Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondjátok már meg, hogy mégis...

Mondjátok már meg, hogy mégis mi folyik a mai világban? /álláskeresés

Figyelt kérdés
X körös állásinterjú teljesítése után nem engem vettek fel, majd a HR-es azzal indokolta ezt, hogy ne gondoljam azt, hogy nem feleltem meg a pozícióra, csak úgymond a második helyen végeztem. Hülye voltam, mert nem mertem megkérdezni, hogy akkor miért nem engem választottak - gondolom nem is kötötte volna az orromra -. Valóban megfeleltem volna az állásra, az interjúk is jól sikerültek, gyorsan pörgött a folyamat is, tehát volt, hogy két interjú között csupán néhány nap telt el. Ide nem kell az értelmes, fejlődőképes, gondolkodni tudó ember, elég, ha van egy kis kapcsolat… Kicsit bántja az igazságérzetemet…

jún. 22. 22:15
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Amennyiben történt veletek is hasonló, írjátok meg!
jún. 22. 22:17
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Ha 1 db pozíció volt meghirdetve, és volt nálad jobban teljesítő, referenciával/képesítéssel/szakmai előélettel rendelkező jelentkező, akkor nem nagy rejtély, hogy miért lettél "csak" második. Megfeleltél volna, de volt nálad jobb, nem kell az összeesküvésekbe menekülni.


Ha nem merted megkérdezni, nem tudod miért nem téged választottak, akkor meg ne vádaskodj protekcióval, mert fogalmad sincs.

jún. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszer az utolsó kettőben voltam, irodai munka, határozott időre meghírdetve (amíg visszajön a kolléganő a gyesről), a végén korrekten megmondták, hogy azért nem engem választanak, mert én még fiatal vagyok, biztos, hogy nem onnan szeretnék nyugdíjba menni, de a másik jelentkezőnek rosszabbak az esélyei 50 felett.
jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

A kérdés, mi lesz velünk, örökké másodikakkal... nekünk hol az a munkahely, ami minket is felvesz, elfogad?

a te cipődben...

jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Én voltam "második helyezett", aztán akit felvettek, pár hónap után felmondott. Akkor én már máshol dolgoztam, hívtak, hogy örömmel értesítenek, hogy mégis tudnak alkalmazni. Persze nem hagytam ott a meglévő munkahelyem miattuk.
jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

"gondoljam azt, hogy nem feleltem meg a pozícióra, csak úgymond a második helyen végeztem. Hülye voltam, mert nem mertem megkérdezni, hogy akkor miért nem engem választották."


Hát ha erre nem tudod a választ, akkor nem értem, hogy lettél te a második helyezett. Egy rejtély, komolyan.

jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Sok évvel ezelőtt történt. Nagyon jól sikerült az interjú, éreztették is velem, hogy megfeleltem. Abban állapodtunk meg, hogy pár nap múlva telefonálok a válaszért. Annyira biztos voltam a dolgomban, hogy felmondtam a munkahelyemen. Aztán jött a hideg zuhany. Felhívtam a céget, és közölték, hogy nem mellettem döntöttek. Akkor még a szüleimmel éltem, azt sem tudtam, hogy mondjam el nekik. Rettenetes volt.
jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Hitegesd csak ezzel magad hogy azért nem téged vettek fel mert nem te voltàl az ismerős...
jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy miért kell tahónak lenni a kérdezővel? Nincs elég baja? Nagyon nincs jó helyzetben és nem kívánom senkinek, hogy a helyében legyen. Bár lehet az empátiátok kifejlődne, ha egyszer megtapasztalnátok :/
jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
27%

Képzeld, tapasztaltam. Voltam 3.helyezett is. Ahonnan előre kerültem gyorsan.


De eszembe se jutott volna, hogy vajon miért nem én lettem az első, amikor ketten beelőztek. Ehhez nem kell túl fejlett gondolkodás, kérdést kiírni meg nevetséges.

jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!