Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a szent ég folyik a munkaer...

Mi a szent ég folyik a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Sehova nem akarnak felvenni konkrétan. Pedig már nagyon leadtam az igényekből, de még egy kicseszett (már elnézést) gyárba sem kellek. Megvolt az interjú, jaj majd jelentkezünk. Na azóta is jelentkeznek.

júl. 9. 10:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a munkaerőpiac-, a HR-csapatok sem tudják, hogy mit akarnak. Nem feltétlen csak a munkavállalóban van baj, ezt én is tapasztalom...
júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk meg keves a melo, vagy 15 ember szabin, erre fel felvesznek meg 2 embert, hogy nehogy lealljon a munka.
júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
42%

Én sajnos azt látom a környéken (tele vannak a közeli ipari parkok autóipari gyárakkal), hogy folyamatosan engedik el az embereket, részben a háború miatt, Oroszország mint felvásárló piac már nincs. Részben kitudja még mik vannak a háttérben.

A kisvállalkozások pedig túl akarnak élni.

júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
38%

Külföldön, pl. Ausztriában is ilyen a helyzet, hogy állnak, várnak, létszámstop van, és nem tudják, mit akarnak? Vagy csak itt Mo-n?

Csak azért kérdezem, hátha valaki tudja, másrészt kérdező, nem gondolkodtál külföldben?

júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
39%
Külföldön is ez van, Kanadában biztosan.
júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
29%
Külföld se garancia semmire.
júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
34%

Az utóbbi 1-2 évben gazdasági hanyatlás. Nehezen vesznek fel új munkaerőt, sok az elbocsájtás, cégek szűnnek meg, stb... a KSH számaiban ez még szokás szerint kevésbé látszik...


- akinek volt valami kis alkalmi melója is valamikor, az már nem munkanélküli

- aki nem megy oda szerencsétlenkedni, végigszenvedni a sort a munkaügyi akármi hivatalban, az se munkanélküli

- leépítéseket úgy csinálják limitekkel, több hullámban és fokozatosan, hogy még ne kelljen épp bejelenteni

- cégmegszüntetések olykor eltartanak pár évig


és akkor még vannak olyan ágazatok is, ahol mostanában nagyobb a szívás, ami szintén nem most indult, hanem pár éve... IT ágazatok, főleg fejlesztések

júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

"Sehova nem akarnak felvenni konkrétan."


Nem ismerek minden területet, de én kórházban dolgozom.

Értségivel sima segéd ápolónak felvesznek. AZONNAL! Nem kell hozzá külön képesítés.

Vagy akár beteghordónak, műtős segédnek... havi 270-300 ezer ft.



A mekit meg az ilyen multikat nem tudom.

júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Kérdező, fogadd meg a 38-as tanácsát, menj be érdeklődni egy kórházba!

MC-ben is gyakran van felvétel.

És amúgy a Postán is, ott is érdemes érdeklődni.

júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
100%

Tudjátok én megértem a kérdezőt. Hiába van valakinek szakmája ha nincs meg kellő gyakorlata.

Én beirtakoztam kártevő irtó tanfolyamra.

Azt mondták a gyakorlatot biztositsam saját magamnak ahogy tudom. De a tanfolyami pénzt persze elkérik.

Se munka se megfelelő oktatás nincs ebben az országban.

Semmi más nem számít csak a kapcsolatok.

Írj rá cégeknek az ügyvezetőire akár Linkedin akár Facebookon keresztül és úgy keress munkát. Ne a hr-ekkel foglalkozz akik hirdetik a munkát meg interjúztatnak mert ők soha az életben nem fogják felvenni a megfelelő "utcáról" jött embereket.

júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!