"hogy lenne már kényelmesebb otthon figyelni 0-24-ben egy babára, mint bejárni dolgozni🤣Nekem még nincs gyerekem, de sokkal nagyobb szívás, mint dolgozni, ebben biztos lehetsz."


1. Ha akkora szívás a gyerek, akkor minek vállalnak 2-3 gyereket?


2. Elhiheted, hogy sokaknak rohadtul derogál eljárni dolgozni és ezért szülik egymás után a gyerekeket. Bőven van ilyen.

júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

#5

Akikre te gondolsz mint munkakerülők, ők a gyerekeket is leszarják. Nem nevelik, nem pénzelik, csak úgy potyogtatják őket. Az egy más kategória. Ha valaki azért marad otthon sokáig a gyerekekkel, hogy vigye a háztartást, nevelést stb és apuka fizuja elég, akkor miért ne.

júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

#4 - óóó, igen, már vártam... akik otthon maradnak és legalább 5 éves korig szoptatnak, ők a szuperanyák :D

- akik visszamennek dolgozni, azok meg a szaranyák, hogy nem állambácsival tartatják el a kölykeiket, hanem inkább saját maguk teremtenek jó életszínvonalat a gyerekeiknek, és nem azt viszik tovább, hogy szüljél jányom és nem kell dolgozni sem, segélyből is meg lehet élni :D

júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:
Átlagban minimum 2 év, mert onnantól jár minimális összeg a gyerek után és sokaknak vissza kell menni dolgozni. Ezt árnyalja, hogy be tudja-e adni a gyereket a bölcsődébe, mert sokszor nincs hely vagy nincs a településen bölcsőde. A korhatár hiába papíron 6 hónap, csak az extrém eseteket veszik be, más örül ha 2 éves korában be tudja adni a gyereket. 3 éves kortól már kötelező az ovi, ott inkább az szokott lenni a gond, hogy ha beteges a gyerek akkor könnyen kirúgják a szülőt, így van aki nem tud dolgozni amíg a gyerek ki nem növi a beteges időszakot.
júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeptembertől ovi, alig várom! 😅

Mennék én vissza dolgozni, csak nincs hova,ugyanis olyan helyről jöttem el, ahol napi 13-14 óra távollét, hétvégén, ünnepnapon is.

Szóval keresnem kell valamit 8-4ig, ahol nem kell hétvégézni.l, túlórázni, éjszakázni.

Nem mondom, hogy csodás ajánlatokat kapok, főleg, ha kiderül, kisgyerekem van.

júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

#7 én nem vetem meg azokat a nőket, akik úgy maradnak otthon, hogy apuka bőven eleget keres ahhoz, hogy ezt megengedjék maguknak. Ha nekik így jó, mások miért pofáznának bele?🤣


Az a gáz, ha anyagilag nem állnak jól, anyuka mégis lusta visszamenni dolgozni, de ilyeneknél alapból nem értem, minek kellett a gyerek.

júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!